T olhoek zeker van trui als hij ronde uitrijdt LUZAC ZEELAND 21 BARRY VAN DER HOOFT Als Antwan Tolhoek de Ronde van Zwitserland uitrijdt, wordt hij morgen in Davos gehuldigd als de bergkoning. De voor sprong van de Yersekenaar is na de etappe van gisteren immers zó groot, dat hij niet meer in te halen is. Tijdens de rit van liefst 224 ki lometer naar het skioord Solden zat de 22-jarige wielrenner van Roompot-Oranje Peloton in de kopgroep, voor de vijfde keer de ze week. Zó veel zin om aan te vallen, zie je in het profpeloton maar zelden. Toen hij vroeg in de middag wegsprong, staken ve len hem op de sociale media de loftrompet toe. Buitencategorie Met de Belg Iljo Keisse en de Oostenrijker Matthias Brandle bouwde Antwan Tolhoek een grote voorsprong op en van het ervaren tweetal mocht hij op de eerste klim - eentje van de bui tencategorie - als eerste boven komen en twintig bergpunten pakken. Zo'n vijftig kilometer voor de meet liet de Yersekenaar het - ge heel volgens plan - lopen. Hij zakte terug in het peloton en be gon op zijn 'gemak' aan de slot klim. Uiteindelijk finishte hij als 72ste op zestien minuten van rit winnaar Tejay van Garderen. Ploeggenoot Nick van der Lijke zat nog voor hem. De Middelbur ger werd 35ste op 10.17. Tolhoek heeft met het slot weekend voor de deur 104 pun ten in het bergklassement. Num mer twee Pieter Weening, ook een ploeggenoot, heeft er 50. Vandaag is er een tijdrit en mor gen is er nog een afsluitende bergetappe. Daarin moeten de coureurs nog wel over twee ber gen van de buitencategorie, maar daarop zijn maximaal veertig punten te pakken. Tolhoek is dus niet meer te passeren. Uitrij den en binnen de tijdslimiet bin nenkomen, is dus het enige dat hij nog hoeft te doen. Column Na een weekje EK is duide lijk dat je weinig hoeft te missen als je de televisie pas een kwartier voor het einde van een wedstrijd aan zet. De amusementswaarde is vaak opval lend laag en veel doepunten val len in de slotfase. Toch gebeurt er tijdens een EK altijd genoeg om je mee bezig te houden. Je ontdekt nieuwe spelers, er komen opval lende verschijningen voorbij en je gaat onbelangrijke zaken opzoe ken: Gisteren zag ik Eder scoren voor Italië. Een geboren Brazi liaan en dat was, dacht ik met een, niet de eerste op een Euro pees kampioenschap. Wat blijkt? Eder is al de derde op rij. In 2008 scoorde de in Brazilië geboren Ro ger Guerreiro voor Polen tegen Oostenrijk, vier jaar geleden scoor de Pepe namens Portugal tegen Denemarken. Wie maakt het kwartet in 2020 vol? 2 Woensdagavond luisterde ik in de auto naar Radio 1. Eén van de gasten tijdens Langs de Lijn En Omstreken was Ardian Lekaj, de Albanese trainer uit Ter- frontma 4 Pierre Cornez, de perschef van de Rode Duivels, lijkt op Matt Bellamy, de front man van rockband Muse. Alleen neuzen. Hij vertelde tijdens Frank- rijk-Albanië honderduit over zijn vaderland en deed dat goed. Dat hij bijna assistent van Arie Haan bij Albanië was, kwam ook nog ter sprake. Zou nu duidelijk wor den waarom dat in 2008 niet door ging? „Dat houd ik tussen ons", antwoordde Lekaj. Jammer! 3 Hij heeft nog geen minuut gespeeld op dit EK, maar overal zingen ze over hem. Will Grigg, spits van Wigan Athle tic, is nog steeds niet on fire, maar dat mag de pret niet drukken. De fans van Noord-Ierland hopen dat hij tegen Duitsland mee mag doen en scoort. En als dat niet lukt? Dan blijft hij een cultheld. draagt Pierre een bril. Cornez werkte deze week tijdens perscon ferenties op de lachspieren. De perschef heeft moeite met de aan dringende Bert Maalderink en is duidelijk geen spindoctor als Kees Jansma. Pierre Cornez blijkt ook een Twitter-account te hebben. Hij verstuurde pas zeven tweets en de tweede richtte hij aan... Matt Bellamy! Cornez had eind juni 2013 een Meet 8c Greet met Muse op Rock Werchter en bood ze trots een shirt van de Rode Dui vels aan. Toeval bestaat niet. MAVO, HAVO EN VWO VAN BRUGKLAS TOT DIPLOMA Zaterdag 25 juni 11:00 - 14:00 uur Meer weten en sfeer proeven? Kom naar onze Open Dag! Maak kennis met je kunnen zaterdag 18 juni 2016 Roeland van Vliet Solden Onbelanari ke zaken Ben je geslaagd? Gefeliciteerd! Nog meer uit jezelf halen met een diploma op een hoger niveau? Luzac biedt een 2 jaar in 1 -traject, waardoor je versneld je diploma behaalt. Dit traject biedt ook uitkomst als je bent blijven zitten in het voorexamenjaar. Helaas gezakt? Bij ons hoefje alleen de benodigde vakken over te doen. Kies voor een doeltreffende aanpak die wordt gekenmerkt door flexibiliteit en persoonlijke begeleiding. Open Dag Luzac Goes Piet Heinstraat 11 v.luzac.nl f in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 86