Stap voo voor Terneuzen Discussie na ongevallen M CU: aandacht voor fietsers Hij krijgt in de kantine gewoon drank Beroepsvaart en duikbond onderzoeken de introductie van een noodbaken dat snellere opsporing van slachtoffers onder water mogelijk moet maken. Een klein staafje kan uitkomst bieden. Bratwurst en mosselen samen in één boek En dan ga je werken op een Thaise apenschool Bestuurders van de provincie, de gemeente Terneuzen, che mieconcern Dow en havenbedrijf Zeeland Seaports onthul den maandagochtend het bouwbord van Maintenance Value- park Terneuzen. Onderhoudsbedrijven voor de industrie bun delen er hun krachten. Met twee bedrijven zijn al contracten gesloten: chemiebedrijf Trinseo dat er een kantoor en onder zoekscentrum bouwt, en TMS Industrial Services dat vanwe ge de bouw van de Nieuwe Sluis moet verhuizen. Twee dodelijke duikongevallen in een week tijd hebben de roep om een noodsignaal nieuw leven ingeblazen. Eerdere pogingen strandden vruchteloos. Zowel duikbond NOB als Rijkswater staat vinden dat snel serieus moet worden gekeken naar de technische mogelijkheden. Daar bij wordt aansluiting gezocht bij een onderzoek aangestuurd van uit de beroepsscheepvaart. Bij Scharendijke raakte vorige week zaterdag een 59-jarige man uit Barneveld vermist, na een wrakduik in de Grevelingen. Hij werd de volgende dag op een diepte van 23 meter gevonden. Waarschijnlijk is hartfalen hem fataal geworden. Kort daarop overleed op de Noordzee voor de Zeeuws-Hollandse kust een 65-ja- rige Drentse duikster eveneens aan een hartstilstand. Omdat de vrouw nog zelf naar de opper vlakte wist te komen, werd ze al snel opgemerkt. Eigenaren Frits en Joke de Vries van het vrachtschip Rijn land III uit Alphen aan de Rijn hebben het initiatief genomen al le belanghebbende partijen aan tafel te krijgen. Hun primaire in steek is dat er een systeem komt waarmee opvarenden van een schip die overboord slaan, snel kunnen worden opgespoord. Daarbij kijken ze ook naar de re creatievaart. TNO experimen teert met een staafje 'niet veel dikker dan een sigaret', vertelt De Vries. „Dat geeft onder water een signaal af dat kan worden op gepikt door een hulpverlenings vaartuig." Scheepvaartverzeke raars hebben volgens hem al aan gegeven het noodsignaal voor klanten gratis beschikbaar te zul len stellen, zodra het blijkt te werken en op de markt komt. In hoeverre ook de duikwereld zal inspringen op het initiatief, durft NOB-beleidsmedewerker Desmond van Santen niet te voorspellen. Het prijskaartje zal volgens hem bepalend zijn. „De aanschaf van een duikuitrusting is al kostbaar genoeg." Het gaat Van Santen net een stap te ver om een noodbaken desnoods te verplichten, waar on der andere Gerius van Wouden berg van Rijkswaterstaat voor stander van is. Van Woudenberg deelt de me- Het systeem mag niet zo duur worden dat dit de aanschaf zou belemmeren ning van Van Santen dat een snel le opsporing in eerste instantie in het belang van de nabestaan den is. Maar ook de inzet van het kostbare materieel kan worden beperkt, indien doelgericht wordt gezocht naar een noodsig naal. MIDDELBURG De provincie wil ciebestuur actief maatregelen fietsprovincie nummer 1 worden, moet nemen, bijvoorbeeld door al maar dan moet het provinciebe- in de voorbereidingen van weg stuur meer doen aan de veiligheid werkzaamheden maatregelen op van fietsers bij werkzaamheden, te nemen in het bestek. De Chris- Dat stelt de statenfractie van de tenUnie wil weten op welke ter- ChristenUnie in schriftelijke vra- mijn maatregelen verwacht kunn- gen. De partij vindt dat het provin- wen worden. Barbara Burkhardt brengt de Duitse en Zeeuws-Vlaamse keuken bij elkaar. ZEELAND 4 Arjen Schroevers uit Borssele ging voor de liefde naar Thailand en leert nu met zijn vrouw apen kokosnoten plukken. ZEELAND 5 It dinsdag 21 juni 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZEELAND 8 Noodbaken helpt duiker te vinden FOTO CHRIS PLATTEEUW Marcel Modde Zierikzee —Joke de Vries, Rijnland III

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69