Arbiter Kuipers oogst alom lof Waan Ben jij Deze zomen? SoLmanTours oe Mail 229.- 31 MaLGRST 10 DAGEN HP Shirts voor Gunnarsson zijn leven spelen' tie het tij kan keren in Bor deaux, waar de Rode Duivels ook dagelijks trainen. „We heb ben geen joker meer. Iedereen moet voor zijn leven spelen. Maar ik ben niet zo negatief als veel mensen." „Velen zijn vergeten waar we vandaan komen. In vier jaar tijd hebben we een tamelijk uitzon derlijk parcours afgelegd. Nu verwacht de pers een eindzege. Maar ik ben een boerenzoon. Mijn benen staan stevig op de grond." bij een speler met een bepaalde status? „Bij Genk was hij in elk ge val geen grijze muis", zegt Been. „Hij had altijd een eigen mening. Een mooi voorbeeld vond ik krachttraining. Daar zag hij hele maal niets is. Maar aan zijn lichaam te zien is hij daar na zijn vertrek uit België op teruggeko men." Last Tijdens het trainingskamp in Zwitserland, in aanloop naar het EK, kregen de spitsen Divock Ori- gi en Romelu Lukaku onderuit de zak van De Bruyne omdat ze niet met volle overtuiging meeverde digden. Maar een leider is hij vol gens eigen zeggen niet. De aan voerdersband zou hij zelfs niet willen dragen. „Dat zou ik zien als een last", zegt De Bruyne. „Zaken regelen is mijn ding niet." Hij wil zijn voeten laten spre ken. De Ieren zijn gewaarschuwd. Roland Breugelmans, die hem als hoofd jeugdopleiding in 1999 naar Genk haalde, gelooft heilig in zijn voormalige oogappel. „Geloof me, hij heeft alles", aldus Breugel mans. „Dat zag je destijds bij Genk. En dat gaan we ook dit EK nog zien." PARIJS Scheidsrechter Björn Kui pers heeft in zijn eerste optreden op het Europees kampioenschap in Nederland en de rest van de we reld een goede indruk achtergela ten. De wedstrijd uit de eerste ron de tussen Duitsland en Polen (0-0) bleek in niks de grote buren ruzie die vooraf was voorspeld. Heel moeilijk was Kuipers' op dracht donderdagavond in het Sta de de France dan ook niet. Duitse media vonden de arbiter uit Oldenzaal soeverein en duide lijk. Voormalig topscheidsrechter Mario van der Ende spreekt van 'een goede wedstrijd.' Hij zegt er bij: „Al moeten de echt moeilijke wedstrijden nog komen voor hem." Volgens Van der Ende zette Kui pers goed de toon door de Duitse middenvelder Sami Khedira in de beginfase al een gele kaart te ge ven. „Een prettig moment was dat voor Björn, want zo liet hij zich zelf even zien. Ik constateerde ook dat hij in het vervolg van de wed strijd gerespecteerd werd door de spelers." De rest van het duel vol trok zich zonder noemenswaardi ge incidenten. Of Kuipers tot in de laatste fase van het toernooi actief blijft, is vol gens Van der Ende nog de vraag. „Dat is altijd politiek, dat weet je nooit goed. Dan komen er nieuwe krachten los. Kuipers heeft een goede palmares natuurlijk. Hij zal dit toernooi nog wel moeilijkere wedstrijden krijgen dan Duits land - Polen en dan moet hij zich onderscheiden." WILMOTS 'ledereen moet voor Mare Wilmots verwacht van zijn spelers dat ze vandaag (15.00 uur) tot het gaatje zullen gaan tegen Ierland. Dat de Belgische bondscoach en zijn assistent Vital Borkel- mans de opstelling gaan aanpas sen, lijkt zeker. Maar Wilmots weigert al namen en posities vrij te geven. Alles moet nu wijken voor een overwinning. „Anders kunnen we naar huis. Het wordt tegen de Ieren winnen of sterven." Wilmots denkt dat zijn forma- scher dan ik was", zegt Ceule- mans. „Hij heeft alles in huis." Daar is Mario Been, die met hem werkte bij KRC Genk, het mee eens. Been denkt dat De Bruyne vanmiddag sportieve re vanche neemt tegen de Ieren. „Want deze jongen heeft echt kwaliteiten", zegt Been. „Hij heeft nu de kans om zich bij de groten te scharen dit EK. Maar duidelijk is dat hij dan wel flink moet verbe teren." En scout Piet de Visser, die de Belg ooit vanuit België naar Chel sea haalde? „Of Kevin de ster van dit EK kan worden? De Bruyne is natuurlijk een heel andere voetbal ler dan een superster als Messi of Ronaldo. Kijk eens hoeveel werk hij verricht voor het elftal. Maar zijn positie hè, als ik een wereld elftal moet samenstellen, staat De Bruyne daar op nummer tien." De positie aan de rechterflank bleek tegen Italië geen succes. Te gen de Ieren kan hij misschien weer in de as van het veld opere ren. „Het is moeilijk op de flank met steeds twee tegenstanders te genover me", zegt De Bruyne daar zelf over. Maar slaat hij dan niet met zijn vuist op tafel? Ook dat hoort toch Forse kritiek op Frans gras Beste prijs, goede reis! SPANJE •"'"'•'hotel 4 juli 2016 0495-588^40 www.solmar.nl zaterdag 18 juni 2016 IJsland-captain Aron Gunnarsson probeerde shirt je te ruilen met Cristiano Ronaldo. Maar de mokken de Portugese vedette weigerde. De tv-beelden brachten voetbalfans over de hele wereld ertoe op Twitter - via de hashtag #ShirtsForAron - shirts aan te bieden die Gunnarsson wél mag hebben. RONALDo Ierland boekte 50 jaar geleden de laatste zege op België (2-3). De Rode Duivels bleven vervol gens zes duels ongeslagen. De Belgische hoop is tegen Ierland gevestigd op Kevin De Bruyne, die fit genoeg is om te spelen, foto reuters De UEFA heeft zich kritisch uitgelaten over de ge steldheid van het gras in drie EK-stadions. „We zijn niet tevreden, het kan beter", aldus toernooidirec teur Martin Kallen. In Marseille zijn de problemen het grootst. De andere 'probleemgrasvelden' liggen in Saint-Denis (Stade de France) en in Lille. Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij gj|plaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen busreis. Adm kst 10,-/€ 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31