Alle spaarders kregen geld terug 11 Experts waarschuwen beleggers II Het ondenkbare lijkt toch te gaan gebeuren: de voormalige topman van DSB wil - zeven jaar na de dramatische ondergang van zijn bank - met zijn nieuwe bedrijf CS Factoring naar de beurs. al honderden reacties gekregen", zegt hij over de telefoon. „Mail- tjes en berichtjes. Ze komen uit alle hoeken, 95 procent is posi tief." Keyner kan het zich niet voorstellen: je hebt de VEB niet nodig om je mening over hem en zijn trackrecord te vormen. Scheringa zelf wil 'niet te veel woorden vuil maken' aan wat in het verleden is voorgevallen. Wel benadrukt de ondernemer dat 'zijn' DSB winst draait en dat alle spaarders en crediteuren hun geld terug hebben. „Daar ben ik blij om. Het blijkt maar weer dat de bank niet failliet had hoeven gaan. Verder doe ik er geen uit spraken over. Wat geweest is, is Ik heb al honderden reacties gekregen, 95 procent is positief wat mij betreft geweest." Of Gerrit Zalm, topman van ABN Amro en voormalig finan cieel directeur van DSB Bank, een van de mensen is die hem al heeft gefeliciteerd, kan hij niet zeggen. „Ik heb net een broodje gegeten bij Van der Valk en rijd van de ene naar de andere af spraak, dus ik heb nog niet alle mailtjes kunnen lezen." Hoewel Scheringa ooit verklaar de geen topman meer te hoeven worden, lijkt hij daar nu van te ruggekomen. „Gezien mijn erva ring als ondernemer zou het raar zijn om geen ceo te worden van dit bedrijf. Daarnaast blijf ik ach ter de schermen actief als stra teeg. Ik word gevraagd voor veel nieuwe initiatieven, start-ups bij voorbeeld. Ze maken graag ge bruik van mijn marketing- en commerciële ervaring." Zijn belangrijkste tegenstrever, de man die Scheringa's val inleid de, Pieter Lakeman, zal hem zeer zeker niet feliciteren met zijn re vanche. „Als ik dit kon tegenhou den, dan zou ik het doen. Iemand die er zo'n puinhoop van heeft gemaakt, zou eigenlijk geen top man meer mogen worden", laat Lakeman desgevraagd weten. Voor Scheringa is opgeven dui delijk geen optie. Hij ging in 2009 keihard onderuit. De aanzet deed Lakeman met zijn oproep op tv aan spaarders om hun geld weg te halen bij de bank. Zijn op treden bracht een bankrun op gang. Twee weken later sprak een emotionele Scheringa tijdens een persconferentie in Wognum de legendarische woorden: „We zijn niet failliet, we zijn kapotge maakt." Ex-bankier Dirk Sche ringa kondigde giste ren zijn opmerkelijke stap aan om zijn be drijf voor financiële dienstverlening CS Factoring naar de beurs te brengen. Finan cieel experts reageerden kritisch en huiverig. De Wognumse on dernemer springt sluw in op een gat in de markt, zeggen zij in koor. Zijn bedrijf koopt facturen bij mkb'ers, incasseert die vervol gens zelf, en strijkt zo een leuke provisie op. Volgens de 65-jarige oud-ban kier is zijn bedrijf zo'n succes dat hij geld nodig heeft om te kun nen doorgroeien en dan is een beursnotering handig. Maar Scheringa zou Scheringa niet zijn als hij niet een slim truc je zou hebben bedacht om ge makkelijk aan een beursnotering te komen, zo waarschuwt Vereni ging van Effectenbezitters (VEB). De ex-bankier koopt een bedrijf dat al beursgenoteerd is, maar dat is niet meer dan een lege bv. „Zo omzeil je wat normaal gesproken moet gebeuren", reageert Errol Keyner, adjunct-directeur van de VEB. Doorgaans moet een prospec tus worden opgesteld. Een derge lijk dik boekwerk kost tijd, moei te en geld. „En daar staat precies in wat je als belegger moet weten over een bedrijf Nu krijgt een be legger dus