9 Hans Altenburg Docent biologie, Reynaertcollege Leo Kosten Docent Nederlands, Isaac Beeckman Academie Linkerboezem, rechterboezem, linkerkamer, rechterkamer. Kunnen we het niet gewoon bij hart houden? Zijn worden blijven blijken lijken schijnen heten dunken voorkomen- Koppelwerkwoorden dus. Alsof je daar óóit nog aan terugdenkt, na de middelbare school! Reynaertcollege, Hulst „Inderdaad. Wat heb je er aan om te weten datje hart is onderverdeeld in kamers en boezems en wat ze doen? Is het niet genoeg als je weet datje hart een ding is dat bloed rondpompt? Behalve voor je middelbare schoolexamen (want dat diploma wil je natuurlijk wel hebben) is een beetje extra kennis over de werking van je lichaam handig als je in de gezondheidszorg terecht komt. Bovendien: hart- en vaatziekten komen zoveel voor, dat iedereen tijdens zijn leven te maken krijgt met hartziekten. Is het niet bij jezelf, dan wel bij een vriend, je partner of familielid. Fijn dat je, tijdens het gesprek met de arts over een lekkage in de kamer, begrijpt dat hij het niet heeft over de voorkamer van je huis. En dat hij het niet over borsten heeft als hij spreekt over 'rechter boezem'." fieöe dmdt „Eén ding is zeker: kennis verrijkt. Niet alleen maakt het je leven voller en interessanter, je kunt er ook letterlijk rijker van worden. Hoe meer je weet, hoe meer kansje maakt op een baan. Dat bleek laatst weer uit een onderzoek. Dus nu, opgelet. Koppelwerkwoorden zijn nuttig bij zinsontleding. Je kunt dan zien of erna een lijdend voorwerp komt of een naamwoordelijk deel van het gezegde. Dat is informatie die je helpt bij het aanleren van een vreemde taal. En ook als je veel met de Nederlandse taal wil blijven doen, zoals schrijven, heb je iets aan dat rijtje. Je kunt er stijlfouten mee voorkomen bij het samentrekken van zinsdelen: mijn oma is geopereerd en nog steeds duf. Dat is niet goed, daar gaat een streep doorheen. Bij 'is geopereerd' is 'is' hulpwerkwoord van de lijdende vorm, in het tweede geval is 'is' het koppelwerkwoord. Je moet 'is' dus herhalen, want het heeft in elk zinsdeel een andere functie." maca, Terneuzen; Safira Bathily, Terneu- zen; Naomi van de Bilt, Terneuzen; Emma Borghstijn, Axel; Tara Braem, Vogelwaar de; Evyna Brand, Philippine; Lisa de Bruij- ne, Terneuzen; Vego De Cauwer, Zuiddor- pe; Eline de Cock, Vogelwaarde; Amarige Dallinga, Sluiskil; Euan Davies, Terneuzen; Coen Dees, Axel; Ans Dieleman, Biervliet; Renée van der Dussen, Vogelwaarde; Beau Duerinck, Terneuzen; Jaimy Duerin- ck, Terneuzen; Richelle Eekhout, Sluiskil; Matthies Eijkman, Zaamslag; Anisa Elkas- sis, Terneuzen; Martijn den Engelsman, Terneuzen; Nina Epskamp, Terneuzen; Roy Ernst, Koewacht; Nemo van Es, Ter neuzen; Marwan