Schapen grazen Karolingenburcht weer zomerklaar Plan noodopvang voor psychiatrie Middelburger hoeft weer niet uit woning HORTENSIA ROZEN DAG Zaterdag 18 juni WALCt EREN 11 Mindfulness Keurig in de pas sjokken 125 makke schapen over de 'rotonde' op het Souburgse Oranjeplein. De supermarkt laten ze even later ook keurig links liggen, foto lex de meester Eenmaal aangekomen in het 'centrum' van Oost-Souburg stiefelen de schapen linea recta naar de Karolingenburcht. Ze lijken het malse gras, dat meer dan twee kontjes hoog staat, te ruiken. Of anders wel de bijna in bloei staande brandnetels en beren klauwen; planten waar mensen nogal eens stekelig van worden, maar bijzondere lek kernijen voor schapen. Aan het begin van de wandeling op de Middelburgse Torenweg wilden enkele schapen de kudde nog verlaten. Alsof ze nog even een 'veggie burger' bij de fastfood- tent met de grote M wilden halen. Maar op het Oranjeplein van Souburg hebben de drie herders en de honden geen moeite meer om de kudde in toom te houden. Rondom de Karolingenburcht lopen nu 125 schapen, die de wallen in dik twee weken netjes kaal grazen. De herders hadden nog een dier mee willen nemen, maar dat bleek moeilijk te lopen. Vrijwillig herder Janneke Brandhoff: „Waarschijnlijk is het schaap niet kreupel, maar moeten we zijn hoeven even goed schoonmaken." ZAAP is een groep van vijf voor malige patiënten van de psychia trische afdeling (PAAZ) van het Actiegroep ZAAP wil proef opzetten voor zes maanden voor zes patiënten op Walcheren ADRZ. Door de sluiting van de PAAZ van het ziekenhuis kun nen mensen met psychische pro blemen vanaf september alleen nog terecht bij Emergis. Volgens Jos Houtzager van actiegroep ZAAP is keuzevrijheid juist be langrijk voor psychiatrische pa tiënten. Daarom heeft de actie groep het plan voor een noodop vang op Walcheren onder de naam Time Out. Het gaat om een proef voor zes maanden. Daarin is ruimte voor zes patiën ten die elk maximaal drie maan den in de noodopvang kunnen blijven. Ze krijgen professionele begeleiding. De leden van ZAAP zullen hun eigen ervaring ter be schikking stellen bij de ontwik keling van de noodopvang. Na een half jaar volgt een evaluatie waarbij de kwaliteit van de nood opvang wordt beoordeeld. ZAAP is hierover in overleg met zorg verzekeraar CZ, de provincie en de gemeenten op Walcheren. Jos Houtzager heeft namens ZAAP het plan toegelicht bij de gemeente Middelburg en ge vraagd om hulp bij het zoeken naar een locatie voor Time Out. Vanuit de gemeenteraad is en thousiast gereageerd op het plan. Deze zomer wordt een concreet ondernemingsplan gemaakt, be loofde Houtzager. Wethouder Saskia Szarafinski noemde het 'een heel mooi ini tiatief en zei mee te willen den ken over een locatie voor de noodopvang in Middelburg. De man, woonachtig in de wijk Dauwendaele, veroorzaakt over last. Maar de overlast is volgens de rechter niet dusdanig dat zo'n drastisch middel toegepast mag worden. Advocate Femke van den Berg erkent dat haar cliënt voor overlast zorgt. „Maar niet zo veel dat hij uit zijn woning gezet mag worden." Ze stelt dat dit alleen mag als de hinder vergelijkbaar is met de overlast die een drugs dealer veroorzaakt. „Dus als er veel aanloop is en ruzies op straat zijn. Dat is hier niet het geval." Ze begrijpt dan ook niet waarom de burgemeester voor de tweede keer geprobeerd heeft hem uit zijn wo ning te krijgen. Volgens beleidsambtenaar Rut- ger Kwekkeboom gebeurde dit om dat de vrees bestaat dat buren zelf tot actie overgaan. „En omdat er wel degelijk gevaar bestaat voor de omwonenden." Hij wijst erop dat uit onderzoek is gebleken dat er een brand heeft gewoed in de woning van de man. „Naast hem woont een gezin met kleine kinde ren. Je moet er toch niet aan den ken wat er had kunnen gebeuren als het niet gelukt was de brand te doven." Volgens de rechter gaat het om 'enkele roetplekken rond om de haard'. Ze vormen voor hem geen bewijs dat er daadwer kelijk sprake was van gevaar voor de omwonenden. Van den Berg zegt tot slot dat haar cliënt van plan is zijn woning te verkopen. „Hij wil graag naar een tolerante re buurt verhuizen." meer nieuws zie: pzc.nl Zomertraining 2016 zaterdag 18 juni 2016 René Hoonhorst Oost-Souburg De actiegroep ZAAP wil op Wal cheren een noodopvang opzet ten voor psychiatrische patiën ten. De groep is op zoek naar een locatie en heeft de ge meente Middelburg gevraagd daarbij te helpen. Maurits Sep Middelburg Emile Calon Middelburg De rechter verbiedt voor de tweede keer binnen een jaar dat een Middelburger door de burge meester voor drie maanden uit zijn woning wordt gezet. Groot assortiment aan Hortensia's rozen Zomers fruit Poffertjes Gratis koffie en thee Boederij ijs Springkussen Boerenhortensia Hortensia 'Annabelle' in C2 pot Normaal 5,50 per stuk NU 3 voor €10,- 8 sessies maandagavond (2,5u) 4 juli t/m 29 aug. 2016 Gapinge Joke de Vrieze psychosociaal therapeut Tel. 06-22868392 www.meditatiezeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47