Weekend boordevol sport in Zuiddorpe over zijn vorm in Ronde van Zwitserland Ritzege Coquard ZEELAND 15 Dit is ook het mooie van sport: het komt zoals het komt nale stadion. Daar ga ik nog wel even een kijkje nemen met mijn vriendin. Ik train op dinsdag en donderdag mee en ben dan een uur of vier op de club. Zaterdag gaan we weer terug naar huis." Als het Engelse avontuur voor lopig geen vervolg krijgt, speelt Celino Davidse komend seizoen weer voor Jong Ambon. Ruim een jaar geleden schoot hij de Middelburgse club met een fraaie treffer naar het kampioenschap in de vierde klasse, dit seizoen eindigde Jong Ambon een niveau hoger in de middenmoot. David se kreeg van verschillende clubs de vraag of hij over wilde stap pen, maar de middenvelder vindt het daar nog te vroeg voor. „Ik ben nog te wisselvallig", weet hij zelf. „Dan speel ik twee wedstrij den goed en is het de volgende wedstrijd weer mager. Ik wil eerst constanter worden en mis schien kan ik daarna dan wel een volgende stap zetten. Ja, mis schien wel naar Engeland." Supportersclub De Zwaluw uit Zuiddorpe is komend weekeinde verantwoordelijk voor het Boek weit Sportweekend, met daarin wielrennen en motorsport. Het be langrijkste onderdeel is maandag de Internationale Boekweitronde, die opnieuw onder de auspiciën van Trimbelangen Midden Zee land (TMZ) wordt verreden. De Boekweitronde was ooit een vermaarde koers met veel nationa le toprenners aan het vertrek. De wedstrijd kreeg winnaars als Jan Raas en Adrie van der Poel, ter wijl radioverslaggever Theo Koomen het publiek informeerde over het verloor. Nu is de wedstrijd kleiner van opzet, maar de samenwerking met TMZ bevalt. Maandag om 18.30 uur starten de wedstrijden met de D-categorie en de S/P-klas- se, terwijl vanaf 19.30 uur de ama teurs en 40+ hun race rijden. Morgen zijn er vanaf 14.00 uur dikkebandenwedstrijden voor de jeugd en zondag is er een motor toertocht over een afstand van 185 kilometer. De inschrijving hier voor is tussen 11.00 en 13.00 uur in Tapperij 't Gemeentehuis. BESSIRES De eerste rit in de Rou te de Sud heeft gisteren een zege opgeleverd voor de Fransman Bryan Coquard. De 24-jarige ren ner van Direct Energie was in een etappe van 196 kilometer van Saint-Pons-de-Thomires naar Bessires de snelste in een massas print. Hij klopte zijn landgenoot Arnaud Démare en de Spanjaard José Joaquin Rojas. te danken. Hij pakte hem maan dag, nadat hij hem zondag al in het vizier kreeg, en breidde in de dagen erna zijn voorsprong ge staag uit. „Nu we zover zijn gekomen, wil len we hem met de ploeg ook tot het einde verdedigen", liet de Yer- sekenaar weten. „Maar dat zal nog niet heel eenvoudig worden, hoor. Vrijdag en zondag volgen nog zwa re bergetappes." Geen verklaring Waar Tolhoek de kracht vandaan haalt, weet hij niet. „Ik heb er geen verklaring voor. Wist ik maar hoe het kwam, want dan zou ik elke keer dezelfde voorbe reiding doen op een koers... Maar aan de andere kant is dit ook het mooie van sport: het komt zoals het komt. In het voorjaar, toen het allemaal wat minder liep, werkte ik er net zo hard voor als nu." Niet alleen de eerstejaars prof uit Yerseke is overigens in goeden doen, ook zijn ploegmaats bij Roompot-Oranje Peloton zijn scherp. Dat werd gisteren nog maar eens getoond door Pieter Weening, die de etappe won. Tol hoek: „We hebben nog geen enke le keer de slag gemist. Elke dag zit ten we mee, en vaak nog met meerdere renners ook. Kijk, we zijn een pro-continentale ploeg en hebben voor de Ronde van Zwitserland een wildcard gekre gen. Dan moet je, vinden we alle maal, ook laten zien dat je die waard bent. Ga je met z'n allen achter in het peloton hangen, dan krijg je volgend jaar geen uitnodi ging meer." Rijden op WorldTour-niveau is wel zwaar, merkt Tolhoek. Hij knipt de etappes min of meer in tweeën: in het eerste gedeelte geeft hij alles en probeert hij zelf punten te pakken voor het berg- klassement en in het tweede stuk laat hij de teugels ietwat vieren. „Eigenlijk ligt mijn finish al na 100 kilometer", vertelde hij. „Het heeft voor mij geen enkele zin om voor het algemeen klassement te gaan rijden. In dit veld kan ik - als ik me helemaal leeg rijd - mis schien dertigste worden in een bergetappe als vandaag. Maar wat heb je daaraan? Helemaal niks. En zo'n inspanning moet ik dan de volgende dag bekopen." Vandaag, op weg naar het win tersportoord Solden, hoopt de Be velander op een 'herstelmoment je'. Als de concurrentie zich niet roert en de situatie het dus toe laat, blijft hij lekker in het peloton zitten. „Dat heb ik wel nodig", be kende hij. „Vanwege de zware in spanningen en het slechte weer van de afgelopen dagen. En dan kan ik zondag, als het gas vast en zeker weer vol open moet, weer goed zijn." In Nederland, en Zeeland in het bijzonder, wordt er flink meege leefd met Tolhoek. Dat doet hem goed. „Je rijd natuurlijk niet voor anderen, maar het is wel leuk om mensen enthousiast te maken. Het is heel gaaf dat dat deze week lukt." v°daf0ni ce'in odav FOTO LINDSAY OTTEN vrijdag 17 juni 2016 Wim de Vos Zuiddorpe Antwan Tolhoek, leider in berg- klassement Ronde van Zwitserland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70