Er wordt veel geknuffeld Bravis Goes stoot nog C02 uit 6 BEVELANDEN EN THOLEN Wie de afgelopen week door de Lange Kerkstraat in het centrum van Goes is gelopen, heeft het mis schien al gezien. Op de deur van het dichte Jamin-filiaal is een De huur was hoog. Gelukkig wilde de pandeige naar meedenken A4'tje geplakt waarop staat: 'Bin nenkort zijn wij weer open!'. Nog voor de zomervakantie hoopt een Zeeuws echtpaar de snoepwinkel te heropenen, vertelt Koen Jaasma, manager operations en vastgoed bij Jamin. „Deze men sen zijn momenteel in training. Ook staat nog een kleine verbou wing gepland. We willen de ver lichting en het interieur onder handen nemen, zodat het filiaal klaar is voor de komende jaren." Het echtpaar heeft voor vijf jaar exploitatie getekend. En dat ter wijl de vorige ondernemer een half jaar geleden stopte, omdat de winkel niet rendabel meer was, onder meer vanwege de 'bizar ho ge' huur. Toch voorziet Jaasma geen problemen. „De huur was in derdaad hoog. Gelukkig was de pandeigenaar bereid mee te den ken en ook wij hebben ons steen tje bijgedragen. We willen de win kel in Goes graag houden." Voor het Perry Sport-filiaal in de Lange Vorststraat ziet de toe komst er een stuk minder roos kleurig uit. De failliete winkelke tens Perry Sport en Aktiesport ma ken een doorstart onder de vleu gels van het Britse bedrijf JD Sports Fashion. In Goes lijkt dat niet te gaan lukken; de pandeige naar en het Britse bedrijf kunnen maar geen overeenstemming be reiken over een overname. „Er moet veel gebeuren aan het pand en JD Sports Fashion wil daar niet alleen voor opdraaien", weet een medewerker van de Goese vesti- Zeer waarschijnlijk gaat de winkel dicht, maar er is nog geen sluitingsdatum ging te vertellen. Volgens hem is de winkel op vrijdag 9 september voor het laatst open. Bij het hoofdkantoor van Perry Sport weten ze niet waar de mede werker die informatie vandaan heeft. „De onderhandelingen over het filiaal in Goes lopen nog", legt een medewerkster van de marke tingafdeling uit. „Zeer waarschijn lijk gaat de winkel dicht, maar er is nog geen duidelijkheid en dus ook geen concrete sluitingsdatum. Als het filiaal inderdaad dichtgaat, kan dat nog maanden duren." GOES Het streven was om als or ganisatie vorig jaar al C02-neu- traal te zijn, maar de werkelijk heid is anders. De gemeente Goes stootte afgelopen jaar nog 2.300 ton CO2 uit, blijkt uit het ant woord op een vraag van de PvdA. De reductie sinds het begin van het project om C02-neutraal te worden, vijfjaar geleden, blijkt mi nimaal. In 2011 bedroeg de uit stoot volgens de gemeente 2.600 ton. Het gaat overigens om aanna mes, omdat nog niet alle gegevens zijn geactualiseerd. Tegenover de C02-uitstoot staat volgens B en W de opbrengst van zonnepane len en de compensatie met groene stroom, maar het is niet duidelijk hoe die opbrengst zich verhoudt. De bedoeling was dat alle gemeen telijke gebouwen vorig jaar C02-neutraal zouden draaien. Stop kalkaanslag! www.koppejanallround.nl 06-24500292 IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD WERELDPICKNICK Samen word je beter dinsdag 21 juni 2016 Jamin weer open, Perry Sport dicht Goed én slecht nieuws voor het Goese winkelbestand. Snoep- konten kunnen binnenkort weer terecht bij Jamin, terwijl één straat verderop Perry Sport de deuren sluit. Ellen Jobse Goes Koen Jaasma, Jamin Medewerkster Perry Sport Column juni 2016 Al op jonge leeftijd wilde ik kinderarts worden. Niemand in mijn familie doet iets medisch. Maar ik vond kinderen altijd heel leuk en arts een mooi beroep. Die twee heb ik gecombineerd. I-Iet vak is ook enorm gevarieerd en vaak acuut, dat maakt het zo leuk. Ik zie alles van zieke zuigelingen tot kinderen met een infectie, buikpijn, groei- problemen of diabetes. Het beter maken van een ziek kind geeft veel voldoening. Maardatgeldt ook voor het