Gewoon, een passie ankz Nieuwe voorziening rijdt vanaf 10 juli tussen Breskens en Nieuwvliet Stichting Beleef Zeeuws-Vlaanderen ziet project als een pilot. Meerijden is voorbehouden aan houders van het Zeelandpas-Pluspakket. Het gaat lukken: deze zomer rijdt er een zonnetrein langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Tus sen ïo juli en 3 september tuft die dagelijks rondjes tussen Breskens, Groede en Nieuwvliet. Houders van het Zeelandpas- Pluspakket mogen gratis mee. Het initiatief voor de zonne trein kwam enkele maanden gele den van de ondernemers van Bres kens Winkelhart. De Stichting Be leef Zeeuws-Vlaanderen pakte het idee op en nam contact op met Soios, een leverancier van zonne- treinen. „Die geven ons nu advies en hebben een partij gevonden die de exploitatie deze zomer op zich neemt", vertelt projectcoördi nator Ilse de Smit van de stich ting. Het gaat om MaVOL, die nu een zonnetrein laat rijden in Maas tricht. De zonnetrein wordt bekos tigd door de stichting, die subsi die krijgt van onder meer de pro vincie en de Rabobank. Ook on dernemers spekken de kas. Meerijden met de zonnetrein is straks voorbehouden aan bezitters van een zogenaamde Zeelandpas Pluspakket. Dat is een uitgebreide versie van de basiskaart die recht geeft op korting op allerlei uitjes in Zeeland. Het pluspakket is voor inwoners van de streek en toeris ten voor 8 euro te koop en geeft als extraatje ook toegang tot elf musea in (West-Zeeuws-)Vlaan- deren. „Wij zien het project als een pi- lot", legt De Smit uit. „In die twee maanden kan gekeken worden of deze manier van exploiteren ren dabel is, en of er kinderziekten zijn." Daarna is het aan de onder nemers van Breskens Winkelhart om de exploitatie zelf ter hand te nemen en eventueel een eigen treintje aan te schaffen. Voor ko mende zomer levert Soios een voertuig. De Stichting Beleef Zeeuws- Vlaanderen hoopt dat naast de We kijken deze zomer of dit rendabel is en of er kinder ziekten zijn zonnetrein ook Lijn 814 (de 'kust- bus' tussen Breskens en Knokke) komende zomer gratis zal zijn voor houders van de Zeelandpas. Daarvoor moet de stichting aan Connexxion een afkoopsom van 54.000 euro betalen. Enkele recrea tieondernemers en het Binnen- stadsmanagement Sluis (Bims) le veren een bijdrage, maar er is ook subsidie gevraagd aan de gemeen te Sluis en de provincie. „In dat ge val kunnen we de zonnetrein en de kustbus presenteren als aanvul lingen op elkaar", legt De Smit uit. „Je kan dan bijvoorbeeld met het ene voertuig heen en het ande re terug." De Smit hoopt binnen enkele dagen duidelijkheid te krij gen over de gevraagde overheids bijdragen. „Dat moet ook wel, want we willen na het weekeinde een besluit nemen. Het is kort dag, de kustbus rijdt immers van af begin juli." Ze heeft goede hoop. „Ik heb sig nalen gekregen dat gemeente en provincie er positief in staan." m vrijdag 17 juni 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Hanneke Sprooten uit Terneu- zen vindt rust als ze schildert. „Je vergeet alles, ook de ake lige dingen." Eén van haar werken hangt sinds gisteren op de expositie Kleine dingen, toch zo bijzonder in de Grote Kerk in Terneuzen. Veertien cliënten van Emergis en De Zeeuwse Gronden stellen er schilderijen en foto's tentoon, met elk een eigen verhaal. Hanneke liet zich voor haar schilderij inspireren door het boek Bloemen van het kwaad van de Franse schrijver Charles Baudelaire. Een doodshoofd trekt de aan dacht. Hanneke citeert Baude laire: „Kijk hoe onze mooie dagen eindigen." De expositie in Terneuzen, een initiatief van de cliëntenorganisatie Denk tank, is nog tot en met 5 augustus te zien. FOTO PETER NICOLAI Plan voor zonnetrein langs kust is rond Martijn de Koning Breskens Ilse de Smit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81