Meat Loaf onwel tijdens concert 26 SHC ANGELA KIJKT TV Makers van dramaserie voor de rechter Ook al heb je niks met het EK en verfoei je alles dat met voetbal te maken heeft, er is één onderdeel van het festijn in Frankrijk dat ik van harte kan aanbevelen: de dagelijkse confrontatie tussen NOS-verslagge- ver Bert Maalderink en het persmannetje van het Belgische elftal. Het filmpje in Studio France van afgelopen donderdagavond heb ik nu al zeker twintig keer bekeken en steeds moet ik er onbedaarlijk om lachen. Omdat die man werkelijk alles fout doet in de omgang met onze Bert. Nou ben ik daar ook niet jaloers op. Bert is als dat ene strontvervelende, puberale neefje, dat precies aanvoelt waar je zwakke plek zit. En die er een soort satanisch genoegen in schept om daar in een huiskamer vol verjaars visite eens lekker over door te zeuren, op een dusdanig volume dat het niemand ontgaat. Thijs Römer is knapste vader RECHTSZAAK Yo en zus achter gesloten deuren De beste manier om ermee om te gaan is vol gens mij door er de humor van in te zien. Al leen snappen die Belgen dat na een week nog steeds niet. Bondscoach Mare Wilmots laat zich net zo uit de tent lokken als Dick Advo caat in zijn beste dagen. Maar perschef Pierre Cornez slaat alles. Wat het al lastig maakt voor de beste man is dat hij zijn uiterlijk niet mee heeft. Hij meet 1,38 (het copyright hiervoor ligt bij de heren van Voetbal Insideen lijkt sprekend op Harry Potter met iets te veel kruinen waardoor zijn haar opwipt aan de zijkant. Dat gebrek aan charisma compenseert hij met machtswellust. Zo kondigt hij graag van tevoren af hoeveel vragen die vervelende Hol lander mag stellen. Waar Bert zich - oh verras sing - natuurlijk niet aan houdt. En dan komt de pedante schoolmeester naar boven. 'Bert, Bert, Bert, nee, nee, sorry, sorry'. Hij doet een halfslachtige poging een andere journalist de beurt te geven, maakt rare afkeu rende klikgeluidjes achter zijn tanden en zwaait net iets te verbeten met zijn hand. Overbodig om te zeggen dat het allemaal geen zier helpt. Wilmots maakt het nog erger door Cornez' aanwijzingen evengoed te nege ren en te blijven antwoorden op alle zuigende vragen. Wat Bert vervolgens allemaal dankbaar monteert tot een vilein filmpje van een mi nuut of twee. Ik hoop dat de Belgen heel ver komen dit toernooi. Quote van de dag 'Mijn kinderen willen muzikan ten worden' Het gaat al jaren niet naar beho ren met de Amerikaanse zanger Meat Loaf (68), de vertolker van het iconische nummer Paradise by the Dashboard Light uit 1978. Tijdens een concert in Edmon ton raakte Marvin Lee Aday, zo als zijn echte naam luidt, dusda nig onwel dat hij per ambulance naar een ziekenhuis moest wor den vervoerd. Op dat moment zong hij een ander groot succes, I Would Do Anything for Love (But I Won't Do That). Een video toont hoe de zanger languit op het podium ligt. Fans verklaarden dat ze eerst de micro foon tegen de grond hoorden slaan, waarna ze hun favoriete ar tiest in elkaar zagen zakken. Aan vankelijk vermoedde het publiek een practical joke. 'Hij maakte heel de avond al geintjes', aldus een bewonderaar. Bandleden bekommerden zich meteen om hun frontman. De bezoekers werd gevraagd de zaal te verlaten. Dat deden ze pas na dat ze minutenlang zijn naam hadden gescandeerd in de hoop dat hij zou terugkeren. Als een verrassing komt het in cident niet. Meat Loaf kampt al We dachten aan een practical joke. Hij maakte heel de avond al geintjes jaren met fors overgewicht, overi gens één van de charmes van de entertainer. Bovendien wordt hij niet zelden geplaagd door stem problemen. Al eerder zakte hij in Londen (2003) en in Pittsburgh (2011) in elkaar. Vorige week had hij een optreden in Calgary afge zegd wegens ziekte. Het management van Meat Loaf kwam gisteren met de ge ruststellende verklaring dat zijn gezondheid 'stabiel' is en de zan ger in 'goede conditie' verkeert. Het gaat om vier acteurs, onder wie Pierre Bokma en Daan Schuurmans, schrijvers, producenten en de regisseur. Dat heeft ad vocaat Yehudi Moszko- wicz gisteren bevestigd na eerdere berichten in de media. De serie, die in het najaar op televisie komt, is geba seerd op het leven van de advocatenfamilie Moszko- wicz. Volgens Yehudi Moszkowicz is er sprake van auteursrechtenschen ding: er zou onrechtmatig worden geput uit het boek van zijn vader Robert Moszkowicz. Ook noemt hij 'onrechtma tigheden in de vertolking van het verhaal' en ver wijst hij naar een citaat van Pierre Bokma in NRC Handelsblad 'waarin hij mijn vader een lui noemt'. Wat Yehudi Moszkowicz de makers van De Maat schap gaat vragen, wil hij niet zeggen. „Dat kruit hou ik nog even droog", zegt hij. Harry VERKIEZING Acteur Thijs Römer is de knapste beken de vader van het jaar, vinden de luisteraars van 100% NL. De va der van dochter Sammie kreeg in de verkiezing 36 procent van de stemmen. Jim Bakkum eindig de als tweede met 31 procent. zaterdag 18 juni 2016 >yt\\vO Henry Schut, Hugo Borst en Rafael van der Vaart in Studio France, foto koen van weel/anp kippa De rechtszaak tussen Yolanthe Sneijder-Cabau en haar zus Re becca, over de erfenis van hun vader, vindt 27 juni achter geslo ten deuren plaats. De recht bank stelt dat het om een fami liekwestie gaat. Reageren: angela@persgroep.nl Holly woodster Angelina Jolie ziet haar zes kinderen niet snel in haar voetsporen treden. Het blijft tobben met Meat Loaf. De Amerikaanse zanger zakte donderdagnacht in el kaar tijdens een optreden in Ed monton, Canada. Arno Gelder bewonderaar van Meat Loaf AMSTERDAM Twaalf ma kers van de VPRO-drama- serie De Maatschap moe ten na de zomer voor de rechter verschijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26