Fadel, Terneuzen; Fleur van Gink, Terneuzen; Lisa Goossen, Ter neuzen; Floor van der Graaf, Hoek; Myrthe Hemelaar, Terneuzen; Marijn Hillaert, West- dorpe; Britt Jansen, Axel; Wesley van Kas- teren, Terneuzen; Akin Kaya, Terneuzen; Soraya Knipping, Biervliet; Mick Krabben dam, Terneuzen; Lieke Kroon, Zaamslag; Moniek de Letter, Terneuzen; Charina Mar tens, Hoek; Loes De Nijs, Spui; Robin Pau- lusse, Axel; Melissa Pijpelink, Terneuzen; Il se Plak, Hoek; Mitchell van Poele, Axel; Mauk Remerij, Terneuzen; Tom Ruijter, Terneuzen; Bart Samijn, Sas van Gent; Riyad Saouib, Terneuzen; Amado Scheele, Terneuzen; Jelle Scheele, Terneuzen; Dylan Scholten, Westdorpe; Thimo Schot, Hulst; Ramon Smeets, Terneuzen; Dawid Szczechura, Vogelwaarde; Daniël Tacq, Axel; Emanuella Taylor Parkins, Zelzate; Naomi van Tilburg, Vogelwaarde; Lydia Verhelst, Terneuzen; Valerie Verhelst, Axel; Esmée de Vilder, Philippine; Querine Vogel, Terneuzen; Willemijn Wieland, Axel; Rinke Wijffels, Terneuzen; Meaghan van Winkel, Axel; Rick Witte, Zaamslag; Jerom de Wolft, Terneuzen. Havo: Estelle van Acker, Terneuzen; Dunja Al-Assaf, Terneuzen; Sedat Atmaca, Ter neuzen; Ezra Ayoub, Breskens; Randall Ba- cilio, Terneuzen; Yannick de Bat, Vogel waarde; Wieke Biesheuvel, Hoek; Emma Boerjan, Philippine; Marissa Bosma, Ter neuzen; Nick de Bouvré, Terneuzen; Rick van den Branden, Vogelwaarde; Jens van den Broucke, Terneuzen; Danique de Bruijn, Terneuzen; Esmee Buijze, Terneu zen; Orpheo Colle, Terneuzen; Charlotte de Cooman, Terneuzen; Martijn Crom- been, Axel; Iris Dallinga, Zaamslag; Anniek Dees, Zaamslag; Marije Dees, Axel; Trijntje Dekker, Terneuzen; Danitsja Dieleman, Ter neuzen; Monica Dieleman, Axel; Mike Dierkx, Terneuzen; Lea Dobbelaar, Terneu zen; Lieke Donze, Terneuzen; Jano van der Dussen, Vogelwaarde; Jochem van den Eeckhout, Terneuzen; Omar El Na- hhas, Terneuzen; Dilara Ersahin, Terneu zen; Levi van Es, Terneuzen; Niels Focke, Vogelwaarde; Simone de Fouw, Sluiskil; Cato van Fraeijenhove, Zaamslag; Romy Francke, Axel; Luc van Ginneken, Terneu zen; Cheyenne Glerum, Terneuzen; Den zei Hageman, Koewacht; Mauro Hamelink, Terneuzen; Tim Hamelink, Zaamslag; Caro- lien Hartman, Terneuzen; Kim Hereijgers, Sas van Gent; Reinout den Hollander, Ter neuzen; Thijs van Holst, Philippine; Rian van Houten, Terneuzen; Jari IJmker, Ter neuzen; Isabeau van Immerseel, Vogel waarde; Robin de Jonge, Hoek; Melisa Ke ten, Sluiskil; Daphne van Klinken, Terneu zen; Jens Knibbeler, Westdorpe; Stef Knib belen Westdorpe; Elise de Kwaadsteniet, Terneuzen; Evi Lauret, Terneuzen; Ryan Lauret, Philippine; Yassine Lekfif, Sluiskil; Lorenzo de Lijser, Breskens; Wiebe Meer- tens, Axel; Koen Meijering, Zaamslag; Wes- sel Mel, Axel; Joseph