32 EK VOETBAL Koeman houdt optie Pellè open HUGO BORST Pellè: 'Spanje of Kroatië? Wij doen het vaak Wie dit EK geen rekening houdt met Italië, vergist zich. 'La Squadra Azzurra' plaatste zich gisteren voor de achtste finales. Geen hero, geen zero, maar een jankerd Buffon nadert Van der Sar Zlatan of Ronaldo EK IN CIJFERS De kleine geboren Braziliaan Éder vol trok gisteren in Tou louse het vonnis dat je al van mijlenver zag aankomen. Zweden viel aan, maar eigenlijk vanaf de eerste mi nuut met de moed der wanhoop. Italië wachtte volgens goed Itali aans gebruik af, grenzeloos ver trouwend op het ijzersterke Ju- ventus-trio Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci en Andrea Bar- zagli. En toen de Scandinaviërs zelf even een gaatje lieten vallen, was het meteen bingo voor Italië: ï-o. En dus zit Italië tegen alle ver wachtingen al in de tweede ron de. Graziano Pellè lachte na af loop zijn hagelwitte tanden bloot. De Italiaanse perschef had hem gisteren opdracht gegeven dit keer door te lopen in de tent waar de media en de spelers el kaar na een wedstrijd ontmoe ten. Zijn medespelers mochten een keer de honneurs waarne men. Maar bezoek uit Nederland, daar maakt Pellè graag een uit zondering voor. „Ja, de tweede ronde hè", klonk het in het Ne derlands. „Zweden heeft niet een maal tussen de palen geschoten. Iedereen in Nederland gaf geen stuiver voor onze kansen voor het EK toch?" Pellè greep in Toulouse niet de hoofdrol. Maar er komen meer kansen, lijkt hij te beseffen. „Kroatië of Spanje", kijkt hij vast vooruit naar de achtste finales. „Prima elftallen natuurlijk, maar wij doen het vaak nog beter te gen sterke ploegen. Dan krijgen we meer ruimte, daar ligt onze kracht." Zijn doelpunt tegen Bel gië had hem veel reacties opgele- Lewandowski onzichtbaar, Pogba Benzema-trekjes, Özil anoniem, Hazard en De- Bruyne bleekneusjes, Arnautovic worstelt met zichzelf... Op zoek gaan naar de beste voet baller van het toernooi lijkt een mission impossible. Ik hoopte op Zlatan, ik rekende op Ronaldo, maar deze sterren geven amper licht. Het kan natuurlijk nog al tijd, we zijn pas een week onder weg. Van de week at ik in een Portu gees restaurant aan het Rotterdam se Zwaanshals. Ik vroeg de ser veerster naar haar landgenoot Ro naldo. Ze maakte een wegwerpge- baartje en zei toen: „Bij Real Ma drid doet hij wel altijd zijn best." Er zijn vast mensen die van Ro naldo houden. Ronaldo zelfbij voorbeeld. Maar door de buiten wacht wordt hij onsympathiek ge vonden. Dat is ook de kift natuur lijk. Omdat hij beroemd is en ster- vensrijk. Maar dat is David Beck ham ook, en Lionel Messi. En die worden wel aardig gevonden. Twee opgelegde kansen voor Ro naldo, twee missers. Ronaldo - elk jaar maakt hij er een stuk of 50 voor Real - bracht zijn land de overwinning niet. De hand ging niet in eigen boezem, na afloop mopperde meneer op de tegen stander. De IJslanders juichten te hard, vond hij. Wie gaat daar nou over lopen klagen - en over de verdedigende voetbalstijl van IJsland? Heb als su perster een beetje respect voor voetballers van de kleinste voetbal natie. Ronaldo komt nota bene zelf van een eiland (Madeira). maakbaar is. Zijn gespierde lichaam is er het bewijs van. Hij bereidt zich subliem voor en dat maakt hem een superprof. Toch verziekt hij het voor zichzelf. Hij denkt over alles na, behalve over wat hij zegt. De sympathieke IJs landers constateerden het ook: Ro naldo is een slechte verliezer. Hij bezoedelt zijn imago. Ronaldo is geen hero, geen zero, maar een jan kerd en een zeurpiet. Toch is het heel fijn dat Ronal do bestaat. Hoe lekker is het om te kijken naar een voetballer van wie je weet dat hij in de kleedkamer zijn wenkbrauwen epileert en in staat is in de rust van kapsel te ver anderen. In dat verband: hoogtepuntje is een scène in een door hem geauto riseerde