II 25 De wedstrijd tegen Duitsland kan er een voor de eeuwigheid worden men geniet. De wedstrijd tegen Duitsland kan er een voor de eeu wigheid worden." Lennon kijkt al verder. „Voetbal is in Noord-Ier- land gigantisch populair maar om dat we geen competitie op niveau hebben, reizen veel supporters we kelijks naar de grote Britse clubs. Manchester United, Liverpool, Glasgow Rangers, Celtic. Dit EK is het bewijs dat we ook binnen on ze grenzen het voetbal naar een hoger niveau kunnen tillen." Maar het laat vooral zien dat ie dereen, ongeacht religie, onbekom merd kan uitkomen voor de natio nale ploeg. Lennon zei het niet, maar dacht het wel. Puma: productiefout in shirts het kleine Ierse Shamrock Rovers in het hoofdtoernooi van de Euro pa League. En nu dus op weg naar een stunt met de Noord-Ieren. Voor de duidelijkheid: ook als het EK 'gewoon' met 16 in plaats van 24 landen was gespeeld, had Noord-Ierland zich geplaatst. O'Neill wordt geprezen om zijn kwaliteiten als teambuilder. En dat terwijl hij na zijn voetbalcar rière eerst jarenlang als financieel adviseur werkte. En kijk nu. Nu leeft heel het land mee. Juist in Noord-Ierland is dat minder van zelfsprekend dan elders in Europa. De bondscoach zei dat gisteren zelf. „Ik ben er erg blij om, dat teitsarme ploeggenoten ook niet bepaald over. Zweden leunt eigen lijk alleen maar op de superspits. Andreas Granqvist, een van de spelers bij de Zweden die zijn voetbalpensioen lijkt te naderen, knikt. „We moeten de bal bij Zla- tan krijgen", zegt de voormalige speler van FC Groningen. Maar die tactiek hanteerden de Scan- dinaviërs ook tegen de Italianen. Toen neutraliseerden Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli en Leo nardo Bonucci het enige gevaar van de Zweden, zonder ook maar één moment in paniek te raken. „Maar de defensie van België is lang niet zo sterk als die van Ita lië", zo is Granqvist hoopvol. „We zullen nu meer kansen krijgen. Zlatan blijft ijzersterk, hij kan zijn tegenstanders stuk voor stuk van de bal houden. Daar hebben we als ploeg aan gewerkt." Alleen dan wel zonder de hoofd persoon zelf, want die sloeg de trainingen over. Volgens de Zwe den om zich volledig te richten op het duel in Nice. Het strijdtoneel is er daar wel één dat de grote ve dette past. In het zuiden van Frankrijk aan de Middellandse Zee schijnt de zon. Zlatan aan de mondaine Cöte d'Azur, daar zal hij toch alles op alles zetten om een roemloos afscheid van het EK en misschien wel van zijn loop baan als international van Zwe den te voorkomen? Lijfwachten Het de spits zelf vragen is onbe gonnen werk. Ibrahimovic is de enige speler dit EK die met lijf wachten aan zijn zijde door de zo genaamde mixed zone slentert. De Zweedse pers heeft een hoog blonde vrouw ingezet om Zlatan tot uitspraken te verleiden. Maar heel serieus antwoordt hij zelden. Op de vraag of hij vrijdagavond in Toulouse 'een probleem had met Chiellini' antwoordde hij met een glimlach: „Ach, als dat zo was, had Chiellini wel in het ziekenhuis ge legen." De Belgische verdedigers spra ken voor de wedstrijd tegen Ier land hun bezorgdheid uit over de confrontatie met spits Shane Long, die het toch vooral van ren nen en vliegen moet hebben. Wat dan als Zlatan Ibrahimovic in de spelerstunnel naast je opduikt? Ook wanneer hij niet in topvorm is, kan hij een nachtmerrie veroor zaken. „Ja, Zlatan Ibrahimovic", er kent Kevin De Bruyne het pro bleem. „Nee, we hebben het on derling nog niet speciaal over hem gehad. Ik speelde dit seizoen met Manchester City in de Champions League al tegen hem. Zlatan is een klassespeler. Maar wij hebben ook goede spelers." Bij de onervaren Thomas Meu nier van Club Brugge was de twij fel van zijn gezicht te lezen. Lau rent Depoitre van AA Gent was tot op heden de sterkste spits die hij moest verdedigen. Morgen wacht voor de rechtsback dus Zla tan. „Ik ben voor niemand bang", zegt Meunier. „Ik denk niet dat hij zo vaak op mijn rechterflank zal komen te staan." Na die laatste zin leek hij het woordje 'toch?' net in te slikken. Geoorloofd Bondscoach Erik Hamrén, die na het EK vertrekt bij Zweden, hoopt dat zijn spits zijn dienstverband bij de nationale ploeg nog even kan rekken. Ook al toonde Zlatan zich bijzonder teleurgesteld na de eerste twee wedstrijden met slechts één puntje als resultaat. „Als Zlatan teleurgesteld is, dan moeten wij dat accepteren", zei Hamrén. Zoals eigenlijk alles wat hij doet, geoorloofd is. En dat alles in de hoop dat hij morgen in Nice nog eenmaal zijn klasse laat zien tegen België. De defensie van België is lang niet zo sterk als die van Italië dinsdag 21 juni 2016 Bondscoach Martin O'Neill Dolle vreugde bij Oliver Norwood en zijn Noord-Ierse ploeggenoten, foto getty images De shirts van Zwitserland scheur den zondag tegen Frankrijk zo makkelijk door een fout in het productieproces. Bij een klein aantal shirts is het verkeerde materiaal gebruikt, zo meldde sportkledingfabrikant Puma gisteren na eigen onderzoek. Granit Xhaka moest in de wed strijd zelfs twee keer een nieuw tenue met zijn rugnummer tien aantrekken langs de lijn. Zweden-verdediger Andreas Granqvist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25