effeweg.nl 26 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 BOEK NU! 8,01 Zo win je de Ronde van Luxem burg, zo lig je in de kreukels op het Zwitserse asfalt. In de derde etappe van de Ronde van Zwitser land was Maurits Lammertink af gelopen week, kort na de eerste be voorrading, bezig met het opeten van een rijsttaart je. Opeens merk te hij een paaltje in het midden van de weg op. Te laat. De 25-jari ge Tukker van wielerformatie Roompot-Oranje Peloton klapte vol op het verkeersobstakel. „Op het verkeerde moment op de ver keerde plek. Ik zag het paaltje, kon 'm niet meer ontwijken en dacht: oh shit, dit gaat fout." Acht dagen na zijn eindoverwin ning in de Ronde van Luxemburg, waarin Lammertink Philippe Gil bert met negen seconden klopte, sloeg het noodlot toe. „Een groter contrast kan bijna niet", zegt hij vanaf het bed middenin de woon kamer. Hij slist, vanwege een nog dikke bovenlip en een afgebroken voor tand. „Ik ben op mijn gezicht te recht gekomen." De valpartij ge beurde op nog geen 50 meter van een ziekenhuis, maar daar hadden Ik zag het paaltje, kon 'm niet meer ontwijken en dacht: oh shit, dit gaat fout ze al snel in de gaten dat de ren ner doorgestuurd moest worden naar het universiteitsziekenhuis van Bazel. Daar werd de echte fy sieke schade pas duidelijk: een ge compliceerde breuk in de boven arm, een longperforatie als gevolg van een gebroken rib, een flinke snijwond in de knie en een scheur in zijn bovenlip. Na een helse dag en nacht met veel pijn onderging Lammertink de volgende dag een operatie, waarin een grote metalen plaat rondom de breuk werd gemon teerd. Op de röntgenfoto is ook nog duidelijk de plaat op het sleu telbeen te zien, overgehouden aan een breuk afgelopen winter. „Dat hebben ze toen goed hersteld, want er was nu helemaal niets mis mee." Succes gemist En daar lag-ie dan, enkele dagen versuft in het ziekenhuis. De ren ner in vorm, bezig aan een goed en constant wielerjaar. „Na mijn zege in Luxemburg wilde ik die lijn doortrekken, laten zien dat ik ook op het hoogste niveau mee kan. De Ronde van Zwitersland was daarvoor de perfecte wed strijd. Het doel was om een etap pe te winnen." Uitgerekend zijn ploeggenoot Pieter Weening (35) deed dat drie etappes later, op de dag dat Lammertink voor het eerst weer zin had om de verrich tingen in de wielerwereld te gaan volgen. „Het was ontzettend mooi dat Pieter won. Gaaf voor hem en de ploeg." Het succes van zijn ploeggeno ten in de Zwitserse etappekoers maakte Lammertink niet bitter of boos. „Wat heb ik daar aan? Ik kan alleen maar kwaad op mezelf zijn, omdat ik dat paaltje te laat zag. Maar wat schiet ik er mee op?", al dus Lammertink, die 's avonds al gezelschap kreeg van zijn overge komen vrouw en hun zoontje van dik een jaar. De komende twee weken is hij gekluisterd aan het bed in de woonkamer, daarna wil Lammer tink in zijn fitness-schuurtje de hometrainer op. Zijn conditie on derhouden. „Ik hoop nog een mooi naseizoen te rijden. Eerst volledig fit worden, wat wel gaat gebeuren, en dan de draad weer oppakken. Ik reed goed en zie dit even als een tegenslag. Meer niet." 