documentaire. Ronaldo laat zijn zoontje een raadsel oplos sen. Welke van papa's 189 auto's ontbreekt vandaag in de privé-ga- rage? Het jongetje boeit het overdui delijk niet. Hij roept maar wat. Ro naldo junior blijkt een antimateri alist en houdt zijn vader een spie gel voor. Maar ja, daar heeft Ronal do er al zoveel van. Of die scène hem een slechte va der maakt kun je niet stellen. Ro naldo lijkt me op de een of andere manier een knuffelaar. We zou den het Badr Hari moet vragen. Van ons Nederlanders komt hij het dichtstbij. Ik hoop dat Ronaldo vanavond opstaat. Niet in de laatste plaats omdat ik wanhopig op zoek ben naar de beste speler van Euro 2016. zaterdag 18 juni 2016 Als Romelu Lukaku vertrekt bij Everton, overweegt trainer Ro nald Koeman om Graziano Pellè aan te trekken als zijn vervanger. Dat vertelde de Nederlander gis teren bij zijn presentatie. „Grazia no is nog altijd een interessante speler, ook al wordt hij volgende maand 31 jaar. Ik ken hem en weet dat het nog lang niet afgelo pen is met hem. Zeg daarom nooit nooit." Pellè heeft een con tract voor een jaar bij Southamp ton, de vorige club van Koeman. Gianluigi Buffon speelde tegen Zweden zijn vijftien de wedstrijd op een EK. De Italiaanse doelman kan zich woensdag tegen Ierland scharen bij Edwin van der Sar en Lilian Thuram, die de meeste EK-duels op hun naam hebben staan. Cristiano Ronaldo zal vanavond de twee recordhouders achterhalen. ITALIË GROEPA Frankrijk - Albanië 2-0 Roemenië - Zwitserland 1-1 Frankrijk - Roemenië 2-1 Albanië - Zwitserland 0-1 1. Frankrijk 2 2 0 0 6 4-1 2. Zwitserland 2 1 1 0 4 2-1 3. Roemenië 2 0 1 1 1 2-3 4. Albanië 2 0 0 2 0 0-3 Morgen, 21.00 uur: Roemenië - Albanië, Zwitserland - Frankrijk. GROEP B Engeland - Rusland 1-1 Wales - Slowakije 2-1 Rusland - Slowakije 1-2 Engeland - Wales 2-1 1. Engeland 2 1 1 0 4 3-2 2. Wales 2 1 0 1 3 3-3 3. Slowakije 2 1 0 1 3 3-3 4. Rusland 2 0 1 1 1 2-3 Maandag, 21.00 uur: Slowakije - Enge land, Rusland - Wales. GROEP C Polen - Noord-lerland 1-0 Duitsland - Oekraïne 2-0 Oekraïne - Noord-lerland 0-2 Duitsland - Polen 0-0 1. Duitsland 2 1 1 0 4 2-0 2. Polen 2 1 1 0 4 1-0 3. Noord-lerland 2 10 13 2-1 4. Oekraïne 2 0 0 2 0 0-4 Dinsdag 21 juni, 18.00 uur: Oekraïne - Po len, Duitsland - Noord Ierland. GROEP D Tsjechië - Kroatië 2-2 (0-1). 37. Perisic 0-1, 59. Rakitic 0-2, 76. Skoda 1-2, 90+3. Necid 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Clattenburg (Eng). Toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Sivok (Tsjechië), Ba- delj, Brozovic, Vida (Kroatië). Tsjechië: P. Cech; Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limbersky; Skalak (67. Sural), Da- rida, Rosicky, Plasil (86. Necid), Krejci; Lafata (67. Skoda). Kroatië: Subasic; Srna, Corluka, Vida, Stri- nic (90+8. Vrsaljko); Brozovic, Modric (62. Kovacic), Rakitic (90+7. Schildenfeld), Ba- delj, Perisic; Mandzukic. Spanje - Turkije 3-0 (2-0). 34. Morata 1-0, 37. Nolito 2-0, 48. Morata 3-0. Scheidsrechter: Mazic (Ser). Toeschou wers: 30.000. Gele kaart: Ramos (Span je), B.Yilmaz, Tufan (Turkije). Spanje: De Gea, Juanfran, Piqué, Ramos, Alba (81. Azpilicueta), Fabregas (71. Ko- ke), Busquets, Iniesta, Silva (64. Bruno), Morata, Nolito. Turkije: Babacan, Gönül, Mehmet, Hakan, Erkin, Tufan, Inan (70. Malli), Özyakup (62. Sahan), Qalhanoglu (46. Sahin), B.Yil maz, Arda. Eerder gespeeld: Turkije - Kroatië 0-1 Spanje - Tsjechië 1-0 1. Spanje 2 2 0 0 6 4-0 2. Kroatië 2 1 1 0 4 3-2 3. Tsjechië 2 0 1 1 1 2-3 4. Turkije 2 0 0 2 0 0-4 Dinsdag 21 juni, 21.00 uur: Tsjechië - Tur kije, Kroatië - Spanje. Defensie van Italië Mikos Gouka Toulouse Een onderonsje tussen twee voormalig eredivisiespelers op het EK: Graziano Pellè (links) en Andreas Granqvist. FOTO AP De wedstrijd Portugal - IJsland. Ronaldo gelooft dat het leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32