Primeur voor Nachtegaal 12 ZEELANE VOORZITTER VC VLISSINGEN A Van Goethem mist NK tijdrijden Hogenkamp naar Challenger Zeeland Zilver voor jonge karateka Guequièrre Rens Reijnierse neemt maandag afscheid als voorzitter van VC Vlissingen, om een dag later aan de slag te gaan met de fusie van drie Vlissingse voetbalclubs. „Het is de enige manier om te overleven." Een plan van aanpak staat in een middagje op papier. De uitvoering is het moeilijkste Wielrenner Brian van Goethem heeft zich moeten afmelden voor het Nederlands kam pioenschap tijdrijden, dat morgen in Mid- delharnis wordt gehouden. De Sluiskille- naar, die in dienst rijdt van Roompot-Oran je Peloton, ondervindt nog te veel hinder van de naweeën van een valpartij in de Ster ZLM Toer. Hij heeft, nadat hij zondag tegen het asfalt smakte, wonden op zijn rug en last van hoofdpijn. Van Goethem had het NK tijdrijden wel als piekmoment aangemerkt. In de proloog van de Ster ZLM Toer was hij al goed, maar kwam hij door materiaalpech niet verder dan een dertigste plaats. De Zeeuws-Vla ming wil wel meedoen aam het NK op de weg. Dat is komend weekeinde. Denise Klap Richel Hogenkamp (foto) zal volgende week meedoen aan de Driekleur Challenger Zeeland, het internationale tennisevene- ment in Middelburg. De Doetinchemse staat 137ste op de wereldranglijst. Ze zal in het enkelspel uitkomen en daarnaast dubbe len met de Zierikzeese Lesley Kerkhove. Beide speelsters komen deze week in actie tijdens de kwalificaties van Wimbledon. Gisteren was de loting daarvoor. Kerkhove komt in de eerste ronde tegenover de Ameri kaanse Lauren Davis te staan, de nummer 118 van de wereld. Het duel is vanmiddag. Om het hoofdschema te halen van het Grand Slamtoernooien moeten Kerkhove en Hogenkamp driemaal winnen. Mocht hen dat lukken, dan komt het 25.000 dollar- toernooi in Middelburg wel in het gedrang. Karateka Antonio Guequièrre van Karate- Do Academie Middelburg Malawauw heeft op het onderdeel Kumite een tweede plaats behaald tijdens het veertiende Open West- Brabants karatetoernooi. Net als in 2015 wist de zestienjarige Guequièrre de finale te behalen. Na de voorrondes overtuigend te winnen, kwam de inwoner van Seroosker- ke in de eindstrijd uit tegen Asmir Krestic uit Tilburg. Deze wedstrijd verloor hij uit eindelijk met een yuko verschil. Odin Shura Poppe Na drie jaar en drie maanden zwaait Rens Reijnierse vol gende week af als voorzitter van VC Vlissingen. Het is zijn eigen be sluit, al steekt hij niet onder stoelen of banken dat hij er ook wel min of meer toe gedwongen wordt. Reijnierse is immers ook nog raadslid voor de PvdA in de ge meente Vlissingen en dat gaat lang niet altijd samen. Tenmin ste, dat vinden zijn collega's. „Ik mag in de gemeenteraad niet het woord voeren over sport. Veel raadsleden menen dat ik als voorzitter van VC Vlissingen de zaken niet kan scheiden. Ik denk dat ik dat wel kan, maar het ligt heel erg gevoelig bij mijn colle ga's in de raad." Hij laat VC Vlissingen met ge mengde gevoelens achter zich. Trainerswisselingen, een punten- straf, gedoe om betalingen, een succesvolle nacompetitie; vooral in het laatste seizoen van Reij nierse stond VC Vlissingen weer in het brandpunt van de belang stelling. „Soms vind ik het jam mer dat ik stop, een ander mo ment ben ik blij dat ik er van ver lost ben. Het is een enerverende periode geweest. Mijn opdracht destijds was om de rust te laten terugkeren. Dat is redelijk ge lukt, al zal het nooit rustig wor den. Dan zou je een totalitair re gime moeten gaan voeren. Mis schien wordt het dan ook niet al tijd rustig hoor, maar dat kun je dan altijd nog met kracht en macht onderdrukken. Alleen is dat niet mijn manier van werken." Reijnierse verdwijnt dus als voor zitter van het toneel, maar dat bete kent niet dat hij verloren gaat voor de (voetbal)sport. „Ik heb op de ju bileumreceptie van Vlissingen ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan gezegd dat ik op de 27ste zou stoppen en vanaf de 28ste voor een fusie tussen VC Vlissingen, GPC Vlissingen en Zeeland Sport ga zorgen. Dat zijn nu drie kleine verenigingen. De enige kans van overleven is samengaan. De clubs zijn al meerdere keren bij elkaar ge weest om te praten over een fusie, maar niemand trekt eraan. Dat wil ik nu gaan doen. Het wordt tijd dat er spijkers met koppen geslagen worden. En dan moet je niet den ken dat er volgend jaar al een nieu we club is. Nee, dat wordt wel een traject van drie jaar." VC Vlissingen, GPC Vlissingen en Zeeland