35 Beroepscommissie stelt club uit Enschede in het gelijk FC Twente speelt volgend seizoen toch in de eredivisie. Dat is de afloop van een voetbalsoap die weken heeft geduurd. Tranen vloeien gister middag op het plein voor De Grolsch Veste in Enschede, nu eens niet van verdriet maar van vreugde. Heel FC Twente en iedereen die de club liefheeft, be groet het verse nieuws als een be vrijding. En met ongeloof ook wel een beetje. Zij, de supporters, heb ben wat te verduren gehad de laat ste tijd in Enschede. Is de ellende allemaal echt voor bij? Het lijkt er sterk op dat de club volgend seizoen niet naar Helmond, Oss of Maastricht hoeft voor wedstrijden in de Jupiler Lea gue. De club mag zich alsnog ver heugen op de eredivisie, het po dium waarvan het op 18 mei was verwijderd door de uitspraak van de licentiecommissie. Die oordeel de dat FC Twente moest bloeden voor het wanbeleid van de club onder leiding van oud-voorzitter Joop Munsterman. Gisteren was alles weer anders, want door het oordeel van de be roepscommissie is FC Twente ook gered van een faillissement. Vol gens de clubleiding was daar spra ke van geweest als de club daad werkelijk zou zijn gedegradeerd. Interim-directeur Onno Jacobs is verheugd. Hij heeft tranen van vreugde gezien bij medewerkers DE GRAAFSCHAP Eén dag nadat de rechter de li centiecommissie van de KNVB in het gelijk stelde, meldde FC Twente dat de club op de rand van een faillissement stond. „Dat heeft de beroepscommis sie beïnvloed, daar ben ik van overtuigd", aldus commercieel van de club. „Wij zijn natuurlijk ingenomen met deze beslissing van de KNVB-beroepscommis- sie." Maar hij is ook weer niet over dreven blij. „Ons past nederig heid. We voelen nog steeds schaamte over wat er is misge gaan. De hele situatie heeft het Ne derlands voetbal geen goed ge daan. Wij hopen dat we nu een streep kunnen zetten onder het verleden en in gezamenlijkheid, met KNVB en collega-clubs door kunnen." In december moest FC Twente zijn licentie al voorwaardelijk inle veren. Sindsdien vielen nog enke le lijken uit de kast, waarop de li centiecommissie de Tukkers vori ge maand terugzette naar de Jupi ler League. Maar de beroepscom missie toonde clementie. Zij oor directeur Martine Zuil van De Graafschap. Donderdag stond in De Telegraaf een paginagrote advertentie waarin veel beken de Nederlanders hun steun uit spraken voor de Enschedese club. „Die lobby heeft ook zeker een rol gespeeld", aldus Zuil. deelde dat die 'nieuwe' misstap pen juist ontdekt waren dankzij de schoonschipoperatie die FC Twente had ingezet. De club kreeg wel een boete van 181.000 euro op gelegd, maar sponsor Tonzon bood al meteen aan de helft daar van voor zijn rekening te nemen. De landskampioen van 2010 ver keert nog steeds in een financieel benarde situatie. De club staat on der curatele van de KNVB en de bodem van de schatkist is in zicht. Twente is acht keer op rij inge deeld in de zorgwekkende catego rie 1 van de voetbalbond. Regle mentair verliest de club haar licen tie alsnog als het daar in septem ber nog steeds in is ingedeeld. Het is voor de club ook nog steeds van belang dat Hakim Ziyech voor een goede prijs vertrekt. Ook moet Twente een gang naar de rechter vrezen van De Graafschap, de club die door ver rassende uitspraak van de beroeps commissie van gisteren alsnog de gradeert naar de eerste divisie. De Doetinchemmers spreken schan de van de uitspraak en bekijken de mogelijkheid tot juridische stappen. Als de rechter er niet meer tussenkomt, speelt FC Twen te op zaterdag 6 augustus 'ge woon' weer een eredivisiewed strijd in de Grolsch Veste. Excel sior is de eerste tegenstander. 'Lobby FC Twente heeft een rol gespeeld' Spits voor Ajax en Feyenoord Van Breukelen naar KNVB Flitsen zaterdag 18 juni 2016 Onno Jacobs, interim-directeur van FC Twente, heeft alle reden tot lachen. „Maar we voelen ook nog steeds schaamte." foto anp Plots speelt Twente weer in eredivisie Nik Kok Enschede VOETBAL Feyenoord heeft zich ver sterkt met spits Nicolai Jörgensen. De 25-jarige Deen komt over van FC Kopenhagen, waar hij nog een contract voor één jaar had. Jörgensen, die voor vijf seizoenen is vastge legd door Feyenoord, heeft zestien interlands achter zijn naam staan. Ook Ajax heeft met Mateo Cassierra een aanvaller aangetrokken. De 19-jarige Colombiaan komt over van Deportivo Cali en tekende voor vijf jaar. Ajax betaalt naar verluidt ruim 5 miljoen euro voor Cassierra. VOETBAL Hans van Breukelen is de nieuwe technisch directeur van de KNVB. De 59-jarige oud-doelman van Oranje moet zorgen dat de voet- baltechnische doelstellin gen in zowel de topsport als breedtesport worden gehaald. Daarnaast wordt hij verantwoordelijk voor de „samenhang binnen het vertegenwoordigend voet bal, talentontwikkeling en opleidingen", stelt de bond. Van Breukelen, die stopt als lid van de raad van com missarissen bij PSV, noemt het „een uitdagende op dracht." Rob Maas is de nieuwe trainer van SC Cambuur. Hij is de opvolger van Mar cel Keizer, die aan de slag gaat bij Jong Ajax. Maas vertrok aan het einde van het seizoen bij Vitesse. Zeljko Pefrovic wordt de nieuwe hoofdtrainer van ADO Den Haag. Petro- vic is de opvolger van Henk Fraser, die aan de slag gaat bij Vitesse. Dick Ad vocaat (68) wordt tech nisch adviseur in Den Haag. De oud-speler van de eredivisieclub gaat die werkzaamheden combine ren met het assistent- bondscoachschap. Yannis Anastasiou keert als trainer terug bij Roda JC. Tussen 2000 en 2004 was de Griek als spe ler actief in Kerkrade. Anas tasiou (43) is de opvolger van Darije Kalezic, die vori ge maand werd ontslagen. Max Verstappen is slecht begonnen aan de eerste vrije training van de Grote Prijs van Europa op het stratencircuit van Ba koe. Na drie rondjes kwam er rook uit de auto van de Nederlandse F1-coureur. Churandy Martina heeft voor de zesde keer op rij de nationale titel op de 100 meter gepakt. Hij klokte 10,11 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35