Geen verrommeling Fort den Haakweg ©(pomm® m IAV009 WALCHEREN 7 'Dierenkliniek in tuincentrum moet zich ook aan de regels houden' Middelburg moet verbod op winkels op bedrijventerreinen handhaven, vinden ondernemers. ECONOMIE BEDRIJVENTERREIN VERSUS BINNENSTAD dinsdag 21 juni 2016 Raymond Versloot van Tent+: „Het probleem is niet dat een deel van de inkomsten uit detailhandel komt, maar dat het bestemmingsplan dat niet toestaat." foto lex de meester gel niet eens ver genoeg. „Stel dat dit bedrijf twee miljoen omzet in vouwwagens, dan is tien procent nog steeds een niet te verwaarlo zen omzet." Toch is dat volgens wethouder Johan Aalberts een cruciaal punt. Tien procent uit contante verkoop verdienen en de rest via internet, is legaal. „Handhaving op basis van een bestemmingsplan is daar om lastig en langdurig." De VOM verlangt van de ge meente dat die 'proactief en strikt zal handhaven. Niet alleen in deze zaak, maar ook in toekomstige ver gelijkbare zaken'. Aalberts wil ook een strikte scheiding tussen indus trie en detailhandel handhaven. „Een industrieterrein is bedoeld voor industrie. Ook vanwege de veiligheid willen we daar geen gro te groepen winkelend publiek." Winkels die er aller lei dingen bij gaan doen, het is niet te gen te houden, con stateert Dirk Wil link, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Maat schappij voor Dier geneeskunde. Zo is het een trend dat tuincentra en zelfs bouwmarkten een dierenkliniek begin nen. „Het begint met dieren, dan volgt de diervoe ding en nu de dier geneeskunde. Het pakket wordt steeds breder." Gelukkig worden er wel echte dierenart sen bij betrokken, zegt Willink. „Daar op hebben wij ook geen kritiek. Het is vrijemarktwer- king." Toch maakt hij zich zorgen. „Want dierenarts praktijken moeten aan strenge regels voldoen. Wij willen dat gemeenten erop toezien dat die ook worden nageleefd door de dierenklinie ken die binnen tuin centra en bouw markten worden op gericht." In Zeeland kent Wil link nog geen die renklinieken in tuin centra of bouwmark ten. „Maar dat is een kwestie van tijd." Maurits Sep Middelburg Een vouwwagen kopen en meteen wat gasflesjes en tentharingen meenemen. Handig voor de klant, goed voor de ondernemer. Maar oneerlijk voor kampeerwinkels in de binnenstad, klaagt de Veren ging Ondernemers Middelburg. De VOM trekt niet voor het eerst aan de bel over oneerlijke concurrentie. Dat begon met de vestiging van sportwinkels op meubelboulevard Mortiere en kreeg een vervolg met de komst van Decathlon naar ZEP. Beide ke ren zonder succes. Nu ondersteunt de VOM een klacht van BD Store en andere winkels in de vrijetijdssector over Tent+, een webshop en groothan del voor vouwwagens en tenten op industrieterrein Arnestein. Tent+ verkoopt vanuit het pand zo veel accessoires dat het eigen lijk een gewone winkel is gewor den, vinden de andere kampeer en vrijetijdswinkels. En dat mag niet, benadrukken zij, wijzend op het bestemmingsplan. De gemeente zelf stelde dat in juli 2015 al vast en in april van dit jaar bij een hercontrole nog eens. En dus staat de gemeente maar één ding te doen, vinden de onder nemers: strikt handhaven. Eigenaar Raymond Versloot van Tent+ snapt wel dat zijn concur renten het 'oneerlijk' vinden. Maar, zegt hij, kijk ook goed naar zijn bedrijf. „Ik verkoop vouwwa gens. En vorig jaar in een halfjaar tijd twaalfhonderd tenten. Dat kan ik niet vanuit een winkel in de binnenstad. Klanten rijden niet met een vouwwagen het cen trum in of uit. En zo'n katoenen tent weegt al gauw dertig kilo. Moet je mensen daarmee laten sjouwen naar een parkeergarage? En moet ik vrachtwagens het cen trum laten inrijden om tenten te leveren? Nee toch? Daarom zit ik op een bedrijventerrein." Het probleem, vindt Versloot, is niet dat hij een deel van zijn in komsten uit detailhandel haalt, maar dat het bestemmingsplan hem dat niet toestaat. „De ge meente is daar halsstarrig in en wil het bestemmingsplan daar voor niet aanpassen. Maar in heel Nederland zitten grote kampeer winkels op bedrijventerreinen. En kijk naar bouwmarkten: die zitten ook op een bedrijventerrein en hebben ook detailhandel. Wij val len tussen wal en schip." Versloot moet nu van de ge meente binnen drie maanden aan tonen dat hij negentig procent van zijn inkomsten haalt uit de verkoop via internet en maximaal tien procent via de winkel. „Dat percentage is mij bij de start van het bedrijf in juni 2015 overigens niet als voorwaarde gesteld. Maar ik zal proberen dat aan te tonen. Als dat niet lukt, moeten we stop pen met de zaak." Voor de VOM gaat deze maatre- René Hoonhorst Domburg De vier bebouwings- en recrea tie-initiatieven aan de Fort den Haakweg bij Vrouwenpolder zijn het afgelopen half jaar beter op elkaar afgestemd. De vrees voor verrommeling in het Veerse buitengebied is daardoor overbodig, meldde voor zitter Jaap Tas van de gebiedscoa- litie Vrouwenpolder de leden van de Veerse commissie ruimte gisteravond. Marty van de Klun- dert, de door de gemeenteraad aangestelde supervisor, onder schreef de woorden van Tas. Overleg tussen de vier onderne mers die Duinoord, Breezand, een golf- en visvijver en een out- doorpark willen realiseren, heeft ondermeer geleid tot de aanstel ling van één landschapsarchitect. Die helpt bij de ontwikkeling van een plan dat ervoor zorgt dat het gebied langs de Fort den Haakweg er niet uitziet als vier aparte recreatie-eilandjes, maar als één aaneengesloten recreatie- strook. Het CDA waarschuwde dat de plannenmakers de kleinschalig heid niet uit het oog mogen ver liezen, maar de VVD ziet graag een 'markant gebouw' verrijzen. Gezondheidsmarkt bij Medipoint Thuiszorgcentrum zaterdag 25 juni van 10.00 -16.00 uur Badhuisstraat 104, Vlissingen Meer info op www.zorgstroom.nl Pantalons v.a. 59,- Pullovers v.a. 39,- Polo'S v.a. 29,- Jacks v.a. 98,- rri od& Overhemden korte m. v.a. 29,- Overhemden lange m. 2 voor 69,- Colberts v.a. 98,- Vesten v.a. 59,- Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 - 612508 www.lavooymode.nl Collega of oneerlijke concurrent Dichtbij mensen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35