'Premier League tegen Brexit' 27 Basketbalheid zorgt voor klein wonder: NB A-titel voor Cleveland LeBron James vergeeft de fans van Cleveland Cavaliers dat ze in 2010 zijn shirt verbrandden, en bezorgt hen de eerste NBA-titel uit de clubgeschiedenis. Woedend waren de fans van Cleveland Cavaliers toen Le Bron James (31) in 2010 besloot naar Miami Heat over te stappen. Er wer den voor de tv-camera's zelfs shirts van de basketbalheld verbrand. Het was mensonterend voor James, die echter nooit emotioneel of boos rea geerde. Ook zijn liefde voor de 'Cavs' verdween er niet door en twee sei zoenen geleden keerde hij, met zijn vertrouwde shirtnummer 23, terug op het oude nest. Met als doel kam pioen te worden. Dat lukte, en daar mee zorgde hij voor emotie en enor me vreugde. Na de beslissende, zwaarbevoch ten zege op titelhouder Golden State Warriors liet de 203 centimeter lange James zich op de grond vallen. Hij barstte in snikken uit. „Hier ben ik voor teruggekomen", riep hij. „Ik heb alles gegeven wat ik had. Mijn hart, mijn zweet, mijn tranen." In zijn vier jaar bij Miami Heat won James al twee NBA-titels, maar deze overwinning voelde anders. „Dit is mijn thuis!" 'King James', die op zijn 20ste in 2003 door de Cavaliers werd inge lijfd, is een kind van de staat Ohio, waar hij met zijn alleenstaande moe der in 'rubberstad' Akron opgroeide. „Ik had in mijn hele leven nog niet meegemaakt dat één man een hele staat op zijn schouders nam", eerde- Richard Jefferson zijn ploeggenoot. „LeBron deed wat hij beloofde." Droogte De triomf van de Cavaliers beteken de vooral een grote opluchting voor thuishaven Cleveland. De stad, die met de omgeving meegerekend ruim twee miljoen inwoners telt, is be paald niet verwend met aanspreken de sportprestaties. Het laatste grote succes dateerde van 52 jaar geleden, toen Cleveland Browns American football kampioen werd. In het bas ketbal was Cleveland Cavaliers een van de lelijke eendjes zonder titels. De droogte is sinds zondagnacht in één klap voorbij. De parade van de kampioenen zal morgen in de straten van Cleveland een gigantisch feest worden. „Ik kan niet wachten om de beker thuis te laten zien", zei James, die gisteravond met zijn ploeg terugkeerde. De Cavaliers konden de finale- reeks eigenlijk niet winnen. De War riors waren de grote favoriet. De Warriors hadden in de reguliere com petitie liefst 73 wedstrijden gewon nen en er slechts negen verloren. Een record, dat van de legendarische Chicago Bulls uit 1996 werd overge nomen. De Cavaliers wonnen 'maar' 57 duels. De finale verliep aanvankelijk als verwacht. De Warriors kwamen met 2-0 voor, vervolgens met 3-1, en wa ren nog één overwinning van het kampioenschap verwijderd. Op dat moment nam LeBron James zijn ploeg bij de hand. Hij gaf na afloop toe in het eerste deel van de finale reeks onder zijn kunnen te hebben gespeeld. Dat zette 'The King' echter meer dan recht. Hij maakte zowel in wedstrijd vijf als zes 41 punten. De stand kwam op 3-3, en Cleveland moest voor de zevende en beslissen de wedstrijd naar het hol van de leeuw: de Oracle Arena in Oakland. Het werd een zéér spectaculaire ontknoping. Tot elf seconden voor tijd was er nog niets beslist. Er was in het zenuwenspel bijna vier minu ten niet gescoord, toen Kyrie Irving met nog 53 seconden op de klok een geweldige driepunter voor de Cava liers liet noteren. James, die uiter aard tot