huJdjg/ffizjfj, nJ M NIEUWS 7 Rob Bruintjes komt al ruim 30 jaar op voor de belangen van lange mensen Nederlanders zijn het langste volk van de wereld, maar daar wordt weinig rekening mee gehouden, vindt Rob Bruintjes. Deze reusachtige man organiseert vandaag de eerste Nationale Dag van Lange Mensen. Als artsen niet hadden ingegrepen, was ik tegen deze tijd al dood geweest den, hogere meubels, aangepaste bureaustoelen, fietsen en kleding. Er is zelfs een Duitse schoenma ker die maat 64 levert. Op de beurs staat ook een stand beeld van Robert Wadlow, met 2.72 meter de langste man die ooit heeft geleefd. Zo lang had Bruin tjes ook kunnen worden wanneer artsen niet hadden ingegrepen. „Maar dan was ik tegen deze tijd al dood geweest." Door een geneti sche afwijking bleef hij als kind doorgroeien. „Niet altijd leuk, want een lang kind wordt al snel als volwassene aangesproken", ver telt hij. Eenmaal de puberleeftijd voorbij, genoot Bruintjes wel van zijn postuur. „Ik merkte dat de da mes het interessant vonden." Successen Het grootste succes van zijn lobby was in 1997 toen het bouwbesluit werd genomen. Bij nieuwbouw huizen moesten voortaan stan daard deurposten van 2.30 meter worden aangebracht. Een klein succes noemt Bruintjes een hore- ca-ondernemer die hij kon over tuigen andere koffiekopjes aan te schaffen. „Mijn vinger paste niet in het oortje." Ook loopt hij einde lijk op hippe schoenen: blauwe gympies met oranje veters. Bij be drijven waar geld wordt verdiend op de centimeter - zoals biosco pen en vliegtuigen - heeft zijn ja renlange lobby geen zin gehad. Hij kijkt vastberaden. „Nóg niet." www.talltogether.com Je hebt lange mensen en lange mensen. En je hebt Rob Bruintjes. Wanneer hij over straat loopt in Laren, kijken voorbijgangers onwillekeurig even omhoog. „Twee meter en 21 centimeter en al jaren geen centi- metertje gekrompen", becommen tarieert hij zichzelf. Verbaasde blikken omlaag. Dat is nou schoen maat 54, ja. Terwijl de omgeving zich ver baast over Bruintjes, doet hij dat andersom. Stalen frames onder ter rastafels bijvoorbeeld. „Als ik ga zitten, vliegt de soep over tafel." Of: lage deurposten ('au'), lampen ('die bewegen tenminste mee'), re clame aan het plafond in een su permarkt ('na een paar keer waar schuwen trek ik die eraf) en lui fels ('bij regen loop je tegen zo'n nat lapje aan'). Er komt een dikke Honda voor bijrijden. „Ziet er groot uit toch? Daar pas ik dus niet in. Omdat de stoel niet ver genoeg naar achte ren kan. Maar in een nieuwe Smart pas ik wél. Snap jij het?" Er is aan Bruintjes (65) een voet balcommentator verloren gegaan, maar als lobbyist doet hij het niet onverdienstelijk. Al ruim 30 jaar komt hij op voor de belangen van lange mannen en vrouwen, eerst bij de Klub Lange Mensen en later bij zijn eigen Stichting Lange Men sen Nederland. Hij bezoekt elke vakbeurs op het gebied van mobili teit en interieur en pleit voor extra beenruimte en stahoogte. En nu komt er dus een Nationale Dag van Lange Mensen. „Voor mensen met niveau", grapt hij. Volgens het CBS worden Neder landers als lang gezien bij 1.80 (vrouw) of 1.93 meter (man). Dat zijn 1,4 miljoen mensen. Bruintjes behoort tot de buitencategorie: slechts een paar honderd man komt boven de 2.10 meter uit. Langste dag Bruintjes wilde de eerste feestdag per se op 21 juni vieren, de langste dag van het jaar. Probleempje: dat valt op een dinsdag en lange men sen moeten ook gewoon werken. Officieel heeft de aftrap dus van daag plaats, officieus is zondag de grote dag. Dan wordt in Hilver sum de gratis beurs Tall Together georganiseerd met extra grote bed- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 5 dagen Dresden en omgeving 5 dagen Stedenreis Praag 5 dagen Stedenreis Berlijn 5 dagen Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein Passau 5 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau dinsdag 21 juni 2016 'Ik pas in een Smart! Snap j ij het?' Hanneke van Houwelingen Laren Rob Bruintjes T Rob Bruintjes (65) moet met zijn 2.21 meter flink door de knieën om een café te bezoeken. FOTO DINGENA MOL Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (Q318) 58 09 58 noo /inoon- boekingen: Vertrekdata: 4 18 juli 1,29 aug 12, 26 sept/10 okt Vertrekdata: 11 juli 1, 22 aug 12 sept/3,10 okt I nrf-r-*.. Vertrekdata: 27 juni11,25 juli 8, 22 aug 5,19 sept/3 okt Vertrekdata: 4,18 juli1,15, 29 aug/12, 26 sept Vertrekdata: 2 7 juni 11, 25 juli 8, 22 aug 5,19 sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7