Mieger, Sluiskil; Julia de Mul, Terneuzen; Chloë Nijssen, Terneu zen; Annemarie Noens, Axel; Tristan Oppe neer, Axel; Nicky van den Ouden, Terneu zen; Rick Overheul, Terneuzen; Dominic Pendery, Terneuzen; Jessie Persijn, Ter neuzen; Nora Pool, Terneuzen; Jasper de Pooter, Terneuzen; Marilène de Putter, Zaamslag; Lukasz de Ridder, Axel; Rowen Riemens, Zaamslag; Yin Chu Rijnaard, Ter neuzen; Robin de Ritter, Terneuzen; Meike Romeijnsen, Terneuzen; Thomas Roth, Terneuzen; Zoë de Ruijsscher, Hoek; Mi chelle van Rumste, Sluiskil; Céline Schee le, Sas van Gent; Evi Schuitvlot, Zaamslag; Emma Segers, Terneuzen; Jochem Sol, Philippine; Silvia Tadros, Axel; Silke Titu- laer, Sas van Gent; Mischa Tromp, Terneu zen; Nienke Tuil, Philippine; Koen de Vaan, Zuiddorpe; Chloë Veenstra, Terneuzen; Ni- na Verhelst, Westdorpe; Jeroen Versteeg, Axel; Esmee de Visser, Terneuzen; Daniëlle de Vos, Terneuzen; Anaïs van der Windt, Terneuzen; Shawn Witte, Spui; Ro bin Wollrabe, Terneuzen; Teun de Zeeuw, Axel; Amber Zwijns, Koewacht. VWO, atheneum: Rick Adriaanse, Terneu zen; Loïs Aerts, Assenede; Alieke Bakker, Axel; Sven Bareman, Westdorpe; Sander Breepoel, Terneuzen; Loekas de Brouwer, Axel; Jens Cerpentier, Zuiddorpe; Darnell Dharmoputro, Terneuzen; Anouk den Doel- der, Terneuzen; Stijn van Drongelen, Axel; Bas de Feijter, Zaamslag; Delano Flipse, Terneuzen; Jasmijn Hamelink, Spui; Melis- sa Hamelink, Terneuzen; Nienke Hamelink, Zaamslag; Nik van der Have, Terneuzen; Job Hoonhorst, Biervliet; Marieke van Houdt, Zaamslag; Maxime de Jonghe, Axel; Floris Kennis, Terneuzen; Bardo de Kok, Terneuzen; Anaïs Lensen, Terneu zen; Isabel Michielsen, Terneuzen; Jarno Mobach, Philippine; Max Raas, Terneuzen; Koen Reijngoudt, Terneuzen; Thomas Rie mens, Sas van Gent; Stan de Rijk, Sas van Gent; Floris Spitzen, Terneuzen; Romy Thuy, Vogelwaarde; Stephanie van der Veen, Terneuzen; Jitske Veenhoven, Axel; Jasper Versluijs, Hoek; Paco Vingerhoets, Terneuzen; Valérie van Vooren, Terneu zen; Laura Wevers, Terneuzen; Matthijs Wezeman, Terneuzen; Jorien Ypma, Axel. VWO, gymnasium: Sanne Borgt, Koe wacht; Claudia de Buck, Terneuzen; Maar ten van Dixhoorn, Axel; Jenni van Gelder, Terneuzen; Justin Kolijn, Terneuzen; Anne Liebens, Philippine; Geert Oosterbroek, Axel; Rolijne Pietersma, Terneuzen; Quin- ten Post, Axel; Milan de Putter, Terneuzen; Femke de Ridder, Koewacht; Simone Rui ter, Terneuzen; Wouter Vaes, Axel. Vmbo BB Sector: Bouwtechniek Damen Baeyens, Axel; Nick Van Bree, Graauw; Jesper de Caluwe, Graauw; Geert Ferket, Heikant; Bram Gijsel, Hulst; Jens van Haut, Terhole; Yarno de Jonge, Terhole; Noah Minck, Zaamslag; Sam De Schepper, Zaamslag; Sander De Schep per, Zaamslag; Sander Vermeulen, Sint Jansteen; Yannick De Vos, Nieuw