veel minder gedetail leerde informatie." VEB is nooit zo happig op een advies richting beleggers, maar de belangenbe hartiger is ditmaal luid en duide lijk: stap er niet in. De 65-jarige bankparia kreeg gisteren naar eigen zeggen aan de lopende band felicita ties, van vrienden, zakenlieden en onbe kenden. „Ik heb DSB-DEBACLE DSB Bank Finqus is de nieuwe naam van de voormalige DSB Bank, die in 2009 failliet ging. Toen raakten 400.000 spaarders hun geld kwijt en verloren 1.800 mensen hun baan. Bijna zeven jaar later blijken de gevol gen van het faillisse ment zeer overzichte lijk. Alle spaarders, ook de 8.000 met meer dan een ton op de reke ning, hebben hun geld teruggekregen. 500 le veranciers van spullen, van kantoorartikelen tot broodjes, hebben geld geïnd. Ook 22.000 klanten met verzeke ringen waarvoor zij te veel provisie hebben betaald, zijn gecompen seerd. De enige schuld eisers zijn nu de ban ken, die de compensa tie voor spaarders heb ben voorgeschoten. Zij hebben 3,6 miljard eu ro tegoed. De verwach ting is dat ook zij dit bedrag helemaal of gro tendeels terugkrijgen. Finqus heeft namelijk nog voor 3,9 miljard eu ro aan leningen en hy potheken uitstaan. Die worden tot nu toe keu rig terugbetaald door de 60.000 klanten. Dat geld gaat rechtstreeks naar de banken. Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (7^ £^1)K00PJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van Nu slechts 49,95 lUllfÜII J 75% Vanaf slechts Nu slechts 79,95 Nu slechts 49,95 Nu slechts 29,95 Nu slechts 29,95 woensdag 22 juni 2016 Sluwe vos Scheringa probeert het opnieuw ■4 Dirk Scheringa gaat weer naar de beurs, fotoanp Natasja de Groot Alkmaar BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL l) NIET TEVREDEN? GELD TERUG! korting korting korting fHÖFFTECH korting Grundig Contact Grill Voor vlees, vis, groenten, brood etc. 3 verschillende grillposities: barbecue, boven en contact Royale grilloppervlakte: 31 x 26 cm Eenvoudig te reinigen; uitneembare anti-aanbak grillplaten Adviesprijs 129,95 Korting 62% U bespaart: 80,- .korting Energiezuinige LED TL-Buizen van 60,120 of 150 cm Ideaal voor kantoren, bedrijfsruimtes, de zolder, schuur of garage Past gewoon in je huidige armatuur; je hoeft er niets voor aan te passen Bespaar fors op je energiekosten door LED-technologie Adviesprijs Korting U bespaart: 39,95 75% €30,- Stijlvolle Cortese Gran Torino Herenhorloges Trendy, modieus én tijdloos Met Quartz uurwerk, edelstalen case en gehard mineraalglas Uiteraard 100% origineel en nieuw, garantiekaart meegeleverd De must-have voor iedere man die goed voor de dag wil komen Adviesprijs 249,95 Korting 68% U bespaart: €170,- Grundig Draadloze Handstofzuiger Inclusief spleetzuigmond, borstel, wandhouder en een adapter Nat en droog te gebruiken LED-verlichting voor optimaal zicht Absolute must-have in ieder huishouden! Adviesprijs 79,95 Korting 63% U bespaart: 50,- CORTESE TORINO Adviesprijs 129,95 Korting 62% U bespaart: 80,- Adviesprijs 79,95 Korting 63% U bespaart: 50,- Hofftech elektrische onkruidbrander Je hele erf onkruidvrij zonder bukken en steken Na enkele brandbeurten zal het on kruid met wortel volledig verdwijnen Volledig elektrisch; geen dure gasbussen nodig Buis in lengte verstelbaar Grundig Blender 650 Watt Perfect om te mixen, pureren of het maken van gezonde smoothies Zeer krachtige 650 Watt motor De kan heeft een capaciteit van 1,5 liter en is vaatwasmachinebestendig Geef jezelf een gezonde energie-boost!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11