Terhole blijft actief in vijfde klasse 20 ZEELAND Riddersma gaat in Bundesliga judoën Bun uitgeschakeld op 100 meter Groenewegen wint, Van Goethem klimt ZEEUWS ELFTAL OEFENDUEL Bondscoach Danny Blind is aandachtig toeschouwer bij vriendschappelijke wedstrijd tussen VC Vlissingen en het Zeeuws elftal: 2-2. Sjors Riddersma gaat ook in de Duitse Bun desliga judoën. De Middelburger, lid van Budokan Rotterdam, won afgelopen week end zilver tijdens een Europa Cup-toernooi in het Sloveense Celje. Het was zijn beste resultaat in een internationaal seniorentoer- nooi. Hij judode zich in de kijker, want daarna werd Riddersma (21) door twee managers uit de Duitse Bundesliga bena derd met de vraag of hij ook voor hun team uit zou willen komen. De Zeeuw heeft nu voor Sport-Union Annen uit Witten An- nen gekozen. Met dat team zal hij in de Verbandsliga Westfalen in actie komen. Riddersma komt uit in de klasse tot 100 kilogram. Tijdens de tweede dag van het Nederlands kampioenschap atletiek, dat in het Olym pisch Stadion in Amsterdam wordt gehou den, werd Mariska Bun uitgeschakeld in de halve finales van de 100 meter. De voormali ge sprintster van RKHAV - ze zit nu bij het Utrechtse Phoenix - klokte 12,32 seconden. Marijke de Visser, afkomstig uit Aagtekerke, zou de finale van de 1500 meter lopen, maar ging niet van start. Dylan Groenewegen heeft in Buchten de derde etappe van de Ster ZLM Toer ge wonnen. De renner van Lotto Jumbo toonde zich na een rit over 210 kilome ter de snelste in een massasprint, voor Ti mothy Dupont en Sean de Bie. De laat ste wist door bonifi catieseconden onder weg en op de streep, de leiderstrui over te nemen van Jos van Emden. De drie Zeeuwen in de koers finishten allen in het peloton, in dezelfde tijd als Groenewegen. Brian van Goethem werd 38ste, Davy Gunst 47ste en Johnny Hoogerland 65ste. Van Goethem deed goede zaken in het algemeen klasse ment. De Sluiskillen- aar in dienst van Roompot-Oranje Pe loton staat negen tiende op 23 secon den van De Bie. De Ster ZLM Toer duurt nog tot en met zondag. ATLETIEK Het jubileumduel tussen VC Vlissingen en het Zeeuws Elftal werd vooraf als een niemendalle tje bestempeld. Toch kwamen er gisteravond ruim driehonderd toeschouwers af op de vriend schappelijke wedstrijd. Zelfs bondscoach Danny Blind liet het EK even voor wat het was en was aandachtig toeschouwer. De ont moeting eindigde in een 2-2-ge- lijkspel. Het werd een bij vlagen onder houdende wedstrijd op het sport park aan de Irislaan. Vlissingen had de vorm van de succesvolle nacompetitie, waarin het hoofd klasserschap werd veiliggesteld, nog in de benen en legde soms vloeiende combinaties op de mat. De ploeg was voor de gelegen heid alvast aangevuld met enkele spelers die komend seizoen de ge lederen komen versterken. Zo kwamen Jarreau Manuhuwa, Yoe- ri Nijsse, Eren Yildizturan, Ren zo Roemeratoe en Yves Nyemb al in actie. De laatste gaf zijn visite kaartje af. De van Kloetinge over gekomen aanvaller maakte voor rust beide doelpunten. In de ze ventiende minuut was hij na een goede aanval verantwoordelijk voor de gelijkmaker (1-1). In de 29e minuut won hij een duel van Ruben Hollemans en verschalkte hij doelman Matthew Lentink: 2-1. Het Zeeuws elftal opende sterk in de wedstrijd die ter ere van het honderdjarig bestaan van VC Vlissingen werd gespeeld. Re- mon de Vlieger was in de beginfa se twee keer dicht bij de ope ningstreffer. Het was uiteindelijk Daniel Wissel (Zeelandia Middel burg) die de score opende in de zestiende minuut, na goed voor bereidend werk van Ray Kroon. Daarna kwam Vlissingen dus met een passend antwoord. In de tweede helft kwam het Zeeuws elftal, dat onder leiding stond van coach Rogier Veenstra, langszij. Mart de Kroo schoot raak na een aanval over rechts. Daarna kon het duel alle kanten op en waren er kansen over en weer. Uiteindelijk bleef het 2-2. De voetbalvereniging Terhole blijft met het eerste team actief in de vijfde klasse van het zon dagvoetbal. Het bestuur kwam na het verstrijken van de over schrijvingsperiode tot dit besluit. De eerste selectie van Terhole krijgt met de komst van vier nieuwe spelers wat meer lucht. Voorzitter Karei Freijzer reali seert zich dat het nog behelpen zal zijn. „Maar we hebben het niet alleen moeilijk. Bij andere clubs speelt dat probleem ook, als je kijkt naar het aantal over schrijvingen." Tot vorige week stond Terhole nog voor het dilemma: of vrijwil lige degradatie naar de reserve klasse of in de vijfde klasse blij ven voetballen. Het werd het laat ste. Terhole heeft twee senioren teams in competitie, maar heeft al jaren geen jeugd meer voetbal len in het Oost-Zeeuws-Vlaamse dorp. Het eerste elftal eindigde dit seizoen in de vijfde klasse A op de laatste plaats. In 26 wed strijden pakte de ploeg slechts elf punten. zaterdag 18 juni 2016 MIDDELBURG AMSTERDAM BUCHTEN De volgende rubriek over de PZC Fami lieloop verschijnt aanstaande dinsdag. Daarin komen gouden hardloopregels voor deelnemers aan bod. De Familieloop vindt aanstaande zaterdag, 25 juni, plaats. Brian van Goethem Op haar thuis- baan in Vlissin- gen won Anjolie Engels tijdens de Avondbaan- wedstrijd de 100 meter in 13,53 seconden. Ook de 200 meter was geen pro bleem voor En gels: 27,61. Voor Shirley Kerkho- ve waren de 100 meter (14,77) en de 200 meter (30.33) een op maat voor het EK voor mensen met een beper king over twee weken in Turkije. Vera Wisse uit Vlissingen kwam met de discus uit op 34,35 me ter. POWERLIFTEN Vito Minheere komt komende week in actie op het WK powerlif- ten. De mondiale titelstrijd vindt in Texas plaats, van maandag 19 tot en met zon dag 26 juni. De Vlissinger komt donderdag 23 juni in actie. Op het onderdeel deadlift tilde Min heere vorig jaar op het WK in Fin land met succes 290 kilogram. Dat leverde hem een zilveren me daille op. Renzo Roemeratoe (links), nieuw bij VC Vlissingen, vecht op het gras een duel uit met Ray Kroon, aanvaller van Goes en het Zeeuws elftal, foto s lex de meester Jubileumduel is bij vlagen boeiend Jan Dagevos Vlissingen ■E o a Aector Dooms Terhole V 'I' --' Danny Blind in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56