2 Funda Schrijver en huiszoekende Emma Curvers is Fundaverslaafd. Ze is niet de enige. Funda trekt dagelijks vele 'funzoekers' die zich graag verlekkeren aan de huizen. TIPS NIEUWS Pudding in een stolp voor bóven de tafel Draai de zuil naar een bar Ontbijten van een plank Insecten in je slaapkamer BOEKEN OVER HUIS, TUINEN KEUKEN -Itó In één scenario bewoon ik een pittoresk boerderijtje met moestuin en jachthond. In het andere woon ik met mijn drie bastaardkinderen in een ex centriek kerkje met een atelier. En het derde scenario bestaat uit een leven in een strenge design doos - met zwembad - waarin ik een opgeruimd Prodent-gezin leid. In werkelijkheid lig ik in mijn bed op driehoog op mijn smartphone te funda-en (ik funda, jij fundaat, wij funda-en). Ik negeer het feit dat ik helemaal geen groene vingers heb, noch een jachthond. Ook heb ik hele maal geen zin om een zwembad te onderhouden. Of ik kans maak om ooit in een van mijn droomhuizen te wonen? Voorlopig loop ik meer kans op RSI. Dopamine Scrollen en swipen, soms uren aan een en moederziel alleen. Artsen zijn het nog niet eens over de vraag of in ternetverslaving een aandoening is. Volgens psychologen ga ik eindeloos door met funda-en omdat ik dopa mine aanmaak als ik iets bijzonders tegenkom: de 'funda-fix', de rush, de vreugde van de vondst. Ik las eens een verhaal over een vrouw van 28 jaar die door haar Fun- daverslaving bijna haar baan was ver loren. Ze zocht niet eens een huis. Als een collega nadert, klik ik snel de pagina weg voor hij zegt 'Zo-ho, zitten we lekker op Funda?' 'Trut!', dacht ik. En ik bedoelde ook mezelf. Want al dat scrollen kost tijd die ik wel beter kan besteden. Vorig jaar lanceerde Funda op het Fundament'15- evenement de Ocu- lus Rift-bezichtiging. Met een virtual reality-bril loop je - op het kantoor van de makelaar - door het huis van je gading. Sinds november zijn de fo- CIJFERS to's groter en worden video's, 360 gradenfoto's en interactieve platte gronden beloond met een betere ran king voor het huis. Begin december verdwenen de tabjes en licht de site op de voorpagina elke vrijdag droom huizen uit. Op dit moment bewoon ik zo'n twintig stulpjes op Funda. Ik kijk bij de mensen binnen en trek hun hui zen aan: ik zet digitaal mijn meubi lair in het plattegrondje neer. Op maandag zet Funda geen nieuwe wo ningen op de website, maar dat weer houdt me er niet van de site of app in de loop van de dag zo'n vijf keer te verversen. Let wel: ik heb nog nooit een huis gekocht en ik ben de enige niet. Het 'kijken kijken niet kopen' blijkt de Nederlander ook op dit vlak prima te passen: de website heeft zo'n 391 mil joen pageviews per maand op 28 mil joen bezoeken, terwijl in diezelfde tijd maar een huis of 16.000 wordt verkocht. Voor veel mensen is Funda ook een droommachine. Funda genereert on eindig veel toekomstscenario's: van het eenvoudige plattelandsbestaan in dat Brabantse boerderijtje tot het mondaine leven in dat Amsterdamse grachtenpand. Concurrentie van andere sites is er nauwelijks: Funda is de baas. De website werd in 2001 opgericht door makelaarsclub NVM en had alleen door het marktaandeel van 75 pro cent van NVM al een onverslaanbare voorsprong. Pas sinds kort is de voor keurspositie van huizen van deze makelaars ten opzichte van bijvoor beeld VBO makelaars komen te ver vallen. Lunchpauze Vooral tijdens de lunchpauze schie ten de statistieken omhoog. Ik ben wat minder streng in de uren waarop ik funda, maar als er een collega na dert, klik ik de pagina snel weg. Toch verraadt dat akelig herkenbare oker me nu en dan ('Zo-ho! Zitten we lek ker op Funda?'). Tot nu toe kwamen met name vrouwelijke medeverslaafden uit de kast (columnistes Aaf Brandt Cor- stius en Renske de Greef en actrice Sanne Vogel, om wat namen te noe men), maar mijn mannelijke collega B. kan er ook wat van. „Het komt in vlagen", zegt hij. „Dan doe ik het ineens weer elke dag een half uur tot vrijdag 17 juni 2016 GO Lekker, pudding op tafel! Deze is echter niet om op te eten. Het is een lamp uit de collectie LEF van het label Gwennieslab. Elk lampje is uniek, doordat ontwerper Gwendolyn Hardan gips mengt met ge kleurde latex en de patronen die dan ont staan met de hand bewerkt. De tafellamp (95 euro) in een glazen stolp is er in blauw/oranje of geel/roze. gwennieslab.nl over. hulsta.com Op Vaderdag wil je hem natuurlijk ver wennen met een ontbijtje op bed. Dit handgemaakte plankje (24 euro) van mas sief beukenhout van OntbijtPret is een per fecte hulp. Er zit een gat in voor een ge kookt ei. De plank ligt op latjes, dat houdt wel zo makkelijk vast. ontbijtpret.nl Je kent ze vast nog wel van vroeger: de schoolplaten in de klas. De originele exem plaren zijn vaak niet meer te vinden, ze zijn kapot, weggegooid, vergeeld of simpelweg te duur. Het merk Nieuweschoolplaten heeft daarom nieuwe schoolplaten ge maakt met de looks van vroeger. Zo hebben ze een exemplaar ont worpen met insecten, een met kruiden en een met rekentafels. Een schoolplaat kost 24,95 euro en je vindt ze online op grasonderjevoeten.nl MOCKTAILBAR Mocktails Met dit boek maak je negentig keer alcoholvrije drankjes. (Good cook, 12,50) Duurzaam Hoe komt het toch dat som mige oude ge bouwen lang in gebruik blijven? (naiOIO, 29,95) fjr irirltage thuis Vintage Twintg keer je huis opfleuren. (Becht's, 19,95) O Wonen in honderd huizen per dag Emma Curvers van de bezoeken aan Funda gaan via mobiel miljoen bezoeken heeft Funda per maand minuten zitten bezoekers gemiddeld op Funda Bron: Funda facts, eerste kwartaal 2016 Flessen whisky, wodka en wijn komen prima tot hun recht in de DRAAI-BAR van hülsta. De zuilvormige bar lijkt rechtstreeks uit de sixties te komen. De verlichting zet je drankvoor raad in de spotlights. Geen dorst? Met een sim pele draai ver dwijnt de gla zen voorkant naar achteren en blijft een strakke zuil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55