10! School laat zoet drankje niet meer toe Moeder en dochter verdwenen vrijwillig 2 NI ERNST JAN ROZENDAAL Column Kijkt u elke avond voetbal? Ik niet. Of het is omdat het Nederlands elftal niet mee doet, of omdat het niveau gewoon tegenvalt, maar ik vind dit EK geen bal aan. En ik ben niet de eni ge. Zelfs in het dagelijkse sport programma Studio France gaat het vooral over bijzaken van de be langrijkste bijzaak in het leven. Zoals het liedje 'La Roja Baila' van de Spaanse verdediger Sergio Ramos. Dat was zondagavond aan leiding voor een college van een kwartier over voetballiedjes door de jaren heen. En eerlijk is eerlijk, dat was een stuk vermakelijker dan de wedstrijd Zwitserland- Frankrijk die eerder op de avond in de brilstand was geëindigd. Voetbalanalist Hugo Borst vond het mooiste moment van Ronal- do, dé ster van het toernooi, dat hij op zijn tenen ging staan bij de teamfoto, om groter te lijken. Het volkslied van Italië staat in de top vijf van mooiste fragmenten van dit toernooi. Ik bedoel maar. En ik zag dat ze in een Italiaanse televi siestudio zelf maar een balletje gingen hooghouden. En wat te denken van de beel den van de Duitse bondscoach Joachim Löw, die zijn hand in zijn broek stak om zijn eigen balletjes hoog te houden en daarna aan zijn vingers rook? Een schandaal was geboren. NRC Handelsblad sprak zelfs van 'snuffelgate'. Ja, een balletje kan soms raar rol len maar met al die camera's op je gericht kun je de kriebel maar be ter voor lief nemen. Anders is het een bal voor open doel geven. Er is altijd wel een melige columnist die 'm even in wil koppen. Zeker als je coach bent van de wereld kampioen en figureert in een Nivea-reclame. 'Ik ben fris', straal de Löw altijd uit. Als je dan zo op zichtig je eigen bal kaatst, kun je hem terug verwachten. Vanavond spelen de Duitsers weer. Uiteraard zit ik nu wél voor de buis, alleen maar om te kijken of de Noord-Ierse coach Löw na af loop een hand durft te geven. Of zou hij gewoon even naar hem zwaaien en zeggen: „De ballen"? Ja, een balletje kan soms raar rollen Stelling TOOS HENK WANNEER SAAN WE WEER TERUS? Opleidingen voor vissector NTR zendt CAS 2015 op tv uit Afscheid van Ouderenzorg GOES Jetta Klijnsma op werkbezoek Het is een rigoureuze maatregel, maar directeur Mark van der Sluijs heeft geen andere keuze, vindt hij. Maar liefst een op de drie kinderen is te zwaar in de wijk waar zijn basisschool de Al batros staat. „We doen bijna al les op onze school gezond. Tij dens de ochtendpauze krijgen de kinderen van ons al fruit en melk." De school heeft volgens Van der Sluijs 'het maximale ge daan'. „Dan past het niet als ze in de lunchpauze wél zoete dranken nemen. Niet iedereen heeft het door, maar zulke pak jes zijn zó ongezond; ze zitten vol suiker", aldus de onderwij zer. De school is een van de weini ge onderwijsinstellingen die zulke strenge maatregelen ne men in de strijd tegen overge wicht. Maar dat is wel hoe het Voedingscentrum het graag ziet. Want halfvolle melk en water passen perfect in de Schijf van Vijf, aldus het voor lichtingsinstituut. „En als ieder een dat op school doet is dat een heel duidelijk signaal", zegt Daniëlle Wolvers van het Voe dingscentrum. „Kinderen beïn vloeden elkaar, dus één zo'n re gel helpt enorm om gezond ge drag te stimuleren." Er zijn 94 andere scholen die ook het goede voorbeeld willen geven. Zij kregen allemaal een certificaat van de Gezonde School omdat ze het advies van het Voedingscentrum opvolg den. Ook die scholen hebben een schoolplan waarin dranken met toegevoegde suikers onge wenst worden verklaard. Toch is dat aantal nog maar een fractie van de ongeveer 6.700 basisscholen in Neder land, tot groot verdriet van het Voedingscentrum. Dat zou graag zien dat alle scholen snel overstappen op het bevorderen van de gezonde leefstijl. Wol vers: „Op kinderdagverblijven krijgen kinderen vaak ook al leen water en melk. Maar als kinderen naar school gaan, be palen