In de regen voor Discussie laait weer op na dodelijke ongevallen CU wil meer aandacht voor veiligheid fietsers Hij krijgt in de kantine gewoon drank En dan ga je werken op een Thaise apenschool Bratwurst en mosselen samen in één boek Thrillerauteur Karin Slaughter deed gisteren een dagje Zee land. Ze signeerde boeken in het Paard van Troje te Goes en in De Drukkerij in Middel burg. Aanleiding is het ver schijnen van haar nieuwe boek Verborgen. In Goes stond een rij mensen in de stromende regen te wachten op een handtekening van en een foto met Karin Slaughter. Beroepsvaart en duikbond onderzoeken hand in hand de introductie van een noodhaken dat een snellere opsporing van slachtoffers onder water mogelijk moet maken. Een staafje 'niet veel dikker dan een sigaret' kan uitkomst bieden. Twee dodelijke duikongevallen in een week tijd hebben de roep om een nood signaal nieuw leven ingeblazen. Eerdere pogingen strandden vruchteloos. Zowel duikbond NOB als Rijkswaterstaat vin den dat snel serieus moet worden geke ken naar de technische mogelijkheden. Daarbij wordt aansluiting gezocht bij een onderzoek aangestuurd vanuit de be roepsscheepvaart. Bij Scharendijke raakte vorige week zaterdag een 59-jarige man uit Barne- veld vermist, na een wrakduik in de Grevelingen. Hij werd de volgende dag op een diepte van 23 meter gevonden. Waarschijnlijk is hartfalen hem fataal geworden. Kort daarop overleed op de Noordzee voor de Zeeuws-Hollandse kust een 65-jarige Drentse duikster eveneens aan een hartstilstand. Omdat de vrouw nog zelf naar de oppervlakte wist te komen, werd ze al snel opge merkt. Eigenaren Frits en Joke de Vries van het vrachtschip Rijnland III uit Alphen Het systeem mag niet zo duur worden dat dit de aanschaf zou belemmeren aan de Rijn hebben het initiatief geno men alle belanghebbende partijen aan tafel te krijgen. Hun primaire insteek is dat er een systeem komt waarmee opva renden van een schip die overboord slaan, snel kunnen worden opgespoord. Daarbij kijken ze ook naar de recreatie vaart. TNO experimenteert met een staafje 'niet veel dikker dan een sigaret', vertelt De Vries. „Dat geeft onder water een signaal af dat kan worden opgepikt door een hulpverleningsvaartuig." Scheepvaartverzekeraars hebben vol gens hem al aangegeven het noodsig naal voor klanten gratis beschikbaar te zullen stellen, zodra het blijkt te wer ken en op de markt komt. In hoeverre ook de duikwereld zal in springen op her initiatief, durft NOB-be- leidsmedewerker Desmond van Santen niet te voorspellen. Het prijskaartje zal volgens hem bepalend zijn. „De aan schaf van een duikuitrusting is al kost baar genoeg. Wanneer de overweging gaat tussen een mooie onderwarercame ra of zo'n ding, dan denk ik dat ik het antwoord van de meeste duikers wel weet." Het gaat Van Santen net een stap te ver om een noodhaken desnoods te verplichten, waar onder andere Gerius van Woudenberg van Rijkswaterstaat voorstander van is. Van Woudenberg be kijkt de noodzaak van een opsporingsap paraat ook uit puur praktische overwe gingen. Hij deelt de mening van Van Santen dat een snelle opsporing in eer ste instantie in het belang van de nabe staanden is. Maar ook de inzet van het kostbare materieel kan worden beperkt, indien doelgericht wordt gezocht naar een noodsignaal. MIDDELBURG De provincie wil fiets- van de Christenunie in schriftelijke vra- gen van wegwerkzaamheden maatrege- provincie nummer 1 worden, maar dan gen. len op te nemen in het bestek. De Chris- moet het provinciebestuur meer doen De partij vindt dat het provinciebe- tenUnie wil weten op welke termijn aan de veiligheid van fietsers bij werk- stuur actief maatregelen moet nemen, maatregelen verwacht kunnwen wor- zaamheden. Dat stelt de statenfractie bijvoorbeeld door al in de voorbereidin- den. sa dinsdag 21 juni 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl ZEELAND Karin Arjen Schroevers uit Borssele ging voor de liefde naar Thailand en leert nu met zijn vrouw apen kokosnoten plukken. ZEELAND 5 Barbara Burkhardt brengt de Duitse en Zeeuws-Vlaamse keuken bij elkaar. ZEELAND 4 Duiker met baken sneller gevonden Marcel Modde Zierikzee —Joke de Vries, Rijnland III

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29