'Schipholterrorist' uit Polen krijgt boete F Soja en klaver goed bij overgang Marjan Berk 13 Er zijn veel ouderen die niet meer aan een nieuw dier willen beginnen L pharosre izen Actief in de Franse Alpen In de wachtkamer van de dokter valt mijn oog op een klein affiche met een buitengewoon aanspreken de tekst: 'Gezelschap van een huisdier wanneer u wilt? Word OOPOEH!' Ik zet mijn bril op en loop naar de muur waarop deze boodschap is bevestigd: 'Met Stichting OOPOEH kunt u zich aanbieden als maatje voor een huisdier wanneer het uit komt, krijgt u meer beweging en krijgen baasjes een lieve oppas voor hun dier. U hoeft nergens voor te betalen. Uit dank wordt u regelmatig een uitje aangebo den.' Met deze club kan een eind ko men aan de horrorverhalen over achtergelaten huisdieren omdat hun bazen met vakantie gaan. Het is ook nog eens een win-winsituatie, want er zijn heel veel ouderen die niet meer aan een nieuw dier willen begin nen omdat ze bang zijn eerder te overlijden en wat moet er dan met hun dier gebeuren? Zelf woonde ik jaren geleden met drie poezen op een bovenverdie ping. Ons buurmeisje had tegen een mooi zakcentje beloofd de poezen dagelijks van eten te voorzien en ook een paar keer de bak te verschonen gedurende de drie weken dat wij met vakantie /&- waren.Toen wij terugkwamen, bleek dat ons buurmeisje dage lijks het hart voor de poezen door de brievenbus had ge propt...! Ik zwijg maar over de kattenbak... halfblind, dat door kinderen vastgebonden in een bos aan een boom gebonden werd gevonden. De kinderen hoorden blaffen en vonden het arme dier, dat zo te rechtkwam bij mijn vriendin die een groot zwak heeft voor zieli ge dieren. En mijn kleindochter deelt op dit ogenblik met haar buurvrouw de zorg voor een drie weken oud poesje, gevon den in een schuur. Naast al deze treurige verhalen zijn daar de verslagen van gelukkige, vaak oudere en alleenwonende men sen, die tijdelijk oppassen op de meest uiteenlopende honden en poezen, verzameld in het boekje Dierbare Vrienden van de Stich ting OOPOEH (Oma en Opa Op pas Voor Een Huisdier). OOPOEH Rika heeft een schat tig klein hondje op schoot: „Het is echt een supermatch. Brandy komt één keer in de twee we ken, maar ze mag vaker komen. Ik wou dat het mijn hondje was, wat een leuk beest! Ik ben ont zettend blij dat ik hier aan begon nen ben. Mensen in de buurt denken dat ik zelf weer een hond heb aangeschaft. Als ik dan vertel over OOPOEH, reageert ie dereen enthousiast. De buurt vindt het een prachtinitiatief. Ik heb een aantal jaren geleden mijn eigen hond moeten laten in slapen. Ik was zo verdrietig... Ge weldig om nu af en toe weer een hondje over de vloer te hebben. Het is echt een moppie, hoe ze rondloopt, zo blij. En dat maakt mij heel gelukkig." Meneer de Vries past tijdens vakanties op Poekie: „Nu ik met pensioen ben, geniet ik enorm van mijn vrijheid. Toch vind ik het gezel lig af en toe een dier om mij heen te hebben. Ik werd voorge steld door Stichting OOPOEH aan Poekie en het was liefde op het eerste gezicht. Tijdens vakanties logeert Poekie nu bij mij. Het is echt een verrij king van mijn leven. Ik heb op deze manier de lusten en niet de lasten." Stichting OOPOEH opereert door het hele land. Het nummer: 020-7853745- De in Zuidoost-Polen wonende Radoslaw S. (25) was zelf gisteren bij zijn rechtszaak aanwezig. Keu rig gekleed, gekapt en geschoren stond hij voor de rechter. Op dinsdagavond 12 april werd de Pool groot nieuws. Een waak hond sloeg aan op zijn rugzak, toen hij in de hal zat. S. riep daar op tegen marechaussees op Schip hol 'I am a terrorist' en zei hij dat hij een bom bij zich had. Met die woorden ontketende hij een groot terreuralarm op het vliegveld. Het was drie weken na de aan slagen op vliegveld Zaventem en in metrostation Maalbeek in het centrum van Brusse. De mare chaussee besloot derhalve het ze kere voor het onzekere te nemen en sloot hele delen van de luchtha ven af. Het vliegverkeer onder vond geen hinder van het alarm, maar honderden mensen konden niet naar huis. Radoslaw werd opgepakt en om schreven als een 'dronken dakloze Pool' in persberichten. Maar in feite is Radoslaw een brave matroos die 12 april op weg was naar huis, nadat het Noorse schip waarop hij drie maanden had gevaren, was aangekomen in de Eemshaven in Groningen. Ra doslaw woont in Polen en volgt een officiersopleiding. Maar waaróm Radoslaw zich dan zo bizar gedroeg op Schiphol werd ook gisteren