meest waardevolle speler van de finale werd uitgeroepen, bracht zijn ploeg vervolgens met één benutte vrije worp definitief in veili ge haven (93-89). De clubs uit de Premier League willen bij de Europese Unie blij ven. Een stem voor het vertrek uit de unie ('brexit') is niet te rij men met de openheid die het En gels voetbal nastreeft. Dat zei voorzitter Richard Scudamore gis teren tegen Radio 5 Live. Scudamore beklemtoonde dat het ook zakelijk gezien verstan dig is bij de EU te blijven. Het zal volgens hem bijvoorbeeld zonder lidmaatschap veel moeilijker wor den de intellectuele-eigendoms- rechten van de clubs te bescher men, berichtte de krant The Inde pendent gisteren. De krant stelde eerder al dat meer dan 100 voet ballers in de Premier League mo gelijk helemaal geen of slechts na tijdrovende procedures een werk vergunning zouden hebben gekre gen als ze niet uit een EU-land waren gekomen. Clubs als Aston Villa, Newcastle United en Wat ford zouden elf spelers moeten vervangen. Voetballers uit landen buiten de EU moeten een werkvergun ning aanvragen en krijgen die al leen als ze topspelers zijn. Dat be tekent volgens de BBC dat ze aan eisen moeten voldoen die on langs zijn opgeschroefd. De be doeling is om meer Britse spelers een kans te geven. Interlands Een speler van buiten de EU moet komen uit een land dat in de 'top 50' van de FIFA staat. En hij moet bovendien in de voor gaande twee jaar in 30 tot 75 pro cent van de interlands hebben ge speeld. Dat percentage is afhanke lijk van de rang waar het land op de FIFA-lijst staat. Hoe lager de rangorde van het land, hoe meer interlands de aan vrager van de werkvergunning moet hebben gespeeld. Neder land staat als veertiende op de lijst. Spelers uit Nederland zou den in 45 procent van de inter lands gespeeld moeten hebben. De Britse voetbalbond schat dat zeker een derde van alle spe lers die nu niet uit de EU komen, niet aan de huidige eisen voldoet. Donderdag is het veelbespro ken referendum over het lidmaat schap van de EU. Het koninkrijk werd onder moeilijke economi sche omstandigheden in 1973 lid van de Europese Economische Ge meenschap (1957-1993), de voorlo per van de EU. Een grote groep Britten vindt dat de EU nu een probleem is en het land er buiten die unie beter aan toe zou zijn. UITSLAGEN dinsdag 21 juni 2016 James maakt hele staat gelukkig Hans Klippus Rotterdam/Oakland A LeBron James kan zijn tranen niet meer bedwingen, foto epa LeBron James maakte zowel in finalewedstrijd vijf als finalewedstrijd zes liefst 41 punten. Hij werd daardoor uit geroepen tot meest waardevolle speler. Voorzitter Richard Scudamore van de Premier League, de hoogste divisie van het Engelse voetbal, heeft gezegd dat alle twintig clubs in zijn klasse bij de Europese Unie willen blijven. ANP Londen BASKETBAL NBA, play-offs. Finale: Golden State Warriors - Cleve land Cavaliers 89-93. Eindstand best-of-seven: 3-4. BOKSEN Bakoe (Aze). Olympisch kwalificatie toernooi, mannen. -75 kg, tweede ronde: Cavallero (Ita) - Van der Pas (Ned) 3-0. -91 kg, tweede ronde: Korving (Ned) - Nyika (NZI) 3-0 GOLF Oakmont (VSt). US Open. Eindstand: 1. Johnson (VSt) 276 sla gen, 2. Furyk (VSt), Piercy (VSt), Lowry (Ier) 279, 5. Grace (ZAf), Gar cia (Spa) 280. TENNIS Londen (Eng). Wimbledon, kwalifica ties. Mannen, eerste ronde: Cox (GBr) - De Bakkers (Ned) 6-1 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27