Goed zoeken naar honing in de honingpindakaas stlpreizen.nl (stjpjl DNB omarmt idee van persoonlijke pensioenen E 15 geen economisch drama mm IS rm i! Unilever haalt slechts enkele procenten van de omzet uit het VK met grotere onzekerheid op de fi nanciële markten tot gevolg. Voor de Nederlands-Britse handelsbetrekkingen staat bedui dend meer op het spel. Groot- Brittannië is na Duitsland onze tweede handelspartner, vorig jaar exporteerden we er liefst 38 miljard euro aan goederen en diensten heen. Ook de import is met bijna 21 miljard substantieel. De handel met het Verenigd Ko ninkrijk levert ons 300.000 ba nen op. „Een Brexit zal allereerst een wisselkoerseffect hebben, doordat de pond flink daalt", zegt Raoul Leering, econoom en hoofd internationaal handelson- derzoek bij ING. „Onze goede ren worden dan duurder en in vesteringen in Engeland rende ren minder." Voor Unilever zou dat op korte termijn positief zijn nu de le- vensmiddelengigant relatief veel kosten maakt in het VK. Het tweede effect is op het ge bied van productstandaarden. Producten, zoals auto's, moeten immers aantoonbaar veilig zijn voordat ze worden toegelaten. „Harmonisatie van zulke stan daarden gaat 40 procent langza mer dan binnen de EU." Zwitser land heeft 120 bilaterale verdra gen met de EU. „Die zullen de Britten ook moeten sluiten." Bij elkaar kan dat onze econo mische groei met 0,6 procent af remmen en die van de Britten zelfs 1,5 procent, schat ING. Het CPB denkt dat de schade kan op lopen tot jaarlijks 10 miljard euro minder handel in 2030. Adriaan Schout, Europa-expert bij Instituut Clingendael, meent dat het allemaal losloopt. Zijn stelling: een Brexit kan zelfs gun stig uitpakken: „In dat geval moet Groot-Brittannië overbodi ge regels afschaffen en met de EU concurreren op regeldruk. Dat zou heel goed zijn." I ag je pindakaas met 0,1 procent I honing en 130 keer meer suiker honing pindakaas noemen? Ja, dat mag. Jumbo deed het, tot Foodwatch er onlangs een kritisch bericht over plaatste op Facebook. Dat riep zoveel veront waardigde reacties op, dat Jumbo besloot zijn verpakking aan te pas sen. In plaats van 'crun- chy honey pindakaas' staat nu 'crunchy pinda kaas met een vleugje ho ning' op de pot. Jumbo is niet de enige die met koeienletters in grediënten op de verpak king zet die er zelfs met een microscoop amper in te vinden zijn. Zo bleek onlangs dat in de 'pannenkoekenmix meer- granen' van Albert Heijn slechts 0,6 procent ande re granen dan tarwe zit ten. Dat zijn minder ha ver, gerst en rogge dan het toegevoegde snufje zout. Voor die zogenaam de meergranenvariant liet de supermarkt zijn klanten echter wel 21 pro cent meer betalen. On der druk van Foodwatch Eén aardbei per liter is genoeg om iets aardbeiendrank te noemen heeft ook AH inmiddels beloofd zijn verpakkin gen aan te passen. 'Meergranen' blijkt va ker een holle marketing- leus. Een minimaal gehal te ligt niet vast, dus is het voor fabrikanten ver leidelijk om zo min mo gelijk duurdere granen in producten te stoppen. Hetzelfde geldt voor ho ning: suiker is een stuk goedkoper en maakt ook zoet. De wet stelt alleen dat een ingrediënt op de verpakking daadwerke lijk in het product aanwe zig moet zijn. Met één aardbei per liter mag een fabrikant iets dus 'aard beiendrank' noemen. Pure misleiding, vindt Foodwatch. Die consu mentenorganisatie pleit voor strengere regels. Aria liet al zien niet doof te zijn voor die kri tiek. De zuivelfabrikant presenteerde nieuwe pak ken waarop duidelijk staat dat er 'maar' 4 pro cent aardbei in zit. Wat de boer niet kent De Nederlandsche Bank schaart zich achter het idee om een persoonlijk pensioen potje in te stellen met collec tief gedeelde risico's. Bij de hervorming van het pensioen stelsel is volgens de toezicht houder verder van belang dat het beleggingsbeleid leeftijds- afhankelijk wordt. Dit ver kleint de kans op kortingen voor ouderen en geeft jonge ren uitzicht op een hoger ver wacht pensioen. Volgens DNB worden in het huidige stelsel ouderen onvoldoende be schermd tegen kortingen door lagere rentes. jfÊf pindakaas honing (fêfc 8-daagse Rondreis Koningssteden Marokko Inclusief vliegreis Verblijf in 3* hotels met ontbijt Lokale Ned.spr. reisleiding Excursiepakket voor slechts 99 p.p. ind. entreegelden, lunch en diner Ook met 4* hotels mogelijk woensdag 22 juni 2016 (Minn best aan Richard Withagen, analist Annemieke van Dongen Rubriek over de zin en onzin van producten uit de supermarkt. Rondreis stunt! Pindakaas met een vleugje Volubilis Rabat Casablanca, Meknes nu al v.a. Beni Melal Marrakech Reis tegen absolute bodemprijzen mee naar het land van duizend-en-één-nacht. U start in Marrakech met het befaamde Djemaa El Fna Plein. In het schitterende Fèz ziet u o.a. 'Fès El Bali' en ook Meknes en Rabat staan op het programma. Daarnaast bezoeken we ook Casa blanca en de oude Romeinse nederzetting Volubilis. nov. t/m febr. mrt. v.a. 369 v.a. 395 zie stipreizen.nl/mrkeib Of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) 1 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15