Wethouder geeft toe: Goes was laks met onderhoud sluis Nog geen duidelijkheid over woning camperpark BEVELANDEN IOLEN 11 Doe eens gek, dacht Corien Kramer. En dus beklimt ze in ok tober de top van de Kilimanjaro. Kilimanjaro BERGBEKLIMMEN VOOR STICHTING ON WHEELS A Het beklimmen van de 5895 meter hoge Kili manjaro is al een avon tuur op zich, maar Co rien Kramer (53) uit Colijnsplaat heeft er ook nog eens bewust voor gekozen om die duizenden meters in haar eentje af te leggen. „Ik wil uit mijn comfortzone stappen, echt iets voor mijzelf doen. Ont dekken of ik het doorzettingsver mogen heb om die top te berei ken." Aan de voorbereidingen zal het niet liggen. Als het even kan, is Co rien buiten of in de sportschool te vinden om aan haar conditie en uithoudingsvermogen te werken. De zevendaagse klim naar de Uhuru Peak vergt geen technische klimtechnieken, maar wel een goe de basisconditie om de vele wan deluren en hoogteverschillen op te vangen. Soms loopt een dochter of vrien din voor de gezelligheid mee tij dens een training, maar veel van de lange wandelingen maakt Co rien alleen. Op zulke momenten heeft ze tijd genoeg om na te den ken en zo ontstond het idee om met haar avontuur iets voor ande ren te betekenen. Het werd de Stichting on Wheels, een organisa tie die zich inzet om mensen met een lichamelijke beperking een on gebonden vakantiegevoel te ge ven. „Ik beslis van de ene op de an dere dag dat ik een berg ga beklim men, dat ik mijn spieren ga gebrui ken. Mensen met een spierziekte kunnen dat niet. Dankzij campers die de stichting geschikt maakt Ontdekken of ik het doorzettings vermogen heb om die top te bereiken voor rolstoelgebruikers, kunnen deze mensen - net als ik - avon tuurlijke momenten beleven." Corien hoopt het toepasselijke streefbedrag van 5895 euro bin nen te halen voor ze in oktober naar Tanzania vertrekt om met elf 'lotgenoten' van over de hele we reld de zevendaagse klim aan te gaan. In een paar maanden tijd is de teller van nul naar drieduizend euro geschoten. Met vochtige ogen vertelt Corien over de hart verwarmende steun die ze krijgt van bekenden en onbekenden. „Ondernemers uit het dorp heb ben acties opgezet om mij te steu nen. En van mensen die ik amper ken, krijg ik geld en steunbetuigin gen. Dat vind ik zo bijzonder. Het geeft mijn mentale voorbereiding een enorme boost." Corien heeft nog allerlei plan nen en acties in gedachten voor dat ze naar Afrika gaat. Eén daar van is het maken van een vlag met daarop foto's van alle dona teurs. De vlag reist met Corien mee naar de top van de Kiliman jaro. „Ik ga alleen, maar toch ook weer niet nu ik weet dat zo veel mensen achter mij staan." Goes Daarom is de komende jaren 1,7 miljoen euro nodig om de boel weer op orde te krijgen. Tot gro te onvrede van de raadsfracties, die net als vorige week tijdens de commissievergadering voor al de vraag stelden hoe het toch zover heeft kunnen komen. 'Bui tengewoon vervelend' (CDA), 'pijnlijk' (SP) en 'onbegrijpelijk' (Partij voor Goes) waren enkele kwalificaties voor de kwestie. De elektrische installaties van de sluis en de brug dateren al Goes heeft de afgelopen decennia te weinig omgekeken naar de sluis en de brug van 1985, maar Goes heeft er al die tijd te weinig naar omgeke ken. Ook niet nadat in 2006 al de zogeheten machinerichtlijn in werking trad, die strengere ei sen aan installaties stelt. Onder anderen Wiert Omta (PvdA) kon er met zijn pet niet bij. „Als je een koelkast of auto koopt, ga je toch ook sparen voor onder houd of vervanging?" Omdat het volgens Meeuwisse nu een maal niet anders is en kan, ging de raad uiteindelijk akkoord met de forse investering. Floor van Lamoen (SP), Omta en Pie- ter Romijn (D66) lieten daarbij hun 'treurnis' aantekenen. Het blijft nog even spannend of Marchienus en Margit de Jonge een bedrijfswoning mogen bou wen op het terrein van Camper park Zeeland in Kamperland. De Noord-Bevelandse gemeente raad wist donderdagavond niet tot een eenduidig besluit te komen. Een aantal fracties, waaronder Noord-Bevelands Belang en Be trokken Noord-Beveland, steunt het verzoek van de eigenaren. Zij zijn van mening dat de onderne mer een succesvol bedrijf heeft neergezet en dat daar wel wat te genover mag staan. Terugkomen op een bestemmingsplan vinden deze fracties geen probleem. De PvdA is een andere mening toegedaan. Het besluit om een on bemand camperpark op te zetten is ooit genomen met instemming van zowel de eigenaren als de raad. De partij ziet geen noodzaak om dat besluit te herzien. Cor van de Woestijne van de SGP wil graag weten of het mogelijk is om bedrijf en woning aan elkaar te verbinden om problemen na een eventuele bedrijfsbeëindiging te voorkomen. Wethouder Piet de Putter zegde toe de vragen en mogelijke alterna tieven te onderzoeken. Donderdag 30 juni neemt de raad een besluit. zaterdag 18 juni 2016 Alleen naar grote hoogte Corien Kramer kan haar conditie en beenspieren dicht bij huis trainen, zoals hier aan de Oost-Zeedijk bij Colijnsplaat. foto marcelle davidse Ellen Jobse Colijnsplaat —Corien Kramer Corien volgen? Zie de Face- bookpagina 'Corien naar de top'. Mount Kiliman jaro ligt in Tanzania en is met zijn 5895 meter de hoogste berg van Afrika. Het hoogste punt van de Kilimanjaro is de Uhuru Peak. Uhuru is Swahili voor 'vrijheid'. De Kilimanjaro is (ook) te beklimmen zonder speciale uit rusting of ervaring met bergbeklim men. Klimmers passe ren tijdens hun tocht verschillende klimaatzones, van een tropisch regen woud tot het pool gebied. Ondanks een goe de voorbereiding en conditie bestaat altijd de kans op hoogteziekte door het verminderde zuurstofgehalte. Wethouder Loes Meeuwisse wond er donderdagavond geen doekjes om: Goes heeft de afge lopen decennia veel te weinig gespaard voor onderhoud aan de sluis bij het Goese Sas en de brug bij Wilhelminadorp. Luc Oggel Ellen Jobse Wissenkerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95