Gouden regels voor een zorgeloze race GPC wil GPC blijven Tolhoek maakt naam in binnen- en buitenland 13 PZC FAMILIELOOP Jong en oud gaan zaterdag van start in de PZC Familie loop. Kinderen lopen 1,8 ki lometer, naast de to kan dit jaar ook voor de 5 kilometer gekozen worden. Wie zich aan onderstaan de regels houdt, gaat een zorgelo ze race tegemoet. 'Ik hoop op goed hardloop- weer'. Hoe vaak je dat niet hoort onder hardlopers... Maar goed hardloopweer is het nooit voor iedereen. Hardlopers zijn no toire klagers, het is nooit goed. Te warm, te koud, te blommig, te nat, te weinig zuurstof in de lucht, windje tegen. Nee, reken maar niet op goed hardloopweer, maar ga gewoon van uw eigen kracht uit en pas u aan aan de om standigheden. En rolt er dan toch een teleur stellende tijd uit, dan heeft u wel licht nog wat aan deze excuses: ben ziek geweest, te weinig ge traind, te weinig gegeten, te veel gegeten, parkoers ligt me niet, last van hooikoorts, slecht geslapen, huilende baby, spanningshoofd pijn enz. Haastige spoed tijdens het hardlopen is niet zelden maar eigenlijk nooit goed. Wie als een dolle van start gaat, komt on getwijfeld onderweg de man met de hamer tegen. Doe je voor het eerst mee aan een hardloopwed strijd? Verdeel dan je krachten. Een kilometer is verder dan je denkt. In het begin zal u meegezogen worden in de meute, maar vergeet niet op tijd op de rem te trappen voordat u uw karretje in de poep rijdt. Beter in de laatste kilome ters nog kunnen versnellen, dan na een paar kilometer al met de tong op de schoenen over het par koers struinen. Nee, geen oproep om te streaken in de PZC Familie loop, we houden het netjes. Veel (beginnende) hardlopers kleden zich veel te warm aan. Een trai ningsjack, een joggingbroek, laat ze lekker in de kast achter. Het is bijna juli! Hoewel het 's ochtends bij de start zaterdag best fris kan aanvoe len, betekent dat nog niet dat u ook tijdens het rennen verkrampt van de kou. Een hardloopshirtje en korte broek zijn meer dan vol doende. Gegarandeerd dat u na een paar honderd meter het eerste zweetdruppeltje al op uw voor hoofd voelt. Erin kletsen mag volgende week zaterdag, maar het ge zellig beppen onderweg kunt u be ter achterwege laten. Praten tij dens het hardlopen kost namelijk extra energie. Het heeft invloed op uw adem haling, waardoor u sneller buiten adem kunt raken. Na afloop is de bar open en is er nog genoeg tijd om na te beschouwen en te evalue ren. De PZC Familieloop gaat voor de olympische gedachte. Elke finisher is een winnaar, in welke tijd dan ook. De voorinschrijving is inmiddels gesloten. Meer infor matie kunt u vinden op www.pzc.nl/familieloop. Bij de fi nish wacht een medaille en een hardloopshirt op u. Reijnierse wil de klus op zich nemen. „De KNVB heeft al hulp aangeboden. Dat is een mooi aan bod, maar ik heb de bond niet no dig. Een plan van aanpak staat in een middagje op papier. De uitvoe ring is het moeilijkste. Dan heb je het over een traject van wel drie jaar. Het gaat altijd om geld, dus dat zal eerst geregeld moeten wor den. Daarna moet je de clubs in el kaar laten vloeien. De vraag is of ik de juiste persoon ben. Dat zal aan de clubs voorgelegd moeten worden. Zo niet, dan gaan we kij ken hoe dat opgelost moet wor den. Maar die fusie moet er ko men. Anders gaat het voetbal in Vlissingen naar de knoppen. En kijk om je heen. Er wordt meer ge fuseerd, dus ik ga niet tegen een trend in hè." bestuur van GPC Vlissingen heeft geen behoefte aan een fusie met VC Vlissingen en Zee land Sport. „We zijn een financieel gezonde club", zegt voorzitter Hans Hendrikse. „Boven dien zijn er nogal wat cultuurverschil len. Wij zijn een za terdagclub, terwijl Vlissingen een zon