Straten in centrum Hulst op de schop Opvolger voor Rock around the Bridge 20% KORTING Biervlietse fanfare bekend tot in Madurodam Oude schuur komt terug ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Koninklijke Muziekvereniging Harmonie uit Biervliet bestaat 175 jaar. De fanfare is 'alive and kicking'. op al 'Onze' raamdecoratie VERDEGEM „Wist je dat 'Biervliet' te zien en te horen is in Madurodam?" „Nee?" „Echt waar." Secretaris en tenorsaxofonist Marleen Boek horst van muziekverenigingHar- monie in Biervliet vertelt het trots. De fanfare heeft het 'ver' ge schopt. Een fanfare die Harmonie heet. Dat roept nog wel eens wat vra gen op. Een fanfare heeft geen kla rinetten en dwarsfluiten, een har monie wél. Die, wat verwarren de, naam dankt Biervliet niet aan de instrumentenkeuze maar aan de molen 'Harmonie' die ook in 1841 werd opgericht. In de 175 jaren die de fanfare nu bestaat, verdwenen de dansmajo- rettes en de petten op het hoofd. Strak in uniform, op de maat van de muziek, lopen de leden nog steeds, maar inmiddels dragen ze ook vlotte polo's en is de vereni ging uitgebreid met drumband, jeugdorkest én dweilband. Koninklijk is de vereniging al sinds 1948. Die eretitel kreeg de fanfare omdat het in de oorlogsja ren gewoon had doorgespeeld. In de jaren zestig zakte het ledental terug en ging de fanfare ruim een decennium in slaapstand. Rond 1977 begon het bij enkele oud-le den toch te kriebelen: ze wilden weer muziek maken in Biervliet! Versterking Gold er vroeger een streng selec tiebeleid door het bestuur dat vaak uit voorname lieden als ge meentebestuurders en zakenlie den bestond, tegenwoordig is ie deréén welkom. De 22 muzikan ten vormen een gezonde club, verzekert Marleen Boekhorst. Dat laat onverlet dat zij nog wel ver sterking kunnen gebruiken. Na de zomer start weer een mu- ziekproject op de Biervlietse ba sisschool; de kinderen mogen dan een tijdje een instrument le nen. „Maar aan concoursen doen we sinds de herstart niet meer mee. De druk voor zo'n optreden voor een jury is best groot, waar door er mensen afhaakten. Dat wilden we niet meer. Het gaat ons om plezier in muziek ma ken." Plezier staat dus voorop, maar daar mag de kwaliteit niet onder lijden. De fanfare legt de lat, onder leiding van dirigent Harry Hilbrink, voor zichzelf hoog. De afgelopen maanden werkten de muzikanten hard toe naar het jubileumconcert, van avond in de gymzaal van 't Geu- zennest. Het belooft een feestelij ke voorstelling te worden met een mix van stijlen: een medley van Eric Clapton, muziek van André Rieu én de swingende hit Play that Funky music. Aanvang: 19.30 uur. De toegang is gratis. ZAAMSLAG De vorig jaar aan de Terneuzensestraat in Zaamslag af gebrande boerenschuur komt in originele staat terug. Eigenaar Jos Verschueren is volop bezig materi alen te verzamelen om de schuur uit 1909 te herbouwen. „Van binnen wordt die modern, zodat die beter bruikbaar is", zegt hij, „maar de buitenkant wordt zo als die was." Herbouw kost daar door wel meer tijd. „Het wordt 2017", schat Verschueren. Hij heeft inmiddels stenen op de kop getikt van een onlangs bij Zaamslag ge sloopte schuur, maar nog niet vol doende. De kosten zijn ook hoger. „Dat heb ik ervoor over als liefheb ber van cultureel erfgoed. Te veel oude schuren zijn al door dam- wandloodsen vervangen." HULST Ingrijpende wegwerk zaamheden in de binnenstad van Hulst werpen vanaf volgende week dinsdag alvast hun schaduw vooruit. De Vestdijkstraat tussen het Houtenkwartier en de Frans van Waesberghestraat gaat 'op slot' en blijft dat tot en met 29 juli. Endu- ris (voorheen Delta Netwerkbe drijf) gaat aan de slag met het ver nieuwen van de elektrakabels en waterleiding. Ook een deel van de gasleiding wordt vervangen. Dit werk vormt de opmaat voor riolerings- en herinrichtingswer ken die half september beginnen in de Vestdijk- en Frans van Waes berghestraat. Die zullen, fasege wijs, in totaal acht maanden in be slag nemen. Een naam is bekend: Factory Fes tival. De locatie is ook bekend: de Leutfabriek in Sas van Gent, de vroegere Vlaanderenhal. En er is een datum: zaterdag 8 okto ber. „Het wordt niet weer zomaar een muziekfestival", legt Jan Vin- ke van stichting Rock around the Bridge én de Leutfabriek zijn ambities bloot. „Muziek blijft wel de basis, maar we willen er een veelzijdig festival van ma ken, met ook ruimte voor kunst exposities, een markt en culinai re attracties." Rock around the Bridge had na drieëntwintig edi ties zijn beste tijd gehad. Vinke: „De fut was er een beetje uit. Omdat we buiten zaten, was het weer ook nogal eens spelbreker. Daar zullen we in de Leutfabriek geen last van hebben." Het idee is de Leutfabriek voor het Factory Festival in verschil lende ruimtes te verdelen met elk een andere sfeer, met jazz musici en singer-songwriters, 'prettig gestoorde' bands (punk, ska) en rockbandjes. Ook komt er een kidscorner. „We willen het breed opzetten", zegt Vinke, „en de toegang wordt gratis. We zijn daarom op zoek naar bands en artiesten die voor een vriende lijk prijsje met ons deze uitda ging willen aangaan." Aanmelden: info@rockaround- thebridge.nl. Cott^luX Actie geldig van 13 juni t/m 16 juli 2016 zaterdag 18 juni 2016 De fanfare Harmonie uit Biervliet ontbreekt nooit tijdens de Geuzenfeesten in het dorp. foto muziekvereniging harmonie Swingen bij jubileum Pascalle Cappetti Biervliet Harmen van der Werf Sas van Gent Rock around the Bridge in Sas van Gent, het oudste popfesti val van Zeeuws-Vlaanderen, maakt een doorstart met een indoor festival nieuwe stijl. Nieuwstraat 68 4501 ND OOSTBURG www.verdegem.nl 1 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 100