Namen. Vmbo BB Sector: Dienstverlening en Commercie Aïsha Biesbroeck, Clinge; Femke de Booij, Walsoorden; Sander Dieleman, Sint Jan steen; Tess Dobbelaar, Hulst; Nasima Due rinck, Hulst; Demi van Eijk, Koewacht; Ra- chella van Helsland, Ossenisse; Michelle van Hulle, Koewacht; Sharene de Kever, Kloosterzande; Melissa Koolegem, Sint Jansteen; Lobke Mahu, Hengstdijk; Lotte Neve, Kloosterzande; Kayleigh Oonk, Axel; Daniela Rodrigues Faria, Hulst; Isabel Ross- eau, Koewacht; Anouk Scheerders, Kloos terzande; Charlotte Strack, Sint Jansteen; Mirella de Vaan, Axel; Niels Verstiggel, Sint Jansteen; Nina De Wilde, Clinge. Vmbo BB Sector: Elektro Laura Boone, Sint Jansteen, Cum Laude; Brian van den Branden, Vogelwaarde; Me lissa van Driel, Axel; Jordy van Looij, Sint Jansteen; Jurriën Rosseau, Koewacht; Youri Selis, Kloosterzande; Giovanni Vinke, Hulst. Vmbo BB Sector: Metaal Rowdy De Block, Hulst; Femke Borm, Vo gelwaarde; Jazz de Feijter, Hulst; Tseren Ganbaatar, Kloosterzande; Lars van Goethem, Hulst; Tom Heijens, Hengstdijk; Jurgen Hiel, Hengstdijk; Niels Kips, Graauw; Tim de Koek, Walsoorden; Tygo van der Linden, Sint Jansteen; Jari Lou- renssen, Clinge; Lars Maerman, Klooster zande; Caitlyn Minck, Zaamslag; Milan de Nijs, Vogelwaarde; Bryan Simoen, Hulst; Niels Warrens, Sint Jansteen; Bob van Wijk, Hulst.. Vmbo KB Sector: Bouwtechniek Bart de Blieck, Kapellebrug; Ryan van Dorsselaer, Sint Jansteen; Kevin Hemel aar, Hulst; Thomas d' Hondt, Hulst; Micha Lambregts, Koewacht; Jesse Roelands, Hulst. Vmbo KB Sector: Dienstverlening en Commercie Alain Balemba, Hulst; Claudia van den Ber gen, Kloosterzande; Ines de Brouwer, Ter hole; Karlijn van Damme, Kloosterzande; Toby Van Eenaeme, Vogelwaarde; Dieter Erpelinck, Vogelwaarde, Cum Laude; San ne Hartkamp, Kloosterzande; Bryan Her mans, Kloosterzande; Marthana Joussen, Hulst; Lizzy De Kesel, Hulst; Laura Kint, Kloosterzande; Kiara Kopmels, Hulst; Me lissa de Kort, Lamswaarde; Tom Kuijper, Koewacht; Mare Mannaert, Clinge; Nicki de Moor, Clinge; Kelly Moorthamer, Hulst; Maxime de Pan, Hulst, Cum Laude; Nele de Rechter, Hulst; Luna Remorie, Sint Jan steen; Amy Rotthier, Koewacht; Laura Rot- thier, Koewacht; Evie Tieleman, Terneu zen; Femke Totté, Kloosterzande; Quincy van de Vijver, Clinge; Jana de Vliegere, Hulst; Veerle van Waesberghe, Sint Jan steen; Yasmin de Witte, Hulst. Vmbo KB Sector: Elektro Mauro Bakker, Vogelwaarde; Niels Blom- maert, Vogelwaarde; Niels van Dueren den Hollander, Heikant; Matthijs Hilbrink, Koe wacht; Xander d' Hont, Hulst; Tom Ko- nings, Vogelwaarde; Diégo Lauret, Vogel waarde; Fabian Picavet, Sint Jansteen. Vmbo KB Sector: Metaal Raimy van den Abeele, Kloosterzande; Bryan van Beek, Kapellebrug; Remon