'Jongens kletsen minder' 'Je doet ook wel leuke dingen' 11 EDUCATIEVE VAKANTIE A mondvol Oxford English. Fikkie stoken, hutje bouwen, slootje springen? Ouders kiezen liever een kamp waar kindlief iets opsteekt en thuiskomt met een diploma of een Boek nu voordelig inspirerende Peter LanghOUt Reizen reizen ind. vele extra's Laat u inspireren Vader Barry Nas (40) geeft het toe. Een slordi ge 1.000 euro voor een kindervakantie van am per een week is geen kat- tenpis. Toch heeft hij 'geen enkele spijt' dat hij het vorig jaar aan het vliegkamp van vijf dagen van zoon Damian (nu 15) heeft gespendeerd. Het is niets minder dan 'een investe ring' in de carrière van zijn zoon, die piloot wil worden. „Het is geen be vlieging: Damian wil er echt mee door." Zo'n kamp als op Lelystad Airport kan zoon Damian volgens Barry net dat kontje de luchtvaartwereld in ge ven. „Het is geen amateuristisch ge doe. Kinderen krijgen theorieles en gaan elke dag een halfuur de lucht in. En er lopen mensen rond die la ter belangrijk voor Damian kunnen zijn. Van de luchtmacht bijvoor beeld. Het is goed om nu al wat te netwerken." Het gezin uit Zeewolde staat niet alleen in zijn keuze voor een educa tief vakantiekamp. Ouders boeken volgens manager Bianca Peters van Simbo Vakanties, marktleider in jeugdreizen, steeds vaker vakanties Handig als hij met een zwemdiploma thuiskomt. Dat scheelt 1,5 jaar op en neer rijden naar het zwembad die naar een diploma of certificaat leiden. „Kampen waar kinderen lol hebben, maar ook iets opsteken." Die kampen zijn het niveau 'zeil kamp op een oude sloep' inmiddels wel ontstegen. De nieuwe brochures staan bol van de computerkampen voor kleine Mark Zuckerbergs, met zwemkampen voor kinderen vanaf 5 jaar, met peperdure kampen over de grens. Neem The Manchester Ci ty Football Language School van ESL Taalreizen voor jongeren tussen de 9 en 17 jaar. Dagelijks zo'n drie uur voetbalinstructie op 'de heilige grond van het Etihad Stadium in Manchester' en drie uur taalles. Mag wat kosten: twee weken vanaf 3.790 euro. Ouders willen er best geld tegen aan smijten, maar dan vinden ze het wel zo prettig als zo'n kamp iets op brengt. Peters: „Handig als je kind er een zwemdiploma aan overhoudt: dat scheelt zo'n anderhalfjaar op en neer naar het zwembad rijden." Froukje Hajer, bestuurslid van het Steunpunt Kindervakanties en advi seur jeugdbeleid, vermoedt dat het succes samenvalt met de opmars van de 'summerschools' van onderwijsin stellingen. Niks op tegen, vindt ze, als de kroost er huppelend naartoe gaat. Maar niet oké als er 'prestatie dwang' achter zit. „Kinderen moe ten het hele schooljaar tegenwoordig al zo ontzettend presteren. Dus laat de vakantie niet weer zo'n moment zijn dat ze op hun tenen moeten lo pen. Vakantie moet ook gewoon va kantie blijven." Bovendien: elk kamp heeft nut. Ha jer: „Denk je dat kinderen niks opste ken van zo'n traditioneel kinder kamp in een jeugdherberg bij een bos? Natuurlijk wel. Ze leren kinde ren uit heel andere delen van het land kennen, een maaltijd met el kaar bereiden, ruzietjes oplossen. En, nee, ze krijgen er geen diploma voor, maar ze komen verrijkt terug." Van dwang is in huize Nas geen sprake. Volgens vader Barry wil pi loot in wording Damian niks liever dan de hele dag de lucht in. Als dat niet kan: zien hoe anderen vliegen. „Ik heb