in de rechtbank niet echt duidelijk. Radoslaw kan zich alleen herinneren dat hij een paar biertjes heeft gedronken met enkele Canadezen en daarna pas weer bij zijn positieven kwam in de gevangenis. De calamiteiten Volgens Radoslaw kon de opmerking 'I am a terrorist' uitgelegd worden als 'I am a tourist' daartussen herinnert hij zich niet, zegt hij. Volgens Radoslaw kan zijn op merking 'I'm a terrorist' ook be doeld zijn als 'I'm a tourist'. De Pool liet in de rechtbank merken geschrokken te zijn van het ter reuralarm dat hij heeft veroor zaakt. De officier van justitie gaat er van uit dat Radoslaw 12 april in een stomdronken bui Tm a terro rist' heeft geroepen en nam hem dat, zeker gezien de recente ont wikkelingen, zeer kwalijk. Hij eis te dan ook honderd uur taakstraf voor Radoslaw en wilde die in Po len laten uitvoeren. Radoslaw schrok zich rot. „In dat geval zou de uitvoering van zijn straf aan de Poolse justitie worden overgedragen en is zijn toekomst als officier naar de maan", zei advocaat Rozenheek. De rechter was gevoelig voor dat argument en vond zó'n zware straf niet nodig. Hij liet het bij een boete die Radoslaw gewoon per acceptgiro kan afdoen. De boe te was aanvankelijk 500 euro, maar omdat de Pool twee nachten in de Nederlandse cel heeft door gebracht, werd deze terugge bracht tot 400 euro. anu/b ROTTERDAM Vrouwen in de overgang kunnen baat hebben bij sojarijke voeding en rode klaver. Ook extracten hiervan in pilvorm kunnen klachten als opvliegers verminderen, blijkt uit onderzoek van het Rotter damse Erasmus MC. Onderzoekers bestudeerden zestig wetenschappelijke stu dies - waaraan ruim zesdui zend vrouwen meededen - naar het effect van plantaardige voedingsmiddelen en supple menten op menopauzeproble men. Zij publiceren vandaag hun bevindingen in het weten schappelijk tijdschrift JAMA. Medeauteur dr. Trudy Voort man over de belangrijkste con clusies: „Bij de overgang daalt de productie van oestrogeen. Sojarijke voeding en rode kla ver bevatten isoflavonen, plant aardige stoffen die lijken op dat vrouwelijke geslachtshormoon. Het eten daarvan of het inne men van supplementen die ge woon bij de drogisterij verkrijg baar zijn, kunnen daarom over gangsklachten verminderen." Voortman benadrukt dat het hierbij niet om een hulpmiddel gaat: het scheelt ongeveer één opvlieger per dag. Nachtelijk zweten wordt hierdoor niet voorkomen. woensdag 22 juni 2016 OoDoe Eureka! Het ei van Columbus! Een goeie vriendin zorgt al ja ren voor een klein oud hondje, Radoslaw S., de Poolse matroos die 12 april groot terreuralarm op Schiphol veroorzaakte, moet van de rechter in Haarlem een boete van 400 euro betalen. Zijn toekomst als officier komt daar door niet in gevaar. Victor Schildkamp Haarlem AUTOVAKANTIES VAN ANWB 8-c/aa^Se- faivii|ievafcairfi& Val <T&ni? Beleef de Alpen elke dag op een andere manier! Afhankelijk van je interesses kun je kiezen voor een cultuur-, een sport- of een natuur- arrangement. Er zijn leuke extra's inbegrepen, van een astronomie- avond onder de sterrenhemel tot elektrisch mountainbiken of klimmen in het boomklimpark. Kijk voor alle activiteiten per arrangement op pharosreizen.nl. Bij alle arrange menten slaap je ook een nachtje in een bivaktent. De rest van de tijd logeer je in een ruim appartement. Je verblijft in appartementencom plex Le Bonheur des Pistes in Val Cenis, een pittoresk dorp in de Franse Alpen. Je appartement is gesitueerd aan de voet van de bergliften, waar je met het natuurar- rangement gratis toegang toe hebt. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/gelezen-in/ dagbladen of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 91411. zoekcode 91411 Inbegrepen 7x overnachting in een driekamer appartement, inclusief bedlinnen voordelige barbecuemiddag 5,- p.p., gratis tot 8 jaar) bij de waterval van Saint Benolt overnachting in een bivaktent (incl. slaapzak) of berghut (incl. bedlinnen en dekens), naar keuze 5,- p.p. voor de maaltijden, gratis tot 8 jaar) keuze uit 3 activiteitenpakketten met Nederlandstalige begeleiding Pharos-kwartetspel 'Verrassend Europa' (1 per gezin, t/m 12 jaar) Prijzen 2-p 3-p 4-p 5-p 02/07-29/07 249 165 124 99 30/07-19/08 299 199 149 119 20/08-28/08 249 165 124 99 Prijzen in p.p. per driekamerappartement. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristen belasting (ca. 33,50 per appt. per week), borg (€230,-) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13