leder voordeel heeft zijn nadeel! treppenlifte.nl Haagse scholieren krijgen een kaartje terug van... James Bond O 0800-5003 3 Als het aan de Internationale Atletiekfederatie ligt, zijn de Russen er na alle dopingperikelen niet bij op de Olympische Spelen in Rio. Het woord is nu aan het IOC. scholieren MEDAILLESPIEGEL Eind vorig jaar oordeelde een on derzoekscommissie van het We reld Anti Doping Agentschap (WADA) hard over Rusland. In een door de staat georganiseerd systeem was dopinggebruik aan de orde van de dag. De geheime dienst intimideerde dopingcontro- leurs, atleten namen een valse identiteit aan en gebruikten trucs om schone urinemonsters af te le veren. Positieve tests werden weg gemoffeld. Daarop besloot de IAAF de Russische atleten voorlo pig te schorsen. Rusland kreeg een halfjaar de tijd om schoon schip te maken en beterschap te tonen. Maar het te genovergestelde gebeurde: het ene na het andere schandaal kwam naar buiten. Nieuwe analyses van dopingcontroles van de Olympi sche Spelen van Peking (2008) en Londen (2012) leverden 22 nieuwe Russische dopinggevallen op. Een andere klokkenluider deed op de Amerikaanse tv uit de doeken hoe op de Winterspelen in Sotsji (2014) in het holst van de nacht middels een gat in de muur positieve plassen werden om gewisseld voor schone. Bo vendien bleek dat doping- controleurs in Rusland nog steeds worden tegen gewerkt en misleid. Geen redenen dus voor de IAAF om de schorsing op te heffen. Dat valt nog te bezien. De In ternationale Atletiekfederatie (IAAF) besloot gisteren de schor sing van de Russische atletiek- bond te handhaven. Russische at leten blijven uitgesloten van deel name aan internationale wedstrij den, dus ook de EK volgende maand in Amsterdam. Maar de IAAF bood wel een achterdeur. Wie aanwijsbaar en langere tijd buiten het Russische systeem heeft kunnen sporten, en stelsel matig buiten Rusland op doping is getest, kan een uitzonderings- verzoek indienen. Dat geldt ook voor een enkele atleet die bewe zen heeft bijgedragen aan de strijd tegen doping, zoals klokken- Polsstokhoogspringster Jelena Isinbajeva (34) is veruit de be kendste Russische atlete. Zij is de beste polsstokhoogspringster aller tijden, won twee keer olym pisch goud en heeft het wereldre cord in handen. In een open brief in de New York Times schreef zij deze week het onrechtvaardig te vinden te moeten opdraaien voor de fouten van haar landgenoten. Ze kondig de gisteren direct aan naar de rech ter te stappen. Andere grote namen die er 'in principe' niet bij zullen zijn in Bra zilië zijn wereldkampioenen hor delopen Sergej Sjoebenkov en hoogspringster Maria Kuchina. luidster Yulia Stepanova, een hard loopster. Als zo'n verzoek wordt ingewilligd, kunnen zij als 'neutra le deelnemer' naar Rio. Dus niet onder de vlag van Rusland. Bovendien melden diverse media dat er bij het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) een compro mis in de maak is. Dat zou erop kunnen neerkomen dat 'bewezen schone' Russische atleten wel mo gen meedoen. IAAF-voorzitter Se bastian Coe zegt overigens dat het IOC niet gaat over welke atleten aan internationale wedstrijden mogen deelnemen. IOC-voorzitter Thomas Bach zegt een zerotolerance- beleid na te streven als het gaat om doping, maar heeft een goede relatie met de Russische president Vladi mir Poetin. Die zal hij wil len behouden, Rusland is een van de belangrijkste sportlanden ter wereld en organiseert tal van mondia le toernooien. Bovendien is het de vraag of het juri disch gezien wel stand houdt: niet betrapte atle ten weren van de Olympi sche Spelen. Ontvang [yMlB korting op een traplift zolang Duitsland nog in het toernooi zit. DEN HAAG Verzin je een leuke schoolopdracht, is een kaartje van de recentste James Bond het gevolg. Het overkwam een twee de klas van het Segbroek College in Den Haag. Mentor en docent Engels Saskia van Ooijen bedacht de opdracht. „We moesten oefe nen om brieven in het Engels te schrijven. Ik besloot het 'echt' te maken." Van Ooijen vroeg de leerlingen aan wie zij graag een kaartje wilden sturen. „Ik was net naar de laatste Bondfilm ge weest, dus riep ik zijn naam. Dat sloeg gelijk aan. De meisjes vin den hem leuk-leuk, de jongens vinden hem stoer." De leerlingen gingen aan de slag en vier maan den geleden gingen 29 brieven in een envelop richting Londen. „Het adres van zijn agent heb ik van internet geplukt." De verzonden brieven waren ei genlijk alweer een beetje verge ten, tot er opeens een kaartje op de mat lag. Van Mister Bond. De docente liet de foto met tekst aan haar klas zien. „Meteen hingen er vijftien smartphones boven en ging de foto op Instagram en Facebook. Een meisje riep: 'Me vrouw, mevrouw, als mijn moe der dit ziet, wordt ze gek'." Wat er met het kaartje gaat ge beuren, weet Van Ooijen nog niet. „Ik heb de kaart wel gescand en iedere leerling een kopietje ge geven." Oma's Snoepwinkel in Veere zoekt: zaterdag 18 juni 2016 Rusland in Londen, alleen atletiek: Goud: 8 keer Zilver: 5 keer Brons: 5 keer Alleen de VS scoorde beter. Geen Russische atleten in Rio? Of toch... 3 Waarom worden de Russi sche atleten zo zwaar ge straft? Rik Spekenbrink Rotterdam/Wenen Geen Russische atleten naar Rio. Hoe definitief is dat? 4 Als het IOC achter de IAAF gaat staan, wie gaan we dan zo al missen in Rio? FOTO EPA Jelena Isinbajeva 2 Waarom zou het IOC het besluit overrulen? voor de schoolvakantie leeftijd vanaf 14 jaar. SMS naar 06-10796289 voor een afspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3