Haak, Kloosterzande; Dennis Hemelaar, Hulst; Remco de Kort, Lamswaarde; Pe pijn Maas, Axel; Ruben de Nijs, Walsoor den; Nick de Rechter, Koewacht; Arne Ver- eecken, Kloosterzande; Joey Visser, Kloos terzande. Vmbo TL Sector: Economie Eline Bense, Sint Jansteen; Sanne Blom- maert, Hulst; Brian Boddaert, Hulst; Jaimy Briquet, Vogelwaarde; Robbert Crombeen, Hulst; Xander-Paul Heijens, Stekene; Eva Kuijper, Koewacht; Jennifer van Kwikkel- berghe, Sint Jansteen, Cum Laude; Jentie Lans, Sint Jansteen; Joep Lensen, Hulst; Tristan Martinu, Terneuzen; Michelle Nee- teson, Kloosterzande; Isabel de Rijk, Wals oorden; Guus de Ruiter, Heikant; Peter de Ruiter, Koewacht; Emma de Schrijver, Lamswaarde; Soo De Schrijver, Clinge; Noor Stoutjesdijk, Hulst; Quinten Strobbe, Kloosterzande; Tim Vermeirssen, Nieuw Namen; Esmee Vermunt, Kloosterzande; Laetitia Verschooten, Heikant; Fabienne de Vijlder, Hulst; Crisha Willaert, Hulst. Vmbo TL Sector: Landbouw Claire van Damme, Hulst; Kim de Looft, Kuitaart. Vmbo TL Sector: Techniek Nick de Bakker, Hulst; Roland Bakker, Hulst; Willem van Belle, Kloosterzande; Paul Berkhof, Hulst; Stijn Borgt, Koewacht; Thijs Compiet, Kloosterzande; Jessie van Deursen, Heikant; Matthew Ducheine, Sint Jansteen; Corné Geeve, Hulst; Wouter Haulez, Heikant; Wendy van Heese, Graauw; Jarno Herwegh, Sint Jansteen; Ar jan Lemmens, Axel; Mika Lossie, Hulst; Joep de Meurichy, Hulst; Wesley Nieman- tsverdriet, Sint Jansteen; Ivo van Pamelen, Hulst; Luca Picavet, Hulst; Lienke de Poor ter, Vogelwaarde, Cum Laude; Tijn de Poo ter, Kloosterzande; Tino Verbrugge, Hulst; Serge Vermorken, Hengstdijk; Ché Wee- maes, Hulst. Vmbo TL Sector: Zorg en Welzijn (intra- sector) Lisa Vanden Abbeele, Hulst; Charlotte Ba- zelier, Hulst; Sun Beckers, Clinge; Annema rie van den Berghen, Clinge; Emma van den Bulck, Koewacht; Jana Bun, Sint Jan steen; Niels Dieleman, Kloosterzande; San ne van Dorsselaer, Sint Jansteen; Femke Geene, Hulst; Lisa Hamelink, Hulst; Natha lie Heimans, Hulst; Marcy Hultermans, Hulst; Damian van lersel, Hulst; Myrna Job- se, Hulst; Tican Karakaya, Sint Jansteen; Rebecca Linthout, Hulst; Lynn Mariman, Clinge; Evy Matthijs, Koewacht; Sascha Mechielsen, Kloosterzande; Anne Mille- naar, Sint Jansteen; Jonathan Naessens, Vogelwaarde; Julia Nieuwesteeg, Sint Jan steen; Zita Pandelaers, Hulst; Lianne Pol let, Heikant; Iris Scheele, Axel; Mitchell Schot, Hulst; Kevin Schout, Hulst; Dayna Schram, Hulst; Bryan Schwickard, Hulst; Nathalie de Smet, Terneuzen; Naomi Ver morken, Hulst; Bryan Vink, Hulst; Crisha de Visser, Heikant; Jeske Voermans, Graauw; Josefien Vossen, Hulst; Ghislaine Wagen aar, Hulst; Zoë de Wolf, Heikant; So'ad Yus- suf, Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73