Duikers verwijderen tweeduizend kilo netten Raad reageert kalm Klussendienst in de wijk 6 WALCHEREN Bruinvissen, krabben, kreeften en andere zeedieren sterven een lang zame dood, doordat ze verstrikt ra ken in verloren netten aan scheepswrakken. Vrijwilligers van stichting Duik de Noordzee Schoon hebben de afgelopen week voor de Zeeuwse en Hol landse kust ruim tweeduizend ki lo aan netten verwijderd. Een druppel op de gloeiende plaat, realiseert Fred Groen uit Vlissingen zich. De netten, het vis- lood en de vishaken zijn aan wal gebracht en worden volledig her gebruikt. Groen gaat sinds 2012 mee met de Noordzee-expedities. Het viel hem op dat de wrakken voor de Zeeuwse kust gemiddeld meer vervuild zijn dan de scheepsres- ten op de Bruine Bank pal voor Scheveningen, waar deze expedi tie eveneens op was gericht. „Wel licht heeft dit te maken met het simpele feit dat de Zeeuwse kust een drukker bevist gebied is. Het wemelt in dat zuidelijke deel van de Noordzee ook van de wrakken. Voor vissen zijn wrakken zo aan trekkelijk, omdat ze beschutting bieden op volle zee en ze er hun eitjes kunnen afzetten." Behalve netten wemelt het op de Noord zeebodem ook van plastic, aldus Groen. „Opvallend veel ballonnen ook. Goed om te realiseren wan neer ze bij een feestje massaal wor den opgelaten. Vissen zien dat als eten." Ondanks het succes had de expe ditie dit keer een zwart randje. Een 65-jarige deelneemster uit Zuidwolde kwam na een duik door een hartstilstand om het le ven. De klachtencommissie oordeelde dat wethouders René Molenaar en Jaap Melse zich oneigenlijk had den gedragen door campinghou der Jan de Korte te benaderen om juridische afwikkeling van een ge- chil te voorkomen. Molenaar wil de dat doen zonder aanwezigheid van De Kortes juridisch adviseur. Melse deed dat naar zijn zeggen niet als wethouder maar als mede lid van de kerk. De raadsleden kregen het rap port van de klachtencommissie gistermiddag toegestuurd, met een verzoek van collegevoorzitter Rob van der Zwaag daar die avond in de fracties over te spreken. Van daag zou het college met een ver klaring komen. Waarom de raad nu pas is geïn formeerd houdt Peter Holtring (PvdA/GL) sterker bezig dan de kwestie zelf. „Ik kan er inhoude lijk niet gek veel over zeggen. Ik snap dat de wethouders probeer den het geschil uit de juridische sfeer te halen. Het was uitermate onhandig, maar daar is de kous mee af. Het is geen diep politiek probleem. Er zijn geen belangen geschaad." Mineke Bierens (WD) wil een openbare uitleg van het college. Ze noemt de gang van zaken 'erg ongelukkig'. Arie Schot (SGP/CU) vindt een reactie te vroeg: „We willen dit eerst onderling bespreken." Hij geeft geen commentaar op de vraag of een wethouder zich op persoonlijke titel in een gemeente lijke zaak kan mengen. Ook Pieter Wisse (CDA) geeft nog geen commentaar. Het was uitermate onhandig. Daarmee is de kous af Adrie Roelse (DTV) noemt het optreden van Melse en Molenaar 'niet handig'. Hij stelde al vragen over waarom de raad niet beter wordt ingelicht over juridische ge schillen met Veere. „Nu heel snel een openbaar debat." Stop kalkaanslag! www.koppejanallround.nl 06-24500292 „Heeft u het wel eens zwaar? Krijgt u een klus niet gedaan, of vindt u simpelweg de juiste men sen niet? Zoek niet verder, want wij bieden u Klusteam BB aan!" Zo lanceert Wijkvereniging Bossenburgh de nieuwe dienst verlening: klussen door wijkbe woners voor wijkbewoners. De vrijwilligers zetten hun klusdiensten ook in om het Festi val der Culturen, het wijkfeest in september in de steigers te krij gen. De wijkvereniging krijgt geen subsidie meer van de ge meente en probeert een gat van 10 mille te vullen met crowdfun- ding. Wie voor een tientje per jaar lid wordt van de wijkvereni ging, krijgt tot september een dienst aangeboden: auto wassen, tuinwerk, tegels rechtleggen, sjouwhulp, boodschappen, ra men lappen, schilderwerk of af val wegbrengen naar de stort. