Lu JtzjJlË It NIEUWS 7 Voetballer Elia krijgt boete van 750 euro na mishandeling Met haar bestseller over geweld door jonge moslims doorbrak politieagente Tania Kambouri in Duitsland een taboe. Over de toekomst is ze pessimistisch: „Steeds meer burgers bewapenen zich." Er zijn heel veel immigranten ondergedoken. Niet vrouwen en kinderen, maar vooral mannen Halverwege het gesprek zegt Tania Kambou- ri (32): „Weet je dat sommi ge Duitse rech ters mild von nissen omdat ze bang zijn? Ze worden bedreigd door etnische clans, Libanezen vaak, waarvan de leden zelfs in de rechtszaal agressief zijn en intimideren. En niemand grijpt in. Uit angst." Het is om moedeloos van te worden, bekent de politieagente uit Bochum. „De burgers besef fen dat de staat het geweldsmono polie dreigt te verliezen. Duitsers schaffen steeds vaker wapens aan, pepperspray of een handwa pen, omdat ze denken dat wij hen niet meer kunnen bescher men." We zitten in een café in het Ruhrgebied, dat oude industriege bied waar ooit gastarbeiders neer streken, zoals Tania's Griekse ouders, en mengden met autoch tonen. Recent kwamen daar veel nieuwkomers bij, uit Oost-Euro pa, het Midden-Oosten en Afri ka. Veel moslims. Het is een ex plosieve mix, zegt de agente: „Ik vrees voor een serieuze toename van de onveiligheid. In de oude wijken trekken de 'normale' men sen weg. Buitenlanders nemen er de straten over: mensen die de taal niet spreken, die zich crimi neel gedragen, die geen enkele moeite doen om te integreren. Voor hen zijn wij 'kuffars', onge lovigen, van wie je je verre houdt. Er ontstaan no-goareas. Ik durf daar 's avonds niet meer al leen te komen." 'Nazi-liedje' Met dergelijke, onverbloemde analyses werd Tania Kambouri tot haar eigen verbazing een me diaster. De 'Kommissarin' met het donkere haar en de donkere ogen schreef in 2013 een brand brief over haar ervaringen op straat met gewelddadige jonge moslimmannen. Die hebben geen enkel respect voor de poli tie, constateerde Kambouri: ze verachten de Duitsers en de Duit se samenleving. Agenten worden uitgescholden, uitgedaagd, be spuugd en zelfs in elkaar gesla gen. 'En als we ingrijpen krijgen we te horen dat we racisten zijn', schreef Kambouri. „Dan klinkt het oude nazi-liedje." Kambouri had er genoeg van. Ze wilde dat Duitse burgers de waar heid zouden horen. Haar 'Wut- briefeen combinatie van aan klacht en hulproep, sloeg in als een bom. Van haar boek 'Deutschland im Blaulicht', dat ze schreef op uitnodiging van haar uitgeverij en dat eind deze maand in het Nederlands ver schijnt, werden inmiddels meer dan 150.000 exemplaren ver kocht. Honderden brieven en e-mails krijgt ze, van mensen die net als zij genoeg hebben van de 'politiek-correcte politici en me dia': mensen die willen dat er iets verandert. „Er zat zelfs een vrouw van boven de 90 tussen en ook allochtonen, want die heb ben net zo goed last van die cri minaliteit. Helaas verandert er niets", zegt Kambouri. „Sterker, het is veel erger geworden sinds de vluchtelingencrisis. Er zijn honderdduizenden immigranten ondergedoken. Niet vrouwen en kinderen, zoals de media willen doen geloven, maar tot wel 90 procent mannen, is mij door col lega's gezegd. Hoe denk je dat die aan geld komen? Ik merk het op straat: diefstallen, autoinbraken, zakkenrollen, beledigen, geweld, al die delicten nemen toe. Maar onze politici zijn liever blind." Keulen Gevolg: boze kiezers lopen over naar de anti-islampartij Alternati ve fiir Deutschland (AfD), ook po litieagenten. Ze schildert de dage lijkse frustraties. De Duitse poli tiemacht wordt door moslimman nen gezien als 'slap' omdat agen ten opdracht hebben te de-escale- ren, zegt ze. „Wij praten en argu menteren. In hun ogen ben je dan zwak. Tegen