Tolhoek hogelijk verbaasd 14 ZEELAND Savok Beach in Sas van Gent Finaleplaatsen Zeeuwen op NK Mobach kandidaat voor rood-wit-blauw Jong Ambon-speler Celino Davidse traint volgende week in Londen twee keer mee met Wembley FC. De negentienjarige middenvelder is gek van het Engelse voetbal en zou er in de toekomst graag willen spelen. O* VOETBALDROOM TRAINEN IN ENGELAND Dinsdag ga ik met mijn vriendin naar Engeland en ik train twee keer mee Pararoeien Kort nadat de weekmarkt in Sas van Gent was afgesloten, werd halverwege deze week begonnen met de voorbereidingen voor de 22ste editie van Savok Beach. Met 180 kubie ke meter zand is het Keizer Karelplein om gevormd tot een terrein waarop drie dagen achter elkaar wordt gevolleybald. De Savok Beachcommissie heeft voor elke dag het maximale aantal deelnemers kun nen inschrijven. Ruim driehonderd deelne mers nemen het in diverse categorieën te gen elkaar op. Vandaag om 18.00 uur bijt de jeugd in de leeftijd tot en met twaalf jaar het spits af. Om 19.00 uur begint een adspi- ranten-maxitoernooi. Zaterdag strijden van af 09.30 uur 28 recreantenteams om de Mar jolein de Vriend-wisseltrofee. Zondagoch tend begint om 10.00 uur een toernooi voor competitiespelers. Aan dit toernooi doen Zeeuwse, Brabantse en Vlaamse teams mee. Het evenement wordt zondag omstreeks 17.00 uur afgesloten. zich voor de finale van vandaag. Op de 100 meter ging Ma- riska Bun (Hulst) met 12,34 seconden door naar de tweede ronde. De verspringers Joe- ri van der Hooft (Oostburg) en Ste ven Nuytinck (Wol- phaartsdijk) hebben zich gisteren op de eerste dag van het NK atletiek eenvou dig geplaatst voor de finale van morgen. Beiden sprongen in de voorrondes exact 7,00 meter. Ze gin gen door als de num mers drie en vier. Op de 1500 meter werd Marijke de Vis ser (Aagtekerke) in haar serie derde in 4.34,45 minuten. Daarmee plaatste ze Bij het NK wielrennen voor junioren en nieuwelingen komen morgen tal van Zeeuwen in actie. De wedstrijden zijn rond om Oude Tonge. Bij de junioren, die 127 kilometers voor de kiezen krijgen op Goeree Overflakkee, mag Jarno Mobach tot de kanshebbers gerekend worden. De coureur uit Philippine won eer der dit jaar de junioreneditie van Parijs-Rou- baix. In dezelfde categorie rijden ook Thijs Barendregt (Kruiningen), Timo de Jong (Goes), Wesley Mol (Kapelle) en Lars Oreel (Goes) mee. Ook bij de nieuwelingen, junior vrouwen en nieuwelingen meisjes heeft Zeeland di verse vertegenwoordigers. Ster ZLM verschrijving heeft hij niet aangevraagd, maar er is nog steeds een klei ne kans dat Ce- lino Davidse komend seizoen niet meer op de Zeeuwse velden rondloopt. De middenvelder van Jong Ambon gaat volgende week namelijk op stage bij Wembley FC, dat uit komt op het negende niveau in En geland. Hoe komt een jonge voet baller uit Zeeland daar in hemels naam terecht? „Via Instagram." De negentienjarige Davidse is een fervent gebruiker van Insta gram, de app waarmee je digitale foto's en video's uit kunt wisse len. Wembley FC volgde mij op Instagram, dus ben ik ze ook gaan volgen", legt de voetballer uit. „Op een gegeven moment kreeg ik een bericht van de club dat er trials waren. Ik plaats veel voetbal foto's en ze vroegen of ik het niet een keer wilde komen proberen. Dat moet ik doen, dacht ik met een, en ik heb me ingeschreven. Dinsdag ga ik met mijn vriendin vijf