8tos We stevenen af op een 'VNO-NCW bepaalt takswet' 6 NI ÖZCAN AKYOL Column In Engeland werd een parle mentslid vermoord, mogelijk omdat ze onwelgevallige idee ën over Europese samenwerking had. Een tragisch dieptepunt in een verwarde wereld. In hun dadendrang nemen mo derne politici tegenwoordig veel medestanders mee, dankzij het ge mak en de transparantie van het internet. Maar er zijn ook nadelen: iedere dorpsgek kan een wazige mening, of bedreiging, in minder fraaie bewoordingen de wereld in schieten, gedreven door de veilig heid die een schuilnaam biedt. Wat daarna volgt, is een verziek te debatcultuur, die in sommige gevallen zelfs tot moord kan lei den, zoals we die in bovenstaand voorbeeld hebben meegemaakt. Al met al heeft het ambt van po liticus een sadomasochistisch ka rakter gekregen. Het maakt niet uit of je Martin Bosma, Lodewijk Asscher, Halbe Zijlstra of Jesse Klaver heet, de online bedreigin gen nemen steeds groteskere vor men aan. Wat daarbij opvalt is dat zowel het rechtse kamp als de antiracis ten zich van de zelfde middelen bedienen. Ze hebben maar één standaard, namelijk zich zelf. Alles wat daarvan af wijkt, moet verdwijnen, het liefst voor goed. Ik romantiseer het verleden niet, toen waren er ook gekken, maar voorheen werd ontevreden heid met een boze brief of een eenvoudig hoofdschudden getem perd. Tegenwoordig vormt de digi tale benaderbaarheid van promi nenten een brug tot fysieke razer nij. Schrijvers en columnisten moe ten zich bedienen van argumen ten, het is hun taak om misstan den aan de kaak te stellen, op een fatsoenlijke manier. Maar de ano nieme toetsenbordstrijder heeft niemand aan wie hij zijn gedrag hoeft te verantwoorden. Er be staan geen restricties voor zijn waanzin. En zo kan het dus gebeu ren dat een zolderkamer wordt verlaten, met het doel om de daad bij het woord te voegen, puur uit woede en een psychisch defect. Als uitgesproken politicus zou ik me eerlijk gezegd niet meer zo vei lig voelen. Of iemand nu door ide alen of opportunisme wordt gedre ven, er is altijd wel één stroming in de samenleving die de virtuele guillotine heeft klaarstaan. Het droevige incident in Engeland leert ons dat een fysieke dreiging steeds reëler wordt, zelfs als je niet héél uitgesproken en dus ge haat bent. De digitale gekte valt niet te be teugelen: ieder parlementslid, van welke politieke signatuur dan ook, verdient het om beschermd te worden, desnoods betaald door de bedreigers zelf. Als uitgesproken politicus zou ik me niet meer zo veilig voelen "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" de Tuinen HOLLAND BARRETT bol.COm Grahams skincare INTERVIEW TANIA KAMBOURI Het kabinet voert intensief over leg met werkgeversbond VNO-NCW, de Amerikaanse Ka mer van Koophandel (AmCham) en de Nederlandse Orde van Be lastingadviseurs (NOB). Dat blijkt volgens onderzoeksorgani satie Somo en Oxfam Novib uit interne documenten van de over heid, die de organisaties onlangs via een beroep op de Wet Open baarheid Bestuur verkregen. „Uit eerste lezing blijkt vooral de prominente rol van VNO", stelt SOMO-onderzoeker Indra Römgens. „Dat lijkt vanuit beide kanten te komen: VNO biedt graag haar diensten aan, en van uit het ministerie wordt op actie ve wijze voortdurend de mening en soms zelfs instemming van VNO gevraagd." Ook de NOB en AmCham ko men regelmatig over de vloer. Römgens: „Waarom krijgt een buitenlandse Kamer van Koop handel zoveel ruimte tot in spraak in de beleidsontwikkeling van Nederland?" Volgens de onderzoekers zet ten de bedrijven vooral in op be houd en/of uitbreiding van belas tingvoordelen. Met name AmCham zou druk uitoefenen door te schermen met verlies van werkgelegenheid in Nederland. Een opvallende passage in de stukken is die waarin VNO-NCW aan de staatssecreta ris de voordelen van een geza menlijke oplossing schetst. „Met de staatssecretaris zou kunnen worden besproken dat met een gecombineerde aanpak wij geza menlijk met het ministerie het hoofd zouden moeten kunnen bieden aan druk uit de Kamer." Het ministerie van Financiën ontkent niet dat bedrijven in vloed hadden, maar zegt wat Ox fam beschrijft iets van het verle den is. Sinds een jaar zijn de richtlijnen aangescherpt. zaterdag 18 juni 2016 Waanzin advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boekals een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, licht therapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: www.grahams.nl catastrofe Werkgevers hebben een dikke vinger in de pap bij het opstel len van de Nederlandse belas tingwetgeving. Dat stellen on derzoekers van Somo en Ox- fam Novib. Sander van Mersbergen Den Haag FOTO SASCHA KREKLAU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6