begeleiden van kinderen met een chronische ziekte. Alle vijftien kinderartsen van Bravis zijn algemeen kinderarts met daarnaast een aandachts gebied. Mijn aandachtsgebieden zijn kinderen met diabetes, met aangeboren afwijkingen en met het Syndroom van Down. Ik ben benieuwd wat het resultaat zal zijn van de nieuwe prenatale test. In landen waar het al is ingevoerd zie je een daling van het aantal mensen met Down. Je hebt voor- en tegenstanders. Ik kan me beide kampen goed voorstellen. Vaak hebben kinderen met Down een medisch probleem naast de vertraagde ontwikkeling. Dat legt een grote druk op een gezin. Maar het kan ook een verrijking geven. Kinderen met Down zijn pure en leuke kinderen. Er wordt tijdens het spreekuur veel geknuffeld. Kinderarts Christel Lewiszong, vakgroepvoorzitter ziekenhuis Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik M|| Vraag naar de GRATIS montage actie! BROUWERSDAM Gezondheidsplein tijdens NK wielrennen CuraMare brengt sport, beweging en gezondheid onder de aandacht met een gezondheids plein tijdens het NK wielrennen op vrij dag 24 en zaterdag 25 juni rondom de Brouwersdam. Jong en oud kan te recht op het gezond heidsplein voor infor matie, advies en di verse testen rond om gezondheid. Er zijn diverse activitei ten zoals gratis ge- zondheidstesten, een skippybalrace en voetbalkooi, prijs vragen en sport en spel voor kinderen. Op zaterdag 25 juni tussen 10.00 en 11.00 uur vindt op het parcours van het NK een scoot- mobielrace plaats. De toegang tot het gezondheidsplein is gratis. ZIERIKZEE Signeersessie Zilt, Zoet Zeeland Boekhandel de Vries in Zierikzee houdt donderdag een signeersessie door Annette van Ruitenberg en Tanja van den Berghe, sa menstelster van het boek Zilt, Zoet Zee land. Het boek Zilt, Zoet Zeeland besteedt aandacht aan culi nair Zeeland. Tij dens de signeerses sie zijn er diverse hapjes te proeven van recepten afkom stig uit het boek. Be langstellenden zijn welkom tussen 19.00 en 21.00 uur in boekhandel de Vries, Havenplein 14 in Zierikzee. Zierikzee Wereldvrouwen Ahoy! houdt woensdagmiddag 29 juni voor de veertiende keer hun jaarlijkse Wereldpicknick. Vrouwen en kinderen zijn welkom op de picknick die als be doeling heeft samen te ontmoeten en te delen. Van de bezoe kers wordt gevraagd of ze iets lekkers mee willen nemen, een specialiteit uit het geboorteland of een Hollandse lekker nij. Er worden spelletjes gedaan en gezongen met de kinderen en er is ook een springkussen aanwezig. De picknick zal plaatsvinden op het terrein van de scouting in Zierikzee, ge legen aan de Veenweg bij het Kaaskenswater. Het adres is Van Veenlaan 1, 4301 NN Zierikzee. Het evenement duurt van 14.00 uur tot 17.00 uur. archieffoto dirk-jan gjeltema BROUWERSHA VEN Het Tonnenmaga- zijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Apollo Brassband, 20.00-22.00 uur: Damesboogschie- ten T.O.G.; BURGH-HAAM- STEDE Brassserie Duinpan in de Duinen van Haamstede, 14.00 uur: Presentatie wijkverpleegkundi ge over zorg thuis en de veranderin gen in de zorg; Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-19.00 uur: Ex positie Oude Mees ters herleven bij Roemato BURGHSLUIS Passagierschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Expositie Zeeuwse dialecten en streekdracht; KERKWERVE De Heerenkeet, 10.00-17.00 uur: Ex positie Marian Schellekens; Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Koersbal/Soos; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis,19.30 uur: Yoga; ZIERIKZEE Fizi, 14.00 uur: Mon sieur Chocolat; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming van de To ren, Expositie Phan tasm en Expositie Beeld van een zee slag anno 1304; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 20.00-21.30 uur: Yo ga Marianne van den Haak; www.bravisziekenhuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67