nieuwkomers zeggen ze: in Duitsland heb je niets te vrezen." Kambouri pleit voor harder optreden, voor zwaar dere straffen en voor het invoe ren van stroomstootwapens en bodycams. „In Beieren zijn ze veel strenger en dat heeft effect. Het kan dus wel." In zo'n angstige sfeer, zegt Kambouri, waarin de feiten niet mogen worden benoemd, is het bijna onmogelijk om over oplos singen te praten. „Neem de ge beurtenissen in Keulen. Wij wis ten al lang dat Noord-Afrikaanse mannen bij het centraal station voor overlast zorgen. Maar hun et nische achtergrond werd om poli tieke redenen verzwegen. Ja, dat ergert mij omdat die culturele en religieuze achtergrond er wel de gelijk toe doet. En hoor je politici en media over de misstanden in de azc's, over het geweld tegen vrouwen daar en de gedwongen prostitutie? Als die meisjes geen seks leveren zijn ze vogelvrij, dan worden ze door de bewakers - al lochtonen vaak - niet langer 'be schermd'. Dat is de praktijk waar mee wij te maken hebben. En voor wie worden wij nou geacht op te komen? Voor de zware cri minelen, die zo veel slachtoffers maken? Of voor hun slachtof fers?" Tania Kambouri: 'Vrouw in het blauw' (Just Publishers, 16,95 euro) Feyenoordspeler Eljero Elia (29) krijgt een boete van 750 euro voor het mishandelen van een man in Rotterdam in de nacht na de halve finale om de KNVB-beker. „Ik heb niemand aangeraakt", stelde de voetbal ler nog na een nachtje cel. Het Openbaar Ministerie meent dat er voldoende bewijs is om hem te bestraffen. Twee vrienden krijgen geen boete, maar moe ten voor de rechter verschijnen. Het slachtoffer liep bij de vecht partij een gebroken neus, her senschudding en gebroken tand Captain motorclub No Surrender vast op. Elia stelde het slachtoffer al leen een duw te hebben gege ven. Toen de klappen vielen zou hij al weg zijn geweest. Het OM verdenkt hem echter van 'eenvoudige mishandeling'. De 26-jarige Delftenaar deed aangifte, maar vroeg later de za ken te seponeren. Het OM leg de dat verzoek naast zich neer. „Het doet er niet toe wat het slachtoffer wil. Er zijn bewijzen en wij hebben ervoor gekozen de verdachten te vervolgen." Er waren onder meer camerabeel den van het incident. Ik ben er zeker van dat niemand een nieuwe Koude Oorlog wil. Wij willen het zeker niet BIERTAART VOOR PA (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 10 dagen Umbrië en Rome, Meer van Trasimeno 10 dagen Rome en Florence 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 12 dagen Lago Maggiore en Toscane zaterdag 18 juni 2016 ROTTERDAM Wierd Duk TILBURG Een captain van motorclub No Surrender uit Tilburg is begin de ze week opgepakt op verdenking van lidmaatschap van een crimi nele organisatie die zich bezig houdt met drugshandel. De 36-ja- rige man kwam in beeld bij ver volgonderzoek na operatie Tref punt, de grootscheepse actie te gen drugscriminaliteit in het zui den van Nederland. In dat kader zijn op 4 april al 55 mensen opge pakt bij meer dan 100 doorzoekin gen. Russische president Poetin tij dens het Internationaal Econo misch Forum in St. Petersburg Speciaal voor vaderdag hebben de Westlandse bakkers van Bakkerij van den Berg een heuse biertaart gecreëerd. Die is zo populair, dat de bakkers flink moeten doorpezen om alle or ders te verwerken. De knalgroene taarten hebben allemaal de vorm van een dopje van een bierfles, foto bakkerij van den berg v.a. slechts v.a. slechts Brochure en boekingen: Jlfjf'JrtEfijM Vertrekdata: 4,18 juli 29 aug 12 sep/3 okt Vertrekdata: 4 juli/1, 29 aug12, 26 sep 10 okt L.4 ""I Vertrekdata: 18juli/15 aug 19 sept/10 okt Vertrekdata: 4,18 juli 29 aug 12, 26 sept/10 okt Vertrekdata: 18 juli 15, 29 aug 12, 26 sept/10 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7