treppenlifte.nl 13 Hanina Mfia n \arcLi 00800-5003 leder voordeel heeft zijn nadeel! Festivals kunnen financiële schade door slecht weer opvangen door te lenen uit een speciaal potje. €750; Korttng Waar komt al die woede vandaan? Was het vernedering? B: ij de kraag pakken, vast binden aan een scooter en door de straten sle- pen tot ze zwart zien van het vuil. Een ontvoe ring in scène zetten en dan filmen hoe ze het in hun broek doen van de angst. En dat dan op YouTube zetten. Of sokken uit en een paar welgemik te slagen met een bamboestengel uit delen op de voetzolen. Zoals de Ko ranleraar dat vroeger deed als je je huiswerk niet had gemaakt. Hoewel, je mocht soms je sokken aanhouden als je nederig de straf aanvaardde en geen grote mond opzette. Mijn hemel, als dat mijn kind was dat bussen avond aan avond beko gelt met stenen, had ik het wel gewe ten. Wat voor gestoorde vorm van vermaak is dat toch daar in Almere? Het zijn een stuk of tien, twintig ste nengooiers, twee van hen zijn opge pakt, maar weer vrijgelaten omdat ze minderjarig zijn. Denk je voor een re latief veilig en rustig bestaan te kie zen door buschauffeur in Almere te worden, krijg je dit. Midden-Ooster se oorlogstoestanden waarin niet al leen de chauffeur zelf, maar ook zijn passagiers ernstig gevaar lopen. Buschauffeurs worden regelmatig bespuugd, uitgescholden, bedreigd en geslagen, klagen ze nu ze weer even de aandacht van de media heb- ben. Het ergste is dat het echt niet al leen baldadig gedrag is van jongeren. Het was een dag later een volwassen man die een raam insloeg toen hij wilde instappen terwijl de bus al wegreed. Een van de passagiers kreeg glas in het oog. Dan hebben we als samenleving toch een onvoor stelbaar dieptepunt bereikt, als je dus zo reageert omdat je de bus hebt gemist. Waar komt al die woede van daan? Was het vernedering? Ik weet nog precies wat ik voelde, de eerste keer dat een buschauffeur mij compleet negeerde bij de halte en voor mijn neus wegreed. Het was de eerste keer dat ik alleen met de bus ging, een jaar of 12 was ik. Hij reed weg omdat ik netjes bij de ach terdeuren stond te wachten om in te stappen. Ik was de tram gewend, dus ik dacht dat ik te maken had met het zelfde concept: alle deuren zijn voor zowel in- als uitstappen. Toen de laatste passagier uitstapte, gingen de deuren weer dicht en bleef ik daar als een sukkel alleen achter. Ik was vervuld van schaamte om mijn onno zelheid. Die twee gearresteerde pubers hoeven waarschijnlijk alleen hun ex cuses aan te bieden. Een HALT-straf is het enige wat de rechter kan af dwingen. Bij zulke leeftijden komt het vooral aan op de ouders. Alleen, veel hoop biedt dat niet, als je weet dat die kinderen kennelijk elke avond de straat opgingen zonder dat de ouders doorhadden waar ze mee bezig waren. En dus kan ik niet meer dan verder fantaseren over mo gelijke strafmaatregelen voor als het mijn kinderen waren. En misschien extra vriendelijk glimlachen tegen de buschauffeur de volgende keer dat ik de bus in stap. Dat is, als ik de kinderwagen niet bij me heb. Anders moet ik ach terin instappen en hopen dat hij lang genoeg blijft wachten tot ik er Minister Jet Bussemaker (Cul tuur) reserveert een half miljoen euro om het voortbestaan van cul turele evenementen te waarbor gen. „We zien dat een aantal festivals, zeker in het hoog artistieke seg ment, het bijna niet te boven ko men als ze te maken krijgen met extreem weer. Ze krijgen wel sub sidie, maar ze rekenen ook op op brengsten uit de horeca. Dat kan een enorme strop zijn waardoor het voortbestaan van zo'n festival wordt bedreigd." „Die draait op een ondernemers model. In dit geval gaat het om fes tivals die leunen op subsidie. Die loopt vanuit het Rijk en de ge meentes al een aantal jaren terug, waardoor ze erg kwetsbaar zijn. We willen niet dat zo'n festival verdwijnt, omdat ze nu net een he le week regen hebben gehad." „Dat is een commerciëler type fes tival. Het gaat er bij deze maatre gel om dat we het culturele aan bod overeind helpen houden. Een aanbod met een uniek karakter. We willen wel dat dit soort festi vals ook ondernemender worden, maar merken tegelijk dat ze nog gevoeliger zijn voor tegenslagen." „Zeker niet, want die festivals moeten een goed onderbouwd plan indienen om subsidie te krij gen. De financiën moeten vooraf, dus ver voor eventueel extreem weer, op orde zijn." „Laat duidelijk zijn: het fonds is een lening. Ze betalen het ge woon terug zodra ze dat kunnen." Laat duidelijk zijn: het fonds is een lening. Ze betalen het gewoon terug „Daar gaan we niet vanuit, want hun boekhouding wordt al bij de subsidieverstrekking tegen het licht gehouden. Je krijgt pas subsi die om het festival überhaupt te organiseren als je aan een set ei sen voldoet. Je moet vernieuwend zijn, een nieuwe groep mensen aanspreken, enzovoorts. Met zulke eisen heeft de kermisexploitant bijvoorbeeld niet van doen." „Afgelopen dagen waren redelijk en de voorspellingen zijn niet be roerd. Voor een paar druppels trek ken we de portemonnee niet. U moet echt denken aan storm, ha gel of bakken met regen." Ontvang korting op een traplift zolang Duitsland nog in het toernooi zit. dinsdag 21 juni 2016 Straf Ju 'Geen geld voor paar druppeltjes' Tobias den Hartog Den Haag Waarom is dit nodig? Maar dan wil de kermisexploi tant dat toch ook? En een popfestival dan? Maar dan gaat iedereen bij een beetje regen de hand ophouden. Is dit geen ondernemersrisico? —minister Jet Bussemaker En als ze dat niet kunnen? Dat fonds is snel leeg als het zo blijft regenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13