de ouders ineens weer wat ze hen meegeven. Wij zou- Niet iedereen heeft het door, maar zulke pakjes zijn zó ongezond; ze zitten vol suiker den heel graag zien dat die lijn van de crèche wordt doorge zet." Bij de Albatros in Dordrecht snappen ze wel waarom scho len nog niet massaal de zoete drankjes hebben verboden. Het was ook geen makkelijke beslis sing, weet directeur Van der Sluijs. „Je kunt er leerlingen door verliezen, omdat ouders voor een andere school kiezen. Het zou daarom het mooiste zijn als alle scholen zoete dran ken zouden verbieden." Van der Sluijs wil met de maatregel 'in elk geval een sig naal afgeven'. „Door de zoete dranken krijgen kinderen te veel suiker binnen", stelt hij. Voor het besluit heeft De Alba tros toestemming gekregen van de medezeggenschapsraad. Een vrouw van 36 en haar 3 maanden oude dochter uit Scher penisse zijn enkele dagen ver mist geweest. Gisteren is hun verblijfplaats bekend geworden. Moeder en dochter vertrokken woensdag 15 juni van huis, maar keerden niet terug. Dat het twee tal een ongeluk had gehad of slachtoffer zou zijn geworden van een misdrijf werd al meteen zo goed als uitgesloten. „We heb ben één keer contact met de vrouw gehad", vertelde een woordvoerder van de politie gis termiddag. „Dat proberen we te herstellen, zodat we mee kun nen werken aan een oplossing." Een familielid bevestigde dat de vrouw waarschijnlijk vrijwillig is vertrokken met haar jonge dochter. De website www.zoekje- mee.nl maakte gisteren gewag van de zaak. Op die website kun nen mensen opsporingsberich ten laten plaatsen voor vermiste familieleden. De vader van de drie maanden oude baby plaats te een oproep op Facebook. Gis teravond laat werd bekend dat de verblijfplaats van moeder en dochter bekend was. dinsdag 21 juni 2016 Snuffelaate Vandaag: De laatste maand voor mijn vakantie is een gekkenhuis reageer op pzc.nl Gisteren: Apothekers moe ten een vergoeding krijgen voor het inzamelen van oude medicijnen 540 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS F3 ALS WE ECONOMISCHE VLUCHT ELINSEN ZIJN GOES In Goes beginnen na de zo mervakantie mbo-opleidin- gen voor de vissector. Vakopleider SVO leidt jon geren op tot verkoopmede werker vis (mbo-niveau 2) en visspecialist (niveau 3). Studenten gaan één dag per week naar school en werken de rest van de week bij een leerbedrijf. De opleidingen duren 1 a 2 jaar, afhankelijk van de voorlop- leiding en werkervaring van de studenten. BROUWERSDAM Met Concert At Sea 2016 in zicht, is woensdag 29 juni om 20.30 uur op NP03 een terugblik te zien op Concert At Sea 2015. Te zien zijn on der meer optredens van Lenny Kravitz, Counting Crows, Racoon, Dotan, Ken sington, Miss Montreal, Typ hoon, Chefs Special en Blof. CAS 2016 viert op 1 en 2 juli zijn elfde editie. Zaterdag 16 juli is de regis tratie daarvan te zien op NP03 (22.25 uur). COLIJNSPLAAT Angela Kallewaard, direc teur en bestuurder van de Stichting Ouderenzorg Noord-Beveland, neemt woensdag 22 juni afscheid. Van 16 tot 18 uur is er een afscheidsreceptie in Zorg centrum Cleijenborch te Co- lijnsplaat. De receptie is te vens bedoeld om de nieuwe directeur en bestuurder wel kom te heten, Jolanda Me ijer. Voorafgaand aan de re ceptie speelt de Philharmo- nie 50 Plus. Staatssecretaris Jetta Klijns ma bezoekt vrijdag 24 juni Zeeland. Bij Zeeland Rolluik Techniek Goes en bij Prak tijkschool Het Bolwerk in Middelburg praat zij over sa menwerking tussen onder wijs, overheid en onderne mers en transitie. Ook krijgt Klijnsma een toelichting op het ESF-project Sociale In novatie in Zeeland. Fristi, Wicky, Roosvicee, Taksi of Chocomel. Basisschool de Albatros in Dordrecht heeft ze allemaal verbannen uit de klas. Kinderen die ze toch meene men, moeten ze terugstoppen in hun tas en krijgen water voorgeschoteld. Niels Dekker Raymond Boere Dordrecht Mark van der Sluijs, directeur Rob Paardekam Scherpenisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2