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD OVER DE KOP dinsdag 21 juni 2016 Marcel Modde Zierikzee Duikers van stichting Duik de Noordzee schoon knippen netten en touwen van een wrak op de bodem, foto joost van uffelen De fracties van de gemeente raad in Veere reageren voorzich tig op het rapport van de klach tencommissie dat ze gisteren ontvingen. De voorzitters gebrui ken vooralsnog termen als 'niet handig' en 'erg ongelukkig'. Claudia Sondervan Veere -Peter Holtring, PvdA/GL Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik Vraag naar de G RATIS montage actie! Claudia Sondervan VLISSINGEN VLISSINGEN Benefietconcert voor Gambia in de Adventkerk Gospelfuse geeft za terdagavond een be nefietconcert in de Adventkerk in Vlis singen om geld in te zamelen voor een gezondheidskliniek in Gambia. Diverse gospelgroepen zin gen deze avond om het de geldinzame ling te ondersteu nen. Om 16.30 uur start het concert en om 18.30 uur is het afgelopen. De toe gang is gratis, maar een gift tijdens de collecte wordt op prijs gesteld. GRIJPSKERKE Zomerfair Brocanteschuur Goedt houdt zater dag en zondag een zomerfair in Grijps- kerke. Meer dan der tig deelnemers ver kopen deze dagen hun handgemaakte spullen, breiwerk, haakwerk, schilde rijen, smoothies, sie raden, kussens en houtsnijwerk. De markt duurt op bei de dagen van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG Pandaloop Het Wereld Natuur Fonds Zeeland houdt zaterdag de Pandaloop in Stads park Molenwater in Middelburg. Kinderen van 4 tot 12 jaar kiezen hun fa voriete dier en laten zich sponsoren per gelopen rondje of betalen een vast be drag om mee te lo pen. De start van de Pan daloop is om 11.00 uur. Inschrijven van af 10.00 uur in Stadspark Molenwa ter. MIDDELBURG Hoe moet je handelen als je auto over de kop is geslagen? Op deze en andere vragen wordt antwoord ge geven met de projecten Gordelsimulator en Veilig Op Weg van Veilig Verkeer Nederland (VVN). Teams van vrijwilligers gaan met een kantelauto en een vrachtwagen langs scholen van het voortgezet onderwijs in Zeeland om voorlichting te geven over het belang van gordels en de gevaren van het voorbij fietsen van vrachtwagens. Scholieren kunnen zo in de praktijk ervaren hoe het voelt om over de kop te gaan in een auto en hoe ze er daarna veilig uit moeten komen. De kantelauto is vandaag aanwezig bij Praktijkschool het Bolwerk in Middelburg. DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur- Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 13.30-17.00 uur- Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur- Middag voor sociaal contact, waar ge handwerkt wordt MIDDELBURG Gymzaal Roozenbur- glaan, Wijdaudwars- straat II-2, 15.30-16.30 uur- Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 17.00-17.30 uur- Voetballen voor kin deren uit groep 3 t/m 8; Gymzaal Ge tij, Oosterscheldes- traat 18a, 14.45-15.45 uur- Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 15.45-16.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 OOSTKAPELLE Stichting Welzijn Veere, Schoolstraat 4,14.00-16.00 uur - TabletCafé; De Hal ve Maan, 14.00- 16.30 uur - Koers- bal; Kantine Voetbal vereniging, Magno lialaan 33,18.00 uur - Avondvierdaagse OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur- Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden SEROOSKERKE Ooskapelseweg 37, 14.30-17.00 uur- Tuincafé van Protes tantse Gemeente Serooskerke VEERE Parkeerplaats na- tuurcamping Het Veersche Gat, Land- schuurweg, 19.30 uur - Start wande ling door het Veerse- bos o.l.v. gids VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, 16.00 uur- Kleutergym ZOUTELANDE Minicamping De Vis ser, vanaf 07.00 uur - Wandelende work shop fotografie met ontbijt; Willibrordus- plein en Langstraat, 10.00-19.00 uur- Seizoensmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34