ZEELAND 11 7.200 ton zand, aangevoerd met 240 trucks. En een galerij van duizend meter. Zandsculpturenfestival Oostende dit jaar in het teken van 'Stars' Wat hebben Dries Mertens, Meg Ryan en Jimi Hendrix met elkaar gemeen? Hun portretten zijn te zien op het Zandsculptu- renfestival in Oostende. Tot en met 4 september zijn aan de kust 151 werken van 33 arties ten uit twaalf landen te bewon deren. De negentiende editie van het festival is anders dan voor gaande. Dit keer geen kastelen en gebouwen, maar alleen por tretten van bekende mensen uit de sport-, muziek- en film wereld. „We wilden eens iets anders doen", zegt Reinder Van- dersteene van de organisatie. „Daarom hebben we gekozen voor het thema 'Stars'. Voor de artiesten zijn deze koppen moeilijker om te maken. Er zit ten veel meer details in. De ge zichtsuitdrukking, het haar." De koppen zijn gemaakt van rivierzand uit de Ardennen. De organisatie rekent op 200.000 tot 250.000 bezoekers. Zuiderburen In de rubriek Zuider buren werpen we we kelijks een blik over de Belgische grens en zoeken we bijzon dere mensen met bij zondere verhalen. BRIEVEN 'Theo jaagt (1 juni) voor de ge meente'. Niet dus, Theo jaagt voor zijn eigen plezier. Het heet niet voor niets plezier jacht. De dieren die afgescho ten worden hoeven niet voor overlast te zorgen of schade te veroorzaken. De man maakt er ook geen geheim van plezier te hebben in het doden van die ren en er zelfs trots op te zijn. Waarop eigenlijk? Het met een wapen doden van volkomen weerloze dieren? Hij krijgt een hele pagina om zichzelf op de borst te slaan. Niet één kriti sche vraag is gesteld. En dat ter wijl het om een maatschappe lijk controversieel onderwerp gaat. Tot de PvdA een draai maakte, was er in de Tweede Kamer een duidelijke meerder heid voor een verbod op de ple zierjacht en van de Nederland se bevolking zou zelfs 72 pro cent voor zijn. In het 'Reisboek van West Zeeuws-Vlaanderen' van Wil lem Enzinck lezen we op blz. 37 o.a.: 'de bewoners van deze stad heten Windmakers. Waar om die naam? Om het air van gewichtigheid waarmee zij zichzelf en de dingen die zij on dernemen plachten te omge ven zonder dat er tenslotte rea liter veel positiefs uit de bus kwam? Of betreft het hier een zeker superioriteitsgevoel van de bewoners van een centraal gelegen en een natuurlijk mid delpunt vormende stad, die door andere streekbewoners met deze bijnaam met een iro nische domper werden wegge zet?' Prachtig dat onze positief ingestelde wethouder De Bruijn er een positieve uitleg aan gaf tijdens de opening van De Windmaker, het multifunc tionele centrum in Oostburg (4 juni): Windmakers/- Oostburgenaren hebben een 'positief zelfbewustzijn'. En in derdaad een beetje van die wind kan in Oostburg geen kwaad! In deze tijd willen mensen ei gen keuzes maken, hun eigen leven inrichten. Zo ook Radia Laabidi, een vooruitstrevend li berale moslima in Amersfoort. Ze draagt geen hoofddoek maar een rok en gaat ook niet naar de moskee. Op de basisschool van haar kinderen wordt ze om die reden op het schoolplein door andere moslims niet geaccep teerd (4 juni). Voor dat intoleran te gedrag kiest het schoolbe stuur de makkelijkste weg 'de kool en de geit sparen', bang voor escalaties. Wellicht zullen er excuses volgen om vervolgens weer op de oude voet door te gaan. Meteen is hierbij de vraag: 'Wat heeft deze moedig geïnte greerde moslima misdaan?' Vrij heid blijheid, daar is toch niks mis mee! Heel verstandig om dan bij deze 'twist' een tolerante school te zoeken. Wat mij daar naast heel erg stoort, is dat veel mensen met zo'n radicaal geloof op basis daarvan proberen hun wil op te leggen aan anderen. dinsdag 21 juni 2016 Peter van den Assem Oostende (B) Koppen in plaats van kastelen Twee Russische artiesten leggen de laatste hand aan hun portret ten. Bij de sportsterren is een aantal Rode Duivels te zien. Hier Dries Mertens en Eden Hazard, fotos peter nicolai Harry Potter U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Plezierjacht R. Rothstegge Ritthemsestraat 5, Oost-Souburg (De )Windmaker(s) Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Geen hoofddoek Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Ook Charlie Chaplin ontbreekt niet in de galerij met filmiconen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39