dagen naar Engeland en ik train twee keer mee bij Wembley FC." Voetballen in Engeland is een droom voor Davidse. Hij volgt de Premier League en lagere divisies op de voet. Het voetbal in de Non-Leagues, het amateurvoetbal in Engeland, kan hem ook boeien. „Ik denk dat ik een jaar of tien was toen ik op YouTube een film pje tegenkwam van een kleine club in de Non-League. Er stond soms een paar duizend man langs de lijn, dat vond ik echt vet. De passie, echt prachtig. Ik ben veel van die clubs gaan volgen. Men sen verklaren we wel eens voor gek omdat ik van veel clubs aller lei feitjes weet. Ik ben drie keer in Engeland naar een wedstrijd ge weest, maar dan wel in de Pre mier League. Ik kreeg mijn vrien den niet zover om bij de amateurs te gaan kijken." Een plan voor de toekomst heeft Celino Davidse al een tijdje in zijn hoofd zitten. „Ik zit op het Cios en heb nog twee jaar te gaan. Daarna wil ik heel graag naar En geland, om daar te studeren en voetballen. Ik moest nu toestem ming vragen om mee te trainen bij Wembley FC, maar de school ging snel akkoord. Ze vinden het een mooie ervaring. Mijn ouders willen dat ik eerst mijn school af maak, dus ik denk dat de kans klein is dat ik nu al in Engeland ga voetballen. Maar ik kan nu wel een beetje zien wat het niveau is. Ik ga er in ieder geval niet met al te hoge verwachtingen naartoe." Wembley FC speelt haar wed strijden in de Spartan South Mid lands Football League, het negen de niveau in de Engelse voetbalpi ramide. Davidse: „Het is geen Tot- tenham Hotspur of West Ham United. Maar het blijft Engels voet bal. Dat vind ik fantastisch." De club speelt de thuiswedstrij den in Vale Farm, een stadionnet je met een capaciteit van zo'n tweeduizend toeschouwers. „Het is ook vlakbij Wembley, het natio- Antwan Tolhoek staat versteld van zichzelf. Wat hij deze week in de Ronde van Zwit serland laat zien, had hij nóóit voor mogelijk gehouden. „Ik heb nu al in vijf dagen vier keer mee gezeten in een ontsnap ping. Dat vind ik heel bijzonder, zeker op dit niveau", zei de 22-jari- ge Yersekenaar enkele uren na de finish in het hoog gelegen Am- den. „Normaal mag je al blij zijn als je in dertig koersdagen drie keer in de kopgroep rijdt." Aan zijn goede vorm en die aan valslust heeft Tolhoek de bergtrui vrijdag 17 juni 2016 BEACHVOLLEYBAL ATLETIEK Marijke de Visser, door op de 1500m. WIELRENNEN 1 Pararoeier Cor- né de Koning (fo to) uit Wissenker- ke heeft zich gis teren tijdens de wereldbekerwed strijd in Poznan geplaatst voor de A-finale van morgen. Samen met zijn partner Esther van der Loos werd hij tweede in de voorrondes van de klasse TA- Mix2. Over 1000 meter was al leen Australië sneller. Het wereldbeker toernooi in Polen is de laatste test voor De Koning en Van der Loos voor de Paralym pics van Rio de Janeiro. N De eerste etap pe van de Ster ZLM Toer (Oss-Oss) kwa men de drie Zeeuwen zonder kleerscheuren door. Davy Gunst, Brian van Goethem en Johnny Hooger- land finishten allen in het pelo ton, op 10 secon den van Wesley Kreder. Voor Hooger- land en Van Goethem was het dus feest om dat een ploegge noot won. ■E o a Engelse stage dankzij foto's op Instagram Barry van der Hooft Middelburg —Celino Davidse Roeland van Vliet Amden Yersekenaar Antwan Tolhoek wordt gehuldigd als leider in het bergklassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47