7 Zou je yoga willen proberen, maar heb je geen idee welke vorm bij jou past? Check vandaag, op Wereld Yoga Dag, deze wegwijzer. Met populaire lessen, van actief tot devoot. Begin met jezelf af te vragen: wil ik mijn grenzen verleggen? dinsdag 21 juni 2016 Zoek je pittige yoga waarvoor je op de sportschool terechtkunt? yogi ben jij? Optie 1: Zoek naar aerial yoga, les vanuit een doek aan het plafond. Dankzij de zwaartekracht komt er ruimte en ontspanning in rug, nek en schouders. NEE, ik wil eerst bijkomen van alle stress de afgelopen tijd. JA, ik kies voor de inspannende of technische kant van yoga. Wil je buiten je comfortzone treden? Optie 2: Giechel, grijns en schater bij lachyoga. Goed voor diverse spie ren. Deze vorm is be dacht door de Indiase arts Madan Kataria. Raar maar waar: zelfs van nep lachen ga je je beter voe len, omdat de hersenen blij heidsstofjes aanmaken. Past jnana yoga bij jou? Dit is het yogapad van de wijsheid. Het gaat om radicaal zelfonderzoek via studie, yoga en meditatie. Een jhana-yogi heft alle illusies op en verenigt zich zo met God. Jouw yoga is iyengar. Deze (technische) vorm is geschikt voor mensen die exact willen weten wanneer een yogahouding goed is uitgevoerd. Je staat lang in een pose en wordt desnoods geholpen met een klapstoel, riem of bolster. Handig voor beginners, maar ook voor perfectionistische kunners. NEE, ik wil er vooral goed uitzien. Het gaat mij erom een sterker lichaam te krijgen. Ben je een koukleum? NEE JA, hoe raad je dat? Vind ie perfectie belangrijk? DAT VALT WEL MEE Jouw favoriet zou weieens bikram yoga kunnen zijn. Vaste series aan bewegingen, want zo wil bedenker Bikram Choudhury het. Lekker zweten bij 38 tot 40 graden Celsius. Zorg dan maar eens dat je een ander niet nat spettert. Heeft een vaste schare fans. Denk eens aan poweryoga, 'yoga voor opscheppers'. Je hebt kracht en pit nodig. De les gaat in één lange stroom aan bewe gingen (asana's) door. Populair bij mannen ('kijk mij eens'). Optie 1: Ashtanga yoga is je wellicht op het lijf ge schreven: Een inspannende les, waarvan je flink zweet. Deze vorm van yoga heeft aan de basis gestaan van poweryoga (zie hierboven). Omdat het de nodige inzet vraagt, is deze vorm niet voor iedereen geschikt. Dit is yoga voor bikkels. Optie 2: Dan wordt het jivamukti yoga, veeleisend en hip. De yoga die op Broadway populair is. Sterren als Gwyneth Paltrow, Uma Thurman en Sting zweren er bij. Jivamukti is vanwege atletische en competitie-achtige elementen minder traditioneel. Al is geweldloos heid een van de pijlers. Van docenten wordt ver wacht dat ze vegetariër zijn, als yogi of yogini word je aangemoedigd planteneter te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51