u Minder nieuwe WW-uitkeringen gratis toegang! Stem mee! ZEELAND 11 alles over ver-bouwen en her-inrichten 17 juni 16.00-20.30 18 juni 10.00-18.00 vertelt: „Je hebt daar bossen die tot aan de zee doorlopen. Ik bouwde er hutten. Daar is mijn liefde voor architectuur ontstaan." Zijn moe der had heimwee, daarom keerde het gezin terug naar Zeeland. Opleiding aan de Technische Universiteit van Delft, afdeling bouwkunde. Vervolgens werk zaam in het architectenbureau De Je moet de herinnering in stand blijven houden Koeijer en Laban, daarna stapte hij over naar RoosRos Architecten in Oud-Beijerland. Nu leidt hij al weer tien jaar de Goese vestiging van dat bureau. Zijn visie: „Vroeger was het sim pel. Als een gebouw zijn dienst be wezen had, werd het gesloopt. He le straten gingen tegen de vlakte. Mijn lagere school - de Bea- trixschool - en het Christelijk Ly ceum aan de Bergweg zijn er niet meer. Die kan ik dus niet meer aan mijn kinderen laten zien. Een jaar of tien geleden kwam de omwente ling. Restauratie, hergebruik en duurzaamheid spreken me erg aan. Je moet proberen de herinnering in stand te houden. Dat zie je te rug de herbouw van de kerk in Hoek en ook in Katoen." Waar kun je het restaurant reali seren binnen het bestaande ge bouw, waar komt de keuken, waar lopen de vluchtwegen? Na beant woording van dergelijke basisvra gen besloot De Koeijer een serre, dakkapellen en een trappenhuis met lift als nieuwe elementen toe te voegen. „Strak vormgegeven, met zink, glas en staal, je ziet het contrast tussen oud en nieuw." Het trappenhuis verbindt het res- taurantdeel en de daarboven gele gen kamers met het aan de Wijn gaardstraat grenzende monumen- tenpand, dat als een herenhuis in gebruik is geweest. De houten kap is gerestaureerd en geeft sfeer in de kamers op de bovenverdieping. Op een balk is de historische graffi ti intact gelaten. Er staat: Liselotte, 1853. MIDDELBURG Het aantal nieu we WW-uitkeringen in Zeeland daalt. Dat zegt uitkeringsinstan tie UWV. In de eerste vijf maan den van dit jaar zijn 3600 nieu we uitkeringen verstrekt, 1300 minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat is een daling van maar liefst 26 procent. Landelijk daalt het aantal nieuwe uitkerin gen met 12 procent. Toch is de situatie in Zeeland nog niet rooskleurig. Het aantal WW-uitkeringen in de provin cie is op dit moment nog 5 pro cent (400 stuks) hoger dan een jaar geleden. Dat komt, zegt het UWV, door de invoering van de Wet werk en zekerheid (Wwz). Mensen die tegen een lager loon aan de slag gaan, behouden recht op een aanvulling uit de WW. De meeste WW-uitkeringen worden verstrekt aan 50-plus- sers. Het economisch herstel gaat traag. In het eerste kwartaal ston den 33 procent meer vacatures open dan een jaar eerder. Aan de andere kant zijn er minder men sen die kort werkloos zijn. Dat zorgt, aldus het UWV, voor een arbeidsmarkt die evenveel vaca tures heeft als mensen die korter dan zes maanden staan inge schreven bij de instantie. Wie werk zoekt in de horeca, zoals kelners, koks en schoonma kers, kan meteen aan de bak. Dat geldt ook voor technisch perso neel. Banen voor lassers, auto monteurs, assemblagemedewer kers en verpleegkundigen liggen in Zeeland voor het oprapen. PZC ONLINE TWITTER Rik de Jong @jongderik Heel goed dat Frankrijk hooligans het land uit zet. Jam mer dat het bij reli gieuze haatpredi- kers wat meer voe ten in de aarde heeft. #EK het techniekhuis - industriestraat 8/12 - goes Tot zaterdag 18 juni 12.00 uur kunt u stemmen op uw favo riete nieuwbouwproject op: www.pzc.nl/mooistegebouw. Er zijn vijf projecten genomi neerd: woonhuis Coccinelle bij Biggekerke, strandpavil joen Ruig in Cadzand, de ra dartoren op Neeltje Jans, cen trumgebouw camping Oranje zon in Vrouwenpolder en ho tel Katoen in Goes. De win naar wordt bekendgemaakt tij dens de Zeeuwse Dag van de Architectuur (18 juni in Goes, organisatie Architectuur Ate lier Zeeland). vrijdag 17 juni 2016 Hotel-brasserie Katoen aan het Bleekveld in Goes, gezien vanaf het dak van de parkeergarage. Bo ven de brasserie met luifel zijn hotelkamers met Franse balkons gesitueerd, foto's marcelle davidse Oud en nieuw komen samen GESLAAGD Kent u iemand in uw omge ving die zijn of haar middel bare schooltijd met succes heeft afgerond? U kunt uw felicitatie overbrengen door een foto in het album op de website te plaatsen. Ga naar www.pzc.nl/geslaagd om te zien welke foto's er al zijn geplaatst en stuur ook uw eigen foto in. EK VOETBAL Het EK voetbal in Frankrijk is in volle gang. Op de web site brengen wij elke dag het laatste nieuws. Via www.pzc.nl/ek2016 vindt u alle wedstrijdsver slagen, reacties en foto's. U kunt er ook terecht voor het complete speelschema en een overzicht van alle doelpuntenmakers. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Auto verliest fiets op A58 2. Supermarktmanager Al- bert Heijn koopt omstre den huis in Hulst 3. Meisje (10) komt om het leven bij ongeval in Grijps- kerke 4. Verhulst heeft risico's houtrook 'onderschat' 5. Benzinedieven gepakt met 15 volle jerrycans Frankrijk heeft zeker twintig Russische hooligans het land uit gezet. Onder hen is ook het hoofd van de officiële Russische fanorganisatie. Kijk op www.pzc.nl of D ©pzcredactie Cl facebook.com/depzc (Dpzcredactie expo event met onder andere: lezing ron-rad architecten vooraanstaande zeeuwse architecten vooraanstaande zeeuwse bouwondernemers maquette workshop/wedstrijd uitreiking zeeuwse dag van architectuurprijs (mooiste gebouw van zeeland)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44