corendon SHOW CULTUUR 27 Een hese stem, olijke oogopslag, maar het mag wel wat scherper. Rafael van der Vaart is nu een week analyticus. Tijd voor het eerste oordeel. [ffispecfc@qesetecteero] ^Nergensjvoordèligeri Ze mogen me alles vragen, ik ga niets uit de weg. Maar over mijn privéleven praat ik niet Op* Op (beperkte voorraad Dana Beach Resort AU Inclusive Jungle Aqua Park All Inclusive ij heeft er lol in, dat zie je al zon der dat je het Rafael van der Vaart zelf vraagt. Het zit hem in de olijke oogopslag, in de ontspannen manier waarop hij in zijn comfortabele stoel zit of ei genlijk hangt. Alsof de camera's van Studio France er niet zijn. „Dat gevoel heb ik inderdaad, al was dat niet met een vanaf het begin zo", zegt Van der Vaart (33) terugblikkend op zijn eerste week als voetbalanalyticus. Hoewel schijn kan bedriegen, lijkt niets erop te wijzen dat de 109-vou- dig international op tv last heeft van zenuwen of ander ongemak. Wan neer het kan, maakt Van der Vaart met zijn hese stem een grapje, zoals over de Duitse bondscoach Joachim Löw die voor de verandering eens niet tijdens een wedstrijd vieze din gen doet met zijn vingers. 'Maar zijn handen jeukten', roept Van der Vaart in de uitzending terwijl de beelden voorbijtrekken. En, wanneer een gast in de dagelijkse top 5 een mooi doelpunt vervangt voor een grappig filmpje over een coach en zijn assis tent, ventileert Van der Vaart met ge voel voor humor zijn mening: 'We zitten hier nu wel naar Peppi en Kok- ki te kijken, maar je haalt wel die mooie goal eruit!' De evenknie van Hugo Borst (de twee wisselen elkaar af) neemt het allemaal niet te serieus. „Lullen alsof je in de kroeg zit", zegt Van der Vaart over zijn rol in de uitzendin gen. Dat hij de ene avond in een col bert verschijnt en de volgende in een wit T-shirt met een vlot jasje? Geen bewust beleid. „Welnee, ik slaap lekker bij mijn ouders en ik zag van de week een netjes gestreken overhemd liggen. Dat trek ik dan aan met een colbertje. Net zoals ik de vol gende keer geen zin heb in gedoe. Dan wordt het een shirtje." Hoe dat allemaal overkomt op tv, dat hoort Van der Vaart wel van an deren. Hij hoeft de uitzendingen niet terug te zien. „Dat vind ik ver schrikkelijk. Wil je verder gaan in dit vak, dan zul je dat misschien wel moeten doen." Hoewel het praten hem makkelijk afgaat, valt het ritme van de voetbal talkshow op NPO 1 hem niet mee. „Het is best pittig. Je moet heel an ders naar een wedstrijd kijken, scherp. Thuis zit ik met mijn voeten op de bank met een cola light te kij ken en zet ik het af als het niks is. Dat kan hier niet. Ik ben ook moe na een wedstrijd. Anders dan als voet baller, dat is met niks te vergelijken." In tegenstelling tot collega-analyti ci als Youri Mulder en Pierre van Hooijdonk heeft Van der Vaart als nog actief voetballer minder afstand tot zijn collega's, „maar ik moet over alles en iedereen mijn mening dur ven geven. Als Arek Milik (spits van Ajax, red.) iets verkeerds doet, moet ik niet denken: ik zeg maar niets, an ders kan ik misschien nooit meer naar Ajax. Ze mogen me alles vra gen, ik ga niets uit de weg." Dat bleek in het begin van de week toen presentator Henry Schut Van der Vaart in twee uitzendingen vroeg naar zijn moeizame relatie met Zlatan Ibrahimovic. „Dat maakt me niet veel uit. Zo'n onderwerp moet niet blijven terugkeren, dan wordt het wel vervelend." Toch, luidt de kritiek van tv-maker Johan Derksen van Voetbal Inside, pra ten voetballers met de handrem er op. „Ze hebben hun belangetjes", zegt Derksen, die stelt dat Van der Vaart 'niets toevoegt' aan het pro gramma. Ook Derksens collega Wil fred Genee, die positiefis over Van der Vaarts tv-potentie, meent dat hij inhoudelijk scherper mag oordelen. „Wat is scherper?" vraagt Van der Vaart zich hardop af. „Ik zit daar als mezelf, zo ben ik. Het moet geen af- zeik-tv worden, het verschil met hun programma is heel groot." Er is maar één onderwerp waar Van der Vaart niet over wil praten bij Studio France en dat is zijn privéle ven. Zijn zoon Damian, zijn nieuwe vriendin Estavana Polman, dat houdt hij graag privé. „Ik praat daar tegen niemand over", zegt Van der Vaart terwijl hij op vrijdagmiddag buiten een Arnhemse kapperszaak staat te wachten. Op wie? Op Estavana, zo ver wil hij nog net gaan. „Zij zit nu in de stoel, ik ben al geweest." Vanavond maakt Van der Vaart weer zijn opwachting bij Studio Fran ce, mét frisse coupe. „Niet meteen een heel ander kapsel, het is gewoon wat korter." Hurghada corendon.nl/crazydeals ©02375106O6 zaterdag 18 juni 2016 'Analyseren is best pittig' Alexander van Eenennaam 44 CRAZY/ www.egypt.travel Ook in de winter... schijnt hier de zon 9 Direct aan het strand Diverse restaurants Miniclub voor kinderen 4 restaurants, 2 snackbars 7 bars 3 zwembaden (in de winter verwarmd) Badhanddoekenservice Buffet- diverse a-la-carterestaurants Volop sport- ontspanningsfaciliteiten Spa Center Groot waterpark met vele glijbanen Verzorgde kamers in bungalowstijl Gratis wifi waar het allemaal beg'nt Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27