y ©HMI B0=D t Scheermes krijgt eindelijk aandacht SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Woningcorporatie Zeeuwland: verhuur is in bepaalde dorpen lastig Als een woningcorporatie huizen sloopt, komen er bijna altijd nieuwe huizen voor terug. Maar niet in Ouwerkerk. Jacks Vier huisjes, wat maakt het uit. Of is de kale vlakte die rest na de sloop in de Phoenixstraat toch het zoveelste teken dat Ouwerkerk krimpt? Het regent pijpestelen, maar Ce cilia Kuin loopt onverstoorbaar van voordeur naar voordeur met haar collectebus van het Rode Kruis. Ook al is er niemand thuis. „Het is steeds stiller op het dorp, merk ik." Kuin kwam in 1973 in Ouwer kerk terecht. In die ruim veertig jaar is veel veranderd. „Je ziet men sen gewoon weggaan en niet meer terugkomen. Twee jaar geleden is de bakker vertrokken, er zijn geen winkels meer, dit jaar gaat de school dicht en het enige café nog bestaat, dat is maar halve tijd open. Het dorp bloedt leeg." Het feit dat woningcorporatie Zeeuwland niet terugbouwt op de plek waar ze vier huurwoningen sloopt, is daar voor Kuin ook be wijs van. „Een jaar of tien, vijftien geleden was hier grote behoefte aan nieuwe woningen. Maar toen werden ze niet gebouwd. Die men sen zijn nu weg. Het is gewoon te laat." Die woorden moet Jacqueline Harinck, die tot voor kort in één van de sloophuisjes woonde, even laten bezinken. Zo had zij er nog niet tegenaan gekeken. „Dat de bak ker is gestopt, is wel heel erg. Dat was toch de plek waar je elkaar ont moette en waar je hoorde wat er op deed in het dorp. Nu lijkt er niets meer te gebeuren." Ze woont nu met haar katten in een huurhuisje aan de overkant van de straat. „Toch jammer dat er geen nieuwe huizen voor terug worden gebouwd. Ik had het idee dat leegstaande huurhuizen op het dorp altijd weer snel verhuurd zijn." Wonigncorporatie Zeeuwland beweert anders. Die zegt te mer ken dat woningen in bepaalde dor pen lastiger te verhuren zijn. De grond waarop de sloophuisjes staan, die volgens de woningcorpo ratie sowieso te klein is om nieuw bouw op te plegen, wordt verkocht aan de eigenaren van aangrenzen de huizen. Daar snapt Kim Bisseling hele maal niks van. „Er zijn altijd wacht rijen als er een huis te huur staat op Ouwerkerk. Ook koopwonin gen zijn vaak zo weg. De laatste tijd zijn er juist veel jongeren ko men wonen." Ze is er zelf ook één van. Acht jaar geleden trok ze in bij haar vriend. Inmiddels hebben ze twee dochters. „Ouwerkerk is een fijn dorp om in te wonen. Dat de school sluit, maakt voor ons niet zo veel uit. Onze kinderen gingen hier toch al niet naar school, om dat wij de klassen veel te klein von den. De kroeg ging dicht omdat on ze generatie kinderen kreeg. En on der ons zit gewoon even niks. Maar er zijn nu heel veel kleintjes. En er worden nog steeds kinderen geboren. Als die straks allemaal groot zijn, zijn er misschien wel heel hard woningen nodig." KAMPERLAND Wie bij scheer messen eerder denkt aan een pro duct om je baard mee te scheren, dan aan een eetbare schelpdier, is geen uitzondering. Dat is dan ook de reden dat Stichting Zeker Zeeuws Streekproduct en de ge meente Schouwen-Duiveland gis teren het 'Scheermessen Trend Event' hielden bij de Jacobahaven in Kamperland. Het streekpro duct, dat ook wel mesheft, ensis of messchelp wordt genoemd, ver dient volgens hen meer aandacht. Koks van restaurants uit Schou wen-Duiveland en Kamperland gaven demonstraties waarin ze verschillende bereidingswijzes lieten zien en proeven aan bezoe kers. Gebakken, gegrild of gewokt bijvoorbeeld. Pantalons v.a. 59,- Overhemden korte m. v.a. 29,- Pullovers v.a. 39,- Overhemden Polo's lange m. 2 voor 69,- v.a. 29,- Colberts v.a. 98,- v.a. 98,- Vesten v.a. 59,- Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 - 612508 www.lavooymode.nl dinsdag 21 juni 2016 'Het dorp bloedt leeg' Wendy Wagenmakers Ouwerkerk A Cecilia Kuin heeft zelf ook nog in één van de huisjes gewoond, foto dirk jan gjeltema Vier huurwoningen aan de Phoenixstraat in Ouwerkerk wor den gesloopt. Ze voldoen niet meer aan de eisen. Bovendien is het in bepaalde dorpen lastig verhuren, aldus Zeeuwland. Maxim Leenpoel demonstreert hoe je scheermessen lekker kunt bereiden, foto marcelle davidse i\n n iwooy XX\0&e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59