Extra controle op lawaai rond cafés EMTE WALCHEREN 7 Vrijwilligers houden hun hart vast voor stichting Droom Triest en dieptreurig zijn de vrijwilligers van stichting Droom als hun wijkcentrum Het Vlot dicht moet. We hadden geld toe moeten krijgen voor dit gebouw met alle achterstallig onderhoud BIJ EMTÉ VLISSINGEN EN KOUDEKERKE 6,87-8:9? De kans dat eerdaags het licht uitgaat in de voorma lige school aan de Bloe- menlaan in Vlissingen is reëel, zegt Ineke van Rijswijk, manager bij stichting Droom. De zaak is platzak: huur, gas, licht, water, ver zekeringen, er is geen geld voor. Subsidies blijven uit. Maar Droom dat omvalt, dat mag niet gebeu ren, vinden de tientallen vrijwilli gers die vanuit de wijk Middenge bied de samenleving bedienen met taallessen, budgethulp, onder steuning, tuinklussen, tolkendien sten, boekenuitleen, belasting hulp en veel gezelligheid. „Er ge beurt hier veel goeds", zegt Gina Scheermeijer van thuiszorgorgani satie Iris. Het Vlot is haar uitvals basis. „Het is zo fijn. Mensen ko men makkelijk binnen, we wisse len cliënten uit, hier is alle hulp bij de hand en ik heb contacten met andere zorgverleners. Droom is echt een meerwaarde." Veel mensen steken veel tijd in Droom. Percy Olijfveld, beheerder en beveiliger van het Vlot, wóónt er zowat, roepen zijn collega-vrij willigers. Hij lacht, maar eigenlijk is hij boos. „De gemeente moet be grijpen dat wat hier gebeurt, ge daan wordt door vrijwilligers. Hier komen alle nationaliteiten. Ik hou hier televisieavonden, dan ko men Marokkaanse jongens hier voetbal kijken. Altijd zeker veer tig, vijftig man." Stichting Droom mocht Het Vlot sinds 2013 twee jaar gratis ge bruiken, maar moet nu huur beta len. „Eigenlijk hadden we geld toe moeten krijgen", zegt Alida Huft, baliemedewerkster en hulpverle ner. „De cv was stuk, het alarm ook, er is veel achterstallig onder houd en de gemeente deed niets. Dat kostte zoveel geld, dat heeft de stichting op achterstand ge zet." Het gebouw wordt druk ge bruikt. Bij buitenschoolse opvang Kiddo'z heeft in het weekeinde Art for Life-projectgroep zijn 'cul turele vrijplaats' voor kunst met kinderen, tweedehandswinkel Ons Hoekje en De Boekenboog, het naaiatelier en beautysalon Zoya huizen er, er wordt taal ge leerd en juridische hulp gegege- ven, jeugdzorg houdt er familie- netwerkberaden, in het restaurant houdt de wijkraad vrijgezellen feesten en komen families feesten, werkleerbedrijf Orionis en zorglo- ket Porthos, verenigingen en ker ken vergaderen er. Dat geeft wat inkomsten, maar er is een stoot geld nodig om Droom een gezond fundament te geven, weet Van Rijswijk. Mustafa Tunga, taalcursist bij Dunya, vindt het een halszaak. „Het is hier hartelijk. Deze men sen helpen. Zij kennen het sys teem in Nederland. Laat ze hier blijven werken. Anders heb je straks een wijk vol pissige en on aardige mensen. Als Droom mij niet had geholpen, dan was het met mij ook niet goed gekomen." Cafés mogen sinds twee weken op vrijdag- en zaterdagnacht een uur langer open blijven, tot drie uur. Afgelopen weekeinde is één klacht ontvangen over lawaai op straat waar een omwonende bin nen last van had. „Daarom beste den we daar nu extra aandacht aan", zegt burgemeester Harald Bergmann. „Als het nodig is, zul len de horecaondernemers daar op worden aangesproken. In de proef is vastgelegd dat zij daar voor verantwoordelijk zijn, ook als het gaat om lawaai door pu bliek op straat." Op basis van twee weekeinden is nog geen conclusie te trekken over de gevolgen van de latere sluitingstijden, zegt Bergmann. Het lijkt erop dat de overlast die er al was, nu een uur later wordt ervaren. Vandaag krijgen bewo ners rond de Vlasmarkt een brief met uitleg bij wie ze terecht kun nen met vragen en klachten over geluidsoverlast, zegt Bergmann. Ook laat de burgemeester uit zoeken of er een extra afvalbak geplaatst kan worden bij de Kromme Weele. Aan de kant van de Markt staat er wel één, maar mensen die 's nachts wat te eten halen en de Vlasmarkt aan de andere zijde verlaten, gooien hun troep nu op straat. Pitloze witte druiven, bramen of galia meloen Saucijzen broodjes vrijdag 17 juni 2016 Claudia Sondervan Vrijwilligers van Droom zijn boos dat gebrek aan geld en over heidssteun hun hulporganisatie dreigt te nekken, foto ruben oreel —Alida Huft, baliemedewerkster Bang voor wijk vol pissige mensen Maurits Sep Middelburg Ambtenaren van de gemeente Middelburg gaan vannacht en morgennacht extra letten op geluidsoverlast van de cafés en van uitgaanspubliek op straat. Dat gebeurt in het ka der van de proef met de latere sluitingstijden. EMTE Koudekerke: Badhuisstraat 6 0118 55 13 40 EMTE Vlissingen: van Hogendorpweg 93 0118 46 57 81 bak 500 gram, schaaltje 125 gram of per stuk 3 stuks naar keuze 2 stuks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40