Officier: 'Geen werkstraf voor straatrover' Severine maakt het 's avonds weer goed 10 ZEELAND Wat doe je bij een calamiteit? Vijf projecten en hun architecten. Vandaag het vijfde: Hotel brasserie Katoen Goes. VERKIEZING MOOISTE GEBOUW A Van Sintepier naar St. Pierre Peter de Lijser (78) uit Bres- kens reist in zijn scootmo- biel van Nieuwvliet (Sin tepier) naar Saint-Pier- re-la-Mer in Zuid-Frankrijk. Hij doet verslag, ook via pzc.nl/scootmobieltour Reims en Valence af voor de ver koop van verpakkingsmateriaal en vertelt me over haar aanstaande man. Haar Guillaume heeft een ei gen bedrijf dat biogas maakt uit koe- en varkensmest. Dat haalt hij vooral uit Nederland omdat het in Frankrijk niet voldoende verkrijg baar is. Ze geeft me haar e-mail- adres, zodat ik dat kan doorspelen aan de grote 'mestboeren' in Zee land. Is het u trouwens opgevallen? Ik heb het niet over het weer gehad! Niet dat het beter wordt; het re gent nog steeds elke dag.. VLISSINGEN Weten Zeeuwen wat ze moeten doen bij een over stroming, een grote brand of bij een langdurige elektriciteitssto ring? Deze vraag staat centraal in een onderzoek in opdracht van de Veiligheidsregio Zeeland. In totaal 7000 Zeeuwse huishou dens krijgen de komende dagen per post een uitnodiging om mee te doen aan een onderzoek. De uitkomsten moeten ervoor zorgen dat Zeeuwen beter voor bereid zijn op een ramp of een crisis. meer nieuws zie: pzc.nl Het is een opgeknapt hoekje in Goes. Je hebt er theater De Mythe, en je kunt er parkeren in een nog nieuw ogende garage die flink de grond en de hoogte ingaat. Ook aan de overkant van het Bleek veld moest nog wel wat gebeuren. Hartje stad, het mocht een beetje allure hebben. Zo werd het daar in een i6e-eeuws complex gevestigde gemeentearchief vernieuwbouwd tot een combinatie van een hotel met 23 ruime tweepersoonskamers en een brasserie. De naam Katoen verwijst naar het verleden. Het plein - het Bleekveld - was ooit een bleekveld, waar Goese vrou wen in de weer waren met linnen en katoen. Architect Michel de Koeijer (1966) van RoosRos Architecten in de Goese watertoren is geboren in Goes. Zijn bewuste jeugdjaren - van zijn derde tot zijn elfde - woon de hij in Australië, in Tanilba Bay onder Sydney. Zijn vader werkte daar bij zijn oom in de oesters. Hij De verdachte zelf hoopt op een werkstraf, zei hij tegen de rechters van de Middelburgse rechtbank. Want hij is toe aan meer struc tuur in zijn leven. De B. verscheen voor de recht bank omdat hij op 13 augustus vo rig jaar op het station in Middel burg om 02.00 uur een 17-jarige jongen beroofde van zijn smart- phone. Rammeloo hield hem voor dat door dit soort misdrijven men sen zich 's avonds en 's nachts on veilig voelen. Het gaat wel om het openbaar vervoer, aldus de magis traat. „Daar moet iedereen op elk moment van de dag kunnen en durven komen." De verdachte stond enkele maanden eerder ook voor de rech ter voor deze straatroof. Tijdens de zitting lieten de rechters weten dat ze meer inzicht willen hebben in de drijfveren van De B. Hij zeg de toen toe dat hij zich zou laten onderzoeken. Gisteren bleek ech ter dat hij uiteindelijk niet heeft meegewerkt aan een dergelijk on derzoek. De B: „Want die psycho loog zei dat hij ook het advies kon geven om mij tbs te geven. Dat wil ik niet." Wat Rammeloo betreft wordt er nu simpel en stevig afgerekend en gaat de verdachte voor drie kwar talen terug naar Torentijd. Advocate Cindy Koole pleitte voor een veel lichtere straf. Ze stel de dat De B. destijds niet goed in zijn vel stak en dringend geld no dig had. Daarom had hij destijds ook een tweede straatroof ge pleegd waarvoor hij al zes maan den heeft moeten zitten. Om die reden pleitte ze voor een strafkor ting. Het liefst ziet ze dat de recht bank een werkstraf geeft. „Want wat is hij erbij gebaat als hij weer wordt opgesloten?" Als je onderweg bent, ontmoet je vanzelf mensen met wie je leuke gesprekken hebt. Zoals in mijn motel in Villegui- sien-le-Lac, waar ik twee motor echtparen ontmoet: Danielle, Den nis, Benedicte en Aldo uit Vittel (in de Vogezen). Ze zijn aan het einde van hun vakantie. Via Corsi ca, Spanje en Zuid-Frankrijk, een tour van 4100 kilometer, zijn ze nu weer bijna thuis. Ze vinden mijn tocht zo spectaculair dat ze mijn middagmaal betalen, en de moteleigenaar zal me mijn ontbijt niet aanrekenen. Niet dat een Frans ontbijt veel voorstelt: een kop zwarte koffie, een glas jus, een paar croissants en stokbrood met Franse kaas. Nu is niet iedereen vriendelijk. Zo heb ik begin deze week een ra re ervaring met de eigenaar van een wijnhoeve. Tussen Dijon en Beaune neem ik als liefhebber een omweg om tussen de wijngaar den door te rijden. Als liefhebber heb ik dat er graag voor over. Een eigenaar van een 'cave' verbiedt me echter foto's te maken en rond te kijken als ik niet minstens zes flessen wijn koop. Mijn tegenargu ment dat die natuurlijk nooit in mijn volgepakte scootmobiel pas sen, helpt me niet. Maar goed, die ervaring wordt 's avonds weer goedgemaakt als ik in het hotel in Beaune Severine ontmoet. Ze is vertegenwoordig ster, reist alle wijnboeren tussen vrijdag 17 juni 2016 Zithoek in één van de hotelkamers, waar het originele balken- plafond bewaard is gebleven. De brasserie met bar is gevestigd in een nieuwe aanbouw. De aankleding benadrukt het moderne in een klassieke omgeving. Jan van Damme „Een werkstraf? Aan mijn nooit niet." Officier van justitie Rob Rammeloo was gisteren heel dui delijk. Wat hem betreft gaat de 20-jarige Middelburger D. de B. terug naar Torentijd voor een celstraf van negen maanden. Emile Calon Middelburg Architect Michel de Koeijer voor het trappenhuis, dat de twee delen van hotel-brasserie Katoen verbindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43