Autodief rijdt kleuter (4) dood en vlucht Val op jouw Original boxspring auping 9 €400,- combinatie- voordeel plaza Gisterochtend, even na half tien. Leo (38) en Anita van Haaften (40) checken uit bij bungalow park Wolferswoud in Zelhem. Het stel uit het dorp Stolwijk vlakbij Gouda, gaat weer naar huis. Met kinderen Lennart (4) en Anne (3) vierden ze een weekje vakantie in een huisje in de bossen. „Ik gaf Lennart bij het uitchecken nog een snoepje", ver telt Ilse Janssen, eigenares van het bungalowpark. „Hij was zo vro lijk. Ze vertelden dat ze een hele leuke week hadden gehad." De familie rijdt het park af. Nog geen twee minuten later gaat het helemaal mis. Op de provinciale weg haalt een witte Volvo een voorligger in. Het gezin Van Haaf ten, dat uit de tegengestelde rich ting komt, kan niet uitwijken: de twee auto's klappen frontaal op el kaar. Door de klap belandt de auto van Leo en Anita van Haaften in een greppel. Kleuter Lennart, die op een opzetzitje op de achter bank zat, overlijdt. Leo is zwaarge wond, net als dochtertje Anne. Moeder Anita komt er zonder veel kleerscheuren van af. In shock moet ze toezien wat haar gezin is overkomen. „De dader stapte rede lijk ongeschonden uit zijn auto", vertelt Jolanda Campen, die bij de plek des onheils woont. „Hij wil de de benen nemen, maar geluk kig konden ze hem snel oppak ken." De veroorzaker van het ongeluk, een 38-jarige Doetinchemmer, had kort daarvoor de Volvo gesto len. Later blijkt die auto van de De dader wilde de benen nemen, maar gelukkig konden ze hem snel oppakken rechtspsycholoog van Justitie te zijn, die bij de man op huisbezoek was, omdat de man wordt ver dacht van bedreiging, mishande ling en rijden onder invloed. Hart van Nederland van SBS6 meldt dat op basis van het Openbaar Minis terie. „Hij bedreigde zijn bezoeker en ging er vervolgens met de auto van die persoon vandoor", vertelt politiewoordvoerder Esther Na- ber. Vlak voor het fatale ongeluk kreeg de politie een melding van de gestolen auto en de bedreiging. De politiewoordvoerder beves tigt dat de Doetinchemmer kort na de crash probeerde weg te lo pen. „Hij kwam niet ver, want toe gesnelde agenten konden hem meteen inrekenen." De man werd voor de zekerheid opgenomen in het ziekenhuis. Daar bleef hij afge lopen nacht ter observatie. Volgens politiewoordvoerder Na- ber wordt de man verdacht van het veroorzaken van een ongeval met dodelijk afloop, van diefstal en van bedreiging. Op het doodrij den staat een maximumstraf van zes jaar cel. In Stolwijk is ontzet gereageerd op het nieuws van de dood van kleuter Lennart. „Ik kan het niet geloven", zo zegt een buurvrouw van het gezin. Vader Leo en doch tertje Anne zijn buiten levensge vaar. Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) zaterdag 18 juni 2016 Een autodief heeft het leven van een gezin uit Stolwijk verwoest. De man stal de auto van een rechtspsycholoog die op huisbe zoek kwam en ramde op de vlucht de wagen van het gezin. Lennart (4) overleefde het niet. Peter Winterman Zelhem/Stolwijk Ravage in Zelhem na het dode lijke ongeluk waarbij een auto dief frontaal op de auto van het gezin Van Haaften botste. FOTO ANP —Jolanda Campen, inwoner van Zelhem Kom naar onze winkel en ervaar de Original boxspring zelf. Meer weten? Kijk dan op auping.nl/originalboxspring Kies voor een complete Original boxspring met hoofdbord, bedbodem en matras en ontvang 400,- combinatievoordeel. De Original boxspring biedt optimaal slaapcomfort door het unieke Actieve Ventilatie en Support systeem (AVS®). De verschillende ventilerende materialen van de boxspring met spiraalbodem en matras zorgen voor een perfect samenspel. Een complete Original boxspring is al verkrijgbaar van"€~2r5VSTiVoor€ 2.175,-. Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9