18 SHOW CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO Beyoncé en Jay Z hebben het fijn Voor het eerst heeft Cliff Richard (75) zich uitgesproken over de aantijgingen over zijn vermeende kindermisbruik. „Ik lag op mijn knieën in de keuken te huilen." De oude Henk Hofland, in 1999 uitgeroe pen tot Journalist van de Eeuw, hij is niet meer. Hij is 88 geworden, een res pectabele leeftijd. Als kind al hoorde ik hem op de radio, bij het programma Welingelichte Kringen der VPRO. Hij had een prachtige stem. Erudiet en licht tegelijk. Hij glimlachte met zijn stem. Hofland was zo'n ouderwetse radio causeur. Zo'n man die alles weet, en als hij het niet weet doet hij wel alsof. Een man met een enorme intellectuele bagage die hem in staat stelde de meest merkwaardige verbanden te leggen. Een man die, als er een microfoon voor hem stond, uit de losse pols een onnavolgbaar goed betoog kon opbouwen. Als ik hem als kind op de radio hoorde praten, terwijl de biljartballen klotsten in de sociëteit Arti et Amicitiae te Am sterdam, dacht ik: Zo moet ik worden, als Hof land. Hij had van die mooie geleerde hoestjes en kuchjes. Hij klakte vaak met zijn tong, voor dat hij een zin begon. Zijn eeeehhh's waren meesterlijk. In die eeeehhh's zat een enorme concentratie, in die eeeehhh's bedacht hij een zin, inclusief de vier bijzinnen die hij de ko mende minuut zou gaan uitspreken. heb ik op www.woord.nl, een site waar duizen den uren oude radio op staan, zijn stem door mijn werkkamer laten schallen. Hij vertelde over zijn bezoek aan het mausoleum van Lenin. Hij stond op het Rode Plein in Moskou en dacht aan Erich Wiegman, een Nederlandse rebel, ook zo'n mooi oud woord, uit het Inter bellum. Wiegman wilde een kanon ontwer pen waarmee hij tijdens de i-meiparade op het Rode Plein klonten luizen op de commu nisten kon afschieten. Toen Hofland even later bij het mausoleum aankwam, werd hij door een bewaker gesom meerd zijn jas geheel dicht te knopen. Respect! Daar lag Lenin. Hij was veel kleiner dan Hof land altijd had gedacht. Hij had een net pak aan en zijn handen waren onwaarschijnlijk bleek. Hofland zag geen dode, hij zag een ab stractie van de geschiedenis. Dat is Hoflands ei gen stem nu ook, een abstractie van de geschie denis. Eeeehhh, gelukkig hebben we www.woord.nl nog. Quote van de dag VAKANTIELIEFDE 'Als Bas in zijn blote kont het gras wil maaien, moet dat lekker kunnen doen' Hoofdrol voor Hoffman Sheen betuigt spijt in 'Today' woensdag 22 juni 2016 Sir Richard: opgelucht en woedend TELEVISIE Hofland Star l/l/ars-regis- seur J.J. Abrams is als producent betrokken bij een televisie serie over de laatste zestien weken van popster Michael Jackson. Het is nog niet bekend waar en wan neer de serie te zien zal zijn. RADIO A Beyoncé heeft twee weken vrij tussen haar Amerikaanse en Eu ropese tour en de zangeres vult die tijd met een heerlijke vakan tie op Hawaï. De zangeres zette gisteren zonnige foto's op haar website, waarop te zien is hoezeer ze geniet met haar man Jay Z en hun dochter Blue Ivy. Dat de zangeres op het strand kussend met Jay Z is gefotografeerd, is niet vanzelfsprekend sinds de re lease van haar album Lemonade, waarop Beyoncé (34) haar man een paar sneren lijkt te geven over zijn ontrouw. Op 28 juni her vat Beyoncé haar concertreeks in Engeland, op 16 juli volgt een optreden in de Amsterdam Arena. Toen ik gisteren las dat hij overleden was, Reageren: vincent@persgroep.nl Radio 538 neemt meer af stand van con current Qmusic. Dat blijkt uit de luistercijfers over april en mei. De marktleider scoorde 11,8 pro centpunt, terwijl Qmusic als het tweede station van Nederland 9,6 procentpunt noteerde. -Tooske Ragas, zegt in Veronica Magazine dat zij en Bastiaan geen nanny in huis willen FILM Jennifer Hoffman is een van de hoofdrolspelers in de nieuwe film Hartenstrijd meldt distributeur Indepen dent Films. Behalve voor Hoffman zijn er hoofdrollen weggelegd voor Tibor Lukacs, Eva van de Wijde- ven en Oscar Aerts. Hoff man kruipt voor de film Har tenstrijd in de huid van mo toragente Tina. Na op nieuw bedrogen te zijn, heeft ze voorgenomen zich zelf nooit meer aan een man te binden en alleen nog maar te daten voor seks. Op 27 oktober te zien in de bioscoop. TELEVISIE Charlie Sheen heeft spijt van een paar dingen die hij in zijn leven heeft gedaan. In Today zegt de acteur dat hij er bijvoorbeeld enorm van baalt dat hij Two and a Half Men heeft verpest. In 2011 moest de populaire serie halverwege worden afgebroken omdat Sheen door drank- en drugsproblemen ruzie had met de producenten. Ook op persoonlijk vlak heeft Sheen spijt van zaken. „Ik heb er spijt van dat ik één of twee keer geen con doom heb gebruikt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18