dagvereniging is. Daarnaast betaalt Vlissingen vergoe dingen aan spelers en wij niet. Dat wil len we ook zo hou den. Rens zegt dat het de enige ma nier is om te overle ven, maar daar den ken wij anders over. We groeien weer, hebben een kleine 300 leden." Zeeland Sport (150 leden) volgt de plannen op af stand. „We staan open voor elk ge sprek, maar we staan niet te sprin gen om te fuseren. We zijn een klein clubje, maar heb ben geen hypo theek lopen. Het clubhuis is ons ei gendom. We wer ken nu veel samen, ook met de JVOZ en dat bevalt pri ma." De prestaties van Ant- wan Tolhoek in de Ronde van Zwitser land zijn door velen opgemerkt. De me dia berichtten op fraaie wijze over de 22-jarige Yersekenaar die de berkoning werd van één van 's we relds grootste etappekoersen. Een greep daaruit. In de Volkskrant wordt bena drukt dat Tolhoek een broekie is in het grotemensenwielrennen. 'Tolhoek is 22 jaar oud, maar dat zou je hem met de beste wil van de wereld niet geven. 'Hoor ik wel vaker', zegt hij. 'Kom ik de team bus binnen, roepen mijn ploegge noten: wat moet dat ventje hier joh'. Maar goed, dat ventje is het wel mooi gelukt om in een deelne mersveld met onder anderen Te- jay van Garderen, Peter Sagan, Ge- raint Thomas en Rui Costa het bergklassement te winnen.' Volgens de Volkskrant is ook de meest vertederende gebeurtenis in de Ronde van Zwitserland het moment waarop vluchter Tolhoek de Rettenbachgletsjer oprijdt en lachend naar de camera zwaait. De verslaggever stelt zich dan voor dat hij zegt: 'Dag pap, dag mam. Moet je nou eens kijken: ik rijd hier gewoon in de bergtrui!' Bij NOS Studio Sport zien ze Tolhoek ook als één van de smaak makers in Zwitserland. „Ik geloof dat ik hier van de zes dagen vijf keer in de kopgroep zit en bijna op elke col als eerste boven kom. En dat terwijl ik onder zeeniveau woon. Dat is toch wel vrij straf', zegt de stralende Bevelander voor de camera. „Je kan zeggen dat het geluk is dat ik altijd mee zit, maar misschien heb ik er toch wel een neusje voor." In de Telegraaf wordt aange haald dat de aanwezigheid van Pie- ter Weening belangrijk is voor hem. „Ik lig met Pieter op de ka mer", vertelt Tolhoek. „Je merkt aan alles dat hij heel veel ervaring heeft. Ik leer heel veel van hem, net als van onze ploegleiders Erik Breukink en Jean Paul van Pop- pel." Op de site wielerflits.nl noemt Tolhoek zijn bergtrui 'een prachti ge beloning voor mijzelf en voor de aanvallende manier van rijden van onze ploeg'. Hij voegde eraan toe: 'Maar ik hoop niet dat de men sen denken dat ik nu al een top- klimmer ben. De winst van de trui had natuurlijk veel te maken met onze manier van koersen. Als je ook nog finales moet rijden wordt het allemaal een stuk lasti ger.' Wie 'Antwan Tolhoek' invoert als zoekopdracht bij Google, komt 'm ook bij vele buitenlandse kran ten, omroepen en wielersites te gen. De Yersekenaar heeft naam gemaakt in heel Europa en zelfs op de andere continenten werd over hem geschreven. De Bevelander probeerde be scheiden te blijven en relativeerde zijn prestatie waar mogelijk. Te gen de PZC zei hij eerder ook al: 'Het komt zoals het komt. Toen ik eerder in het jaar niet zo goed was, werkte ik er ook heel hard voor.' dinsdag 21 juni 2016 Maurice Steketee Aanstaande zaterdag lopen de deelnemers van de PZC Familieloop 1,8,5 of 10 kilometer door Vlissingen. Weer of geen weer 2 Haastige spoed is... 3 Trek eens wat uit 4 Erin kletsen 5 Meedoen is belangrijker dan... Rens Reijnierse (links), scheidend voorzitter van hoofdklasser VC Vlissingen, schudt de hand van Johan de Visser, lid van de sponsorstichting, foto paul ten hacken VLISSINGEN Het Roeland van Vliet Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74