Marjolijn zingt chansons tijdens Sportzomer \J TUI TOE AAN TUI 425J Kosten kazerne 4 ZEELAND KSSZBBSS?? Ml HHHH Het was een sprong in het diepe. Marjolijn Polfliet zegde in de zomer van 2010 haar baan als docente Frans op om een zangopleiding te gaan doen. Ze had toen niet durven dromen dat ze een mailt je zou krijgen van de programmeur van het NPOt-programma Sportzo mer. Vorige week geloofde ze haar ogen dan ook bijna niet: Sportzomer vroeg haar per mail of ze op i juli live in de stu dio twee liedjes wil zingen, met interview. „Ik voel me soms nog een be ginneling. Maar als ik kijk naar wat er allemaal ge beurt, gaat het best goed." Het was duidelijk een goede keus om voor zichzelf te begin nen. „Ik heb gegokt en gewon nen", zegt Marjolijn. Haar zangles sen zijn volgeboekt, ze dirigeert twee grote koren en treedt regel matig op met haar band Marjolai- ne et les Manouches. In een wisse lende samenstelling, maar voorna melijk met Hans van der Werf uit Vlissingen en Nicolas Lecombe uit Bordeaux, spelen ze Franse chansons. Op 26 november treedt ze op in het Scheldetheater in Ter- neuzen: iets waar ze vroeger van droomde. Het is soms lastig om haar zin gende zzp'ersbestaan te combine ren met haar gezin: Polfliet is ge trouwd en heeft twee jonge kin deren. „Maar deze trein komt nü langs. Ik moet er in springen, want anders komt hij misschien nooit meer." Omdat haar vas te muzikanten Van der Werf en Lecombe in juli niet kunnen, neemt ze pianist Michiel Meijers mee naar de stu dio van Sportzo mer. Zenuwach tig is ze nog niet. „Ik heb er alleen maar heel veel zin in. Vlak voor een optreden ben ik wel altijd zenuwachtig. Maar zodra ik een zin heb gezon gen, is dat weg." Hoewel Polfliet blij is dat ze nu van de muziek leeft en verlost is van vergaderingen en alle papie ren rompslomp die bij het lesge ven hoort, beseft ze dat ze dit niet eerder had moeten doen. „Ik ben blij dat ik deze stap op latere leef- Voor een optreden ben zenuwachtig. Zodra ik zing, dat weg ik is tijd heb gezet. Ik heb geen last meer van de onzekerheden die je hebt als je jonger bent." Sommige mensen fronsten wel even toen Polfliet vertelde dat ze zelfstandig verder ging en daar haar baan voor opzegde. „Mijn va der, bijvoorbeeld. Hij is al zijn he le leven amateurmuzikant en had talent om daar iets mee te doen. Hij wilde wel naar het conservato rium, maar deed dat niet: daar valt toch geen brood in te verdie nen? Hij heeft zijn hele leven voor dezelfde baas gewerkt en is toen met pensioen gegaan. Hij had dus aanvankelijk wat twijfels over mijn keuze, maar inmiddels zijn mijn ouders supertrots. Mijn vader heeft een duimendik plak boek met foto's en artikelen van wat ik doe." Polfliet heeft geen marketingstrategie of doel waar ze naartoe werkt: ze doet alles op gevoel. Dat leerde ze van muzi kant Lecombe, die regelmatig dui zend kilometer vanuit Bordeaux rijdt om een avond met Polfliet en Van der Werf op te treden. Polfliet: „Ik zal hier nooit rijk mee worden, maar ik word er wel heel bij van. Daar gaat het om." MIDDELBURG De kans op een overschrijding van het provinciebudget voor de Ma rinierskazerne is nihil. Dat stelde gedeputeerde Carla Schönknecht gisteren in de Statencommissie econo mie. Het ging over het laat ste losse eindje in de finan ciering: het bomvrij maken van het bouwterrein. Vlissin gen steekt niet meer dan 3 miljoen euro in de kazerne, de provincie staat voor 15 mil joen op de rol. De Staten wil den weten hoeveel daar nog bij kan komen. Niet veel, ant woordde Schönknecht. Aan vankelijk werd ingeschat dat er wel vijftig bommen kon den liggen, maar door een eerste onderzoek zijn vijf ob jecten ontdekt. Daar komen er nog hooguit vijf bij. Niet alleen is daar voldoende bud get voor gereserveerd, zeven tig procent van de kosten komt ook nog eens voor reke ning van het Rijk. De vertraging van de bouw van de kazerne - pas in de loop van 2021 is hij vol ledig in gebruik - zorgt nog wel voor wat extra kosten, omdat Vlissingen en Middel burg langer ambtenaren moe ten inzetten. NIEUWS Duo opgepakt op verdenking van drugshandel In mei iets meer huizen verkocht Man met hond nacht vermist refsaelvTseurS't 09i ~^-p;scov*r y ,cyur Portugal - Azoren S Htl. Vale do Navio**** Klantbeoordeling: 7,9 8 dagen, logies/ontbijt Vertrek 29 augustus 2016 Per persoon v.a. zaterdag 18 juni 2016 Joanne Karkdijk 's Heer Hendrikskinderen Marjolijn Polfliet uit 's-Heer Hendrikskinderen zingt op 2 juli Franse chansons bij het programma Sportzomer. foto johan van der heijden Marjolijn Polfiet is zaterdag 2 juli om 20.00 uur te horen in het NPOTprogramma Sportzomer GOES De politie heeft in Goes twee mannen aangehouden op ver denking van drugshandel. Het duo werd dinsdag opgepakt bij een inval in een woning aan de Appelstraat. De rech- ter-commissaris heeft giste ren beslist dat de verdachten, 58 en 22 jaar, langer vast moe ten blijven zitten. Tegen de mannen liep een onderzoek omdat er bij de wijkagenten klachten waren binnengeko men. Het vermoeden bestond dat er vanuit de woning drugs verhandeld zouden worden. Er zijn ook harddrugs en geld in beslag genomen. MIDDELBURG Het herstel van de woning markt verloopt in Zeeland nog altijd moeizaam. Vorige maand verwisselden 357 hui zen van eigenaar. Dat is 6,3 procent meer dan in mei 2015, toen 336 woningen wor den verkocht. Zeeland maakt veruit de min ste progressie van alle provin cies. Landelijk werd een kwart meer huizen verkocht dan een jaar eerder. Koploper is Groningen, met 36,5 procent meer. OOSTKAPELLE In de duinen bij Oostkapelle is gisterochtend een 75-jarige Duitse man gevonden, die sinds donderdagavond ver mist was. De politie begon donderdagavond een grote zoekactie na de melding dat de man niet was terugge keerd nadat hij zijn hond was gaan uitlaten. Gisterochtend werd de zoekactie voortge zet, met onder meer een poli- tiehelikopter. Na een oproep via Burgernet zag een getuige de Duitser. De man en zijn hond maakten het naar om standigheden goed. De politie bedankt de vele mensen die naar aanleiding van het Bur- gernet-bericht meezochten. VI&ITAZORI&.COM «sia*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40