'Trainer Dibaba gearresteerd' Fed Cup: Oranje treft Wit-Rusland Haase gaat met Rojer naar Spelen NU VANAF Italiaanse Bloemenrivièra Q Veelzijdig Polen GOLF dinsdag 21 juni 2016 Lammertink likt thuis zijn wonden Een kleine week lag Maurits Lammertink in een Zwitsers zie kenhuis, na een zware val in de Ronde van Zwitserland. Terwijl zijn ploeg de bergtrui en een rit won, herstelde de Roompot-ren ner van zijn breuken. Gisteren was hij voor het eerst weer thuis in het Twentse Harbrinkhoek. Ralph Blijlevens Harbrinkhoek Maurits Lammertink De gehavende Maurits Lammertink herstelt thuis van onder meer een gebroken arm en een perforeerde long. foto lenneke lingmont ATLETIEK Atletiektrainer Jame Aden is vol gens de Spaanse krant El Pais gearresteerd in een onderzoek naar dopinggebruik in de atle tiek. De Somaliër begeleidt on der anderen Genzebe Dibaba. De Ethiopische wereldkampioe ne en wereldrecordhoudster op de 1500 meter is een van de grootste concurrenten van de Nederlandse Sifan Hassan. Aden heeft sinds drie jaar zijn in trek genomen in een Spaans ho tel, van waaruit hij zo'n twintig atleten traint. El Pais meldt dat in hotelkamers verboden midde len zoals epo zijn gevonden. TENNIS De Nederlandse tennisvrouwen spelen volgend jaar in de eerste ronde van de Fed Cup een uit wedstrijd tegen Wit-Rusland. De wedstrijden worden ge speeld op 11 en 12 februari. Het gastland mag zoals gebruikelijk de ondergrond bepalen. Als Ne derland wint, treft het in de vol gende ronde de winnaar van de topinterland tussen Frankrijk en Zwitserland. Als nummer zes van de wereld is Victoria Aza- renka de sterkste troef van Wit-Rusland. Aleksandra Sasno- vitsj is de enige andere speel ster in de top 100 (98ste). Golfer Dustin Johnson heeft zijn eerste grote titel binnen. Tijdens het door noodweer geteisterde US Open hield de Amerikaan - al twee keer tweede bij een major - het hoofd koel. „Dat maakt deze triomf des te mooier." foto getty images TENNIS Robin Haase gaat als dubbel- partner van Jean-Julien Rojer naar de Olympische Spelen in Rio. NOC*NSF heeft de voor dracht van de tennisbond geho noreerd. Rojer voldoet aan de eis om bij de beste tien op de wereldranglijst voor het dubbel spel te horen. Haase werd als hoogst genoteerde Nederlan der in het enkelspel voorgedra gen als zijn dubbelpartner. Ook Kiki Bertens is zeker van deelna me aan het olympisch toernooi. Voor tennisser Thiemo de Bakker duurde het kwalifica tietoernooi voor Wimbledon 53 minuten. In de eerste ron de verloor hij kansloos van de Brit Daniel Cox: 1-6 2-6. Reis- b eoordeling beoordeling Poznan Warschau Wroclaw Korting Czestochowa persoon Dresden Auschwitz-^\j$ra'cau BirkenOU Wieliczka Dit gebied strekt zich uit van de chique badplaatsen Can nes en Nice aan de Franse Cöte d'Azur, het kleine koninkrijk Monaco tot aan het Italiaanse Toscane. Het Italiaanse kust- gedeelte is bij de meeste mensen bekend als de Bloemen rivièra vanwege de prachtige natuur en de leuke kustplaatsjes. 10 daagse busreis 18julvan€589j- voor .€539,' 29aug€589, 5 sep€569,' 19sep€549, Alle vertrekdata gegarandeerd! Inclusief Verblijf o.b.v. halfpension Welkomstdrankje Ligurische avond met muziek Vervoer per comfort class touringcar Polen is voor velen een nog onbekend vakantieland en dat terwijl het u zoveel te bieden heeft! Effeweg.nl heeft een leuk, scherp geprijsd programma voor u samen gesteld om kennis te maken met dit prachtige land. Wij wensen u alvast„Szczesliwej podrózy" oftewel „Goede reis!" 10 daagse busreis 1 aug€539,- 15 aug, 19 sep€529,- Alle vertrekdata gegarandeerd! Inclusief Verblijf o.b.v. halfpension Stadswandeling Torun o.l.v. gids Vervoer per comfort class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting is alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 21-06-2016 t/m 28-06-2016. ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26