dat houdt Annie niet tegen! 21 °C - Rob komt op voor lange mensen In Hart&Ziel Eindhovens universiteitsbestuur reageert op plannen Het plan voor het beta college in Middelburg hoeft niet te rekenen op steun van de Technische Universiteit Eindhoven. Walcheren ü- Met lange mensen wordt weinig rekening gehouden vindt Rob Bruintjes Annie de Buck uit Kamperland ging ondanks de langdurige regen toch op de fiets naar de lokale supermarkt. Op veel plaatsen in Zeeland viel gisteren zo'n twintig millimeter. Mede daardoor is 2016 tot nu toe het natste jaar sinds vele decennia. Het weerstation in Kamperland noteerde gisteren een recordneerslag van 500 millimeter. Yoga is dé trend van deze eeuw, maar hoe kies je uit tientallen stijlen de les die bij je past? De Technische Universiteit Eind hoven ziet het tweede university college in Middelburg helemaal niet zitten. Zo'n bèta college sluit niet aan bij de onderwijsvisie van de TU, zegt bestuursvoorzitter Jan Mengelers. De universiteit kan bo vendien geen hoogleraren en do centen beschikbaar stellen voor Middelburg. De TU groeit flink en heeft zelf al moeite om aan vol doende wetenschappelijk perso neel te komen. Een tweede university college, gericht op techniek, is onlangs door de commissie Balkenende nog genoemd als één van de be langrijkste zaken waar Zeeland zich op moet richten om de econo mie een impuls te geven. Kwartier maker Hans van Duijn, oud-rector van de TU Eindhoven, heeft in op dracht van de provincie een busi ness plan opgesteld voor het nieu we college. Een verbinding met één of meerdere universiteiten buiten Zeeland is noodzakelijk: de TU in Eindhoven leek daarvoor de belangrijkste kandidaat. Het Eindhovense universiteits bestuur is 'overvallen door het en thousiasme van Zeeland'. Menge lers en rector Frank Baaijens ken den de inhoud van het business plan tot voor kort niet. „Dit is een te ver doorontwikkeld idee, waar de TU Eindhoven niet of nauwe lijks bij betrokken was. Twee van onze hoogleraren zijn bevraagd, maar dat is nooit genoeg voor zo'n initiatief. Belangrijke vragen zijn op bestuurlijk niveau niet beant woord. Als men ons eerder naar 'We zijn overvallen door het enthousiasme van Zeeland' onze standpunten had gevraagd, dan hadden we Zeeland op z'n minst kunnen behoeden voor een hoge ambitie." De TU Eindhoven staat voor een combinatie van onderwijs en onderzoek. „Dat is lastig te realise ren in een bachelor college dat men in Middelburg wil opzetten. Onze visie vraagt ook om een mas- teropleiding. Dat betekent dat veel meer geld nodig is. Bovendien is de financiering ontoereikend om het behoud van het college op lan ge termijn te garanderen." De TU spreekt vanavond met on der meer commissaris van de ko ning Han Polman, gedeputeerde Harry van der Maas, het bestuur van de HZ en de Middelburgse burgemeester Harald Bergmann. „Wij vinden het niet meer dan be leefd onze standpunten aan Zee land over te brengen." Nieuwsmedia ZEELAND 2 FOTO MARCELLEDAVIDSE Tweede college wankelt Cornelleke Blok Middelburg —Jan Mengelers, bestuursvoorzitter dinsdag 21 juni 2016 De PZC is onderdeel van pzc.nl Voor het laatste nieuws Zonnig en een enkele bui Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 144 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1