zelf weinig met vliegen, maar ik kan Damian geen groter ple zier doen dan met hem naar Eindho ven Airport te rijden en een hele dag vliegtuigjes kijken. Dus zo'n vlieg kamp; dat is voor hem de hemel." TECH-WEEK 3-daagse busreis Eifel en Ahrdal 7-daagse busreis Schotland 8-daagse busreis Wenen en Budapest TAALREIS zaterdag 18 juni 2016 Boek een heerlijke busreis naar Duitsland, in het hart van het Eifelgebied. We nemen u mee naar Monschau, ook wel de parel van de Eifel genoemd, Bad Münstereifel, Ahrweiler en Blankenheim. Vertrek van juli t/m sept. BE41776 Vertrek Van JU|' '/m °kt' Reiscode: BE39318 Maak een reis langs de mooiste hoofdsteden langs de Donau. Geniet van de romantische muziekstad Wenen met beroemde bezienswaar digheden. Ontdek en bewonder Budapest, de parel van de Donau. Vertrek van juli t/m sept. Reiscode: BE42479 Vraag de gratis brochure aan! Kijk op peterlanghout.nl of 0172-468800 advertentiecode: WEGENER24 Lekker leren op zomerkamp Eefje Oomen Zeewolde Damian op vlieg kamp op Lelystad Air- port. Hij ging elke dag een halfuur de lucht in. Bianca Peters, Simbo Gabe (14) ging vorig jaar op taai- kamp naar het Engelse Canter bury met Vinea Jeugdvakan- ties, 1 week, 945 euro, voor 12-14 jaar. Gabe: „Het fijne: je zit niet alleen maar in de klas, maar doet ook al lemaal leuke dingen. We gingen bijvoorbeeld naar de kathedraal van Canterbury en de Harry Pot- ter-winkel op King's Cross Sta tion in Londen. Ik moest als op dracht ook nog eens 'echt' sollici teren bij een Starbucks - in het Engels. Ging heel erg goed. Ze hadden me zelfs aangenomen, als ik niet naar Nederland terug had gemoeten. Mensen zeggen nu tegen me: je hebt echt een Brits accent." Vader Age: „Onze andere drie kinderen gingen eerder ook al naar Engeland en Frankrijk op taalreis en zij kwamen met en thousiaste verhalen thuis. Dus dat wilde Gabe, onze jongste, ook wel een keer. Zijn Engels was al goed, maar hij spreekt het nu echt met meer gemak. Zo'n reis is niet alleen maar nuttig om dat je een taal leert. Het is ook leerzaam om alleen op zo'n boot te stappen, in zo'n bus, je plek in een groep onbekende kinderen te vinden. Het maakt kinderen zelfstandiger." Willemijn (12) deed vorig jaar mee aan 'Techcamp' van Tweehek Jeugdvakanties (ro bots maken, programmeren); 8 dagen; 359 euro; voor 9 t/m 13 en 13 t/m 16 jaar. Willemijn: „Ik heb geleerd een op afstand bestuurbaar autoo tje te maken van een houten plank, wielen en een motortje dat ik zelf moest maken. Was heel leuk. En ik heb voor het eerst met drones gevlogen. Er waren op het kamp vooral jongens, maar dat vond ik niet erg. Jongens werken altijd lek ker door, meisjes besteden zo veel tijd aan kletsen. Ik hou van techniek, maar weet nog niet wat ik ga worden. Misschien uit vindster. Of spion. Of binnen huisarchitect." Moeder Madeleine: „Willemijn is zo'n kind dat thuis de wekker of staafmixer uit elkaar haalt om te kijken wat erin zit, echt zo'n techniekmeisje. Dus toen ik dit kamp op internet zag; dacht ik: dat is wat voor haar. Ze sprong een gat in de lucht. Ik let wel op de prijs. Onder de 400 euro vind ik kunnen." We maken een tocht door de Trossachs naar Loch Lomond en rijden door de prachtige Hooglanden. Ook maken we kennis met de Scottish Whisky en bezoeken Edinburgh en Glasgow.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11