'Ik zou kapot zijn van een vertrek' ^VOTE REMA Angela Merkel: matig toon van campagne 4 NI U dagen In huis van moordenaar Thomas Mair was een hulpvaardige buurman en 'deed geen vlieg kwaad'. Waar ging het mis? Familie denkt aan kortsluiting in zijn hoofd. S3 JUNE23 Brexit Rusland wil met een sterk Europa praten en zal elke keuze van de Britten over de toekomst van hun land respecteren' Het Britse parlement komt maandag op verzoek van La- bour-leider Jeremy Corbyn terug van reces om stil te staan bij de moord op parle mentariër Jo Cox. De Duitse bondskanselier Angela Merkel deed een dringende oproep aan dege nen die campagne voerden hun toon te matigen 'an ders is verdere radicalisatie niet te stoppen'. Premier Mark Rutte wilde zijn weke lijkse persconferentie giste ren eigenlijk eindigen met een oproep in het Engels aan de Britten om tegen een vertrek uit de EU te stemmen. Omdat de cam pagne in Groot- Brittannië is stilgelegd besloot hij hier van af te zien. Door die 'verschrikkelijke gebeurte nis' voelt Nederland zich volgens Rutte 'eens te meer verbonden met het Britse volk en de gemeenschap pelijke waarden die we uitdragen.' f uropa zit in mijn H bloed. Het is niet per- fect, maar het is wel de beste optie. We kunnen het ons echt niet veroorlo ven eruit te stappen. In Londen moeten we een grote meerder heid halen, dus flyer ik na werk tijd voor de Remain-campagne en ga langs de deuren. Het referen dum gaat eigenlijk over de vraag: is de angst voor immigranten gro ter dan de angst voor een economi sche recessie? Bij veel Leave-stemmers is er angst en frustratie over immigra tie en banen. Er zijn plekken in het land waar de publieke voorzie ningen niet zijn meegegroeid met de groei van de bevolking. Er zijn te weinig huizen. Daar moet wat aan worden gedaan, maar dat is de taak van de overheid, niet van Eu ropa. De EU is een zondebok ge worden, krijgt de schuld van alles wat er mis is in de maatschappij. Mensen vinden dat ze de controle over hun leven kwijt zijn, maar met een vertrek uit de EU krijg je die niet terug. De Remainers zijn wat ratione ler, vind ik. Voor de nationale vei ligheid is een lidmaatschap belang rijk: samen staan we veel sterker tegen bijvoorbeeld terroristische dreiging. Samen kan je meer dan alleen. Ook weten we allemaal dat een vertrek uit de EU slecht is voor de economie. Het pond valt KAREN CLEMENTS al na een opiniepeiling die licht in het voordeel van de Brexit is, laat staan als we echt vertrekken. Bedrijven zullen wel drie keer nadenken of ze hier willen blijven als het Verenigd Koninkrijk geen lid meer is. Het communicatiebu reau waar ik manager ben in ieder geval niet: wij verhuizen dan naar België. Dat betekent dat we daar belasting gaan betalen in plaats van hier, en dus zijn dat minder inkomsten voor de schatkist. Voor mij is de keuze voor Eu ropa zowel ideologisch als uit eigenbelang: de Europese Commissie is een grote klant van ons. Maar ook als dat niet zo was, zou ik pro-Europa zijn. De ze week is zo span nend. Het zou een ontzettende opluch ting zijn als we mas saal vóór blijven stemmen. Ik ga elke dag campagnevoeren en donderdag neem ik een dag vrij om de laat ste mensen te overtui gen. Ik zou me doodscha men als we er uitstappen. Ik zou er echt kapot van zijn." TRANEN zaterdag 18 juni 2016 Ij Wel of geen Brexit? Het referen dum is over vijf dagen. De dood van parlementslid Jo Cox bepaalt het nieuws. De Britten moeten ondertussen hun keus gaan bepalen: voor of tegen. Vandaag deel 5 Russische president Poetin Verdriet en ongeloof in Birstall, bij de plek waar donderdag Jo Cox werd vermoord. Britten komen langs om de populaire politica te herdenken en leggen bloemen neer. FOTO STEFAN WERMUTH/PHIL NOBLE/REUTERS Aardig, stil en fan van nazi's Suse van Kleef Londen 47 jaar, Londen communicatiestrateeg vrijwilliger FOTO ALEX MACNAUGHTON strongerin.co.uk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4