Sport zitten met hun velden bij elkaar, rondom de Iris laan. „Volgens opgave spelen er 987 voetballers op de Irislaan. Daar zit ook de JVOZ (Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland) nog bij, met zo'n 187 spelers. De JVOZ blijft buiten be schouwing. Dat is een opleiding voor heel Zeeland en niet gelieerd aan een vereniging. Het betekent dus dat we een vereniging van 800 leden overhouden en dat kan dus een gezonde club worden." „Je ziet de clubs steeds verder af glijden", vervolgt Reijnierse. „Alle maal leuk en gezellig, maar zonder bestaansrecht. De sport wordt steeds duurder. VC Vlissingen (380 leden) kan alleen maar draaien dankzij sponsoring. Als er weer een economische crisis komt, zit je met een in de problemen. Maar ja, alle clubs leven bij de waan van de dag. Natuurlijk zullen er sentimenten zijn. Vijftig leden lopen boos weg, waarvan er dan 25 na een jaar weer terugkeren. Ik weet hoe het werkt. En natuurlijk zal er weerstand zijn, maar dat kun je overwinnen." Geld Deze week zit Reijnierse met de wethouder om de tafel en zal hij zijn plannen verder toelichten. „Ik vraag geen geld hoor, maar ik heb de gemeente wel bij een aantal din gen nodig. De drie clubs hebben nu allemaal hun eigen clubge bouw. Als die gebouwen moeten worden gesloopt en er één nieuw clubhuis gebouwd moet worden, heb ik wel toestemming van de ge meente nodig. Het is immers ge meentegrond." Weer een verrassing in een wed strijd van Trimbelangen Midden Zeeland. Zaterdag in de Patrijzen jacht van Colijnsplaat behaalde Roy Guequièrre voor de eerste maal in zijn wielerloopbaan een overwinning en gisteravond werd dat voorbeeld gevolgd door Dan ny Nachtegaal. Hij schreef de Boekweitronde van Zuiddorpe op zijn naam. „Ik ben nog niet zo heel lang ac tief bezig met wielrennen, maar ik begin er steeds meer plezier in te krijgen", vertelde de 34-jarige coureur uit Sint Jansteen. „Ik doe pas een jaar of vijf mee aan wed strijden." De Zeeuws-Vlaming voetbalde eerst en deed ook aan bodybuil ding. „Maar daar kon ik mijn weg niet in vinden. Vandaar dat ik ver schillende malen een andere sport heb gekozen. Nu heb ik het wielrennen ontdekt en dat bevalt me dus goed. Ik had al wel ver schillende ereplaatsen behaald. Tweede en derde plaatsen. Maar een eerste plek zat er nog niet bij." Die zege kwam er na een inte ressante wedstrijd, waarin er veel ontsnappingen waren. Maar die mislukten allemaal, op eentje na. Aan het einde ging Danny Nachte gaal er vandoor met Maarten Burm en Christian de Meijer. De voorsprong liep niet verder op dan vijftien seconden en in de laatste bocht streek het peloton neer op twee van de drie koplo pers. Nachtegaal kon echter uit de greep blijven en won. Bij de veteranen ging de over winning naar oud-beroepsrenner Patrick Cocquyt, die op zijn 56ste jaar zijn achttiende zege van dit seizoen behaalde. Kees Raats won de D-categorie en Aart van Steve- ninck finishte als eerste in de S/P-klasse. dinsdag 21 juni 2016 WIELRENNEN TENNIS KARATE Jeremy de Nooijer speelt met Levski So fia in de tweede voorronde van de Europa League tegen NK Maribor. De Bulgaarse club begint op 14 juli met een uitwedstrijd in Slove nië. Een week later, op 21 juli, is de return in Sofia. De Nooijer eindigde afgelopen seizoen met Levski op de tweede plaats, achter kam pioen Ludogorets. Leroy Jagesar is bij een wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap karten in het Duit se Kerpen derde geworden. De jonge Middel burger kende wat tegenslagen tijdens het ra- ceweekeinde, maar sloot toch af met een po diumplaats. Denise Klap was in Prinsenbeek goed op dreef meet haar paard Lobke. De dres- suuramazone uit Serooskerke (W) stuurde de Frie se merrie in de klasse L2 naar scores van 64,83 en 66,33 procent. Ze werd daarmee tweemaal derde. De roeisters Za- rah van der Put ten en Sanne van den Tol, bei den van de Mid delburgse club Odin, maakten in druk bij races in Amsterdam. Van der Putten, die uitkwam in de hoogste catego rie, werd een maal tweede. Van den Tol leg de in de lichte ca tegorie beslag op een tweede en een derde plek. 1 Tennisster Shu ra Poppe is giste ren tijdens haar eerste future in de eerste ronde uitgeschakeld. De Vlissingse verloor in Breda, waar ze via de kwalificaties het hoofdschema be reikte, in drie sets van de Ame rikaanse Shan non Hudson: 4-6 6-3 6-1. ■E o a Vlissingse clubs moeten fuseren Jan Dagevos Vlissingen Rens Reijnierse Wim de Vos Zuiddorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73