moois Waterschap bestudeert locatie fataal ongeluk ZEELAND 5 Drukte op fietspaden van en naar school Schoolroutes. Je zou denken dat die extra veilig zijn. Maar zo ervaren de kinderen zelf dat niet. Al het. komt van binnenuit Fermob tends zijn we met veel meer. Een man of twintig." Groepjes zijn ge zelliger, maar ook gevaarlijker, geeft de veertienjarige havo/vwo-scholiere te kennen. „Je bent meer aan het babbelen en let minder op." En als vanaf de ande re kant óók zo'n groepje op je af komt, liggen massale valpartijen op de loer. De weg naar school is lang en gevaarlijk, valt uit hun re laas op te maken. Tot nu toe heb ben ze weliswaar nog maar één keer meegemaakt dat er een ambu lance aan te pas moest komen, maar eigenlijk is dat een wonder. Op sommige plekken, zoals de oversteek bij de Jacob Catsweg, zijn geen voorzieningen en moe ten de fietsers maar zien hoe ze tussen de razende auto's door ste ken, zegt Tim Jammernegg uit Domburg. Dagelijks maken hon derden scholieren gebruik van de route. Anouk van Gelder: „Die is bij slecht weer al snel spekglad van de modder." Mirre Brouwer: „Als het sneeuwt, wordt op de Ja cob Catsweg nooit gestrooid. En daar rijden heel veel fietsers." Pa trick Scheunhage uit Oostkapelle vult aan: „Als het gaat waaien, ligt de weg hier vol takken." Ze zou den eens iets moeten doen aan de begroeiing, vinden de scholieren. Op de route van Middelburg naar Oostkapelle zijn te veel onover zichtelijke bochten door overhan gend struikgewas. „Waarom plaat sen ze geen spiegels?" Maar vlak ook de medeweggebruikers niet uit. Anouk: „We hebben veel last van scooters en brommers. Maar ook van ouderen die ons voorbij willen en pas als ze heel dichtbij zijn, hard gaan bellen. Terwijl zij altijd degenen zijn die breeduit fietsen. Nooit achter elkaar." Waterschap Scheldestromen, be heerder van de Middelburgse- weg en het fietspad erlangs, heeft na het nieuws over het on geval direct de situatie ter plek ke onderzocht, zegt Rian de Fe- ijter, dagelijks bestuurslid en verantwoordelijk voor wegen en verkeersveiligheid. „Want er ging een golf van ontzetting door onze organisatie: hoe kon dit gebeuren? Ik ga zelf ook nog ter plaatse kijken om de situatie in me op te nemen. Hoe ligt de weg erbij? Is het fietspad in or de? Is er voldoende gemaaid? Al les lijkt op het eerste gezicht in orde. Maar we wachten het on derzoek door de politie naar de toedracht van het ongeluk af. Pas dan kunnen we er meer over zeggen." De Feijter benadrukt dat het wa terschap boven alles belang hecht aan veilige fietsroutes voor scholieren. „Maar vergeet niet dat het gebruik van fietspa den ook enorm is veranderd. Er zijn veel meer verschillende soorten gebruikers. Fietsers, bromfietsers, elektrische fiet sen, bakfietsen." Van Meliskerke naar Middelburg. Hemelsbreed zo'n 7,2 kilometer en via de kronkelende Walcherse weg nog wel iets meer. Het groep je vriendinnen dat gedrieën vanaf het Calvijn College in Middelburg richting Meliskerke rijdt, trapt on gemerkt de kilometers weg, la chend en babbelend. En natuur lijk: naast elkaar. Drie naast elkaar, één in gevaar, was de slogan van een campagne voor veiliger fiet sen een aantal jaren geleden. „Nog nooit gehoord", zegt een van de drie. Maar ongelukjes, die hebben ze natuurlijk wel eens meege maakt. Valpartijen en zo. Niets zo ernstig als het dodelijke ongeval van woensdag, haasten ze zich te zeggen. Het gros van de leerlingen beweegt zich groepsgewijs. „Veel Veel scholieren vinden dat er eens iets gedaan moet worden aan de begroeiing gezelliger", zegt Joan Smit. Ze maakt onderdeel uit van een groepje scholieren van CSW Van de Perre in Middelburg, dat don derdagmiddag naar huis fietst. Met zeven man is het groepje nog klein te noemen. „Vooral 's och- WOONPLAZA vrijdag 17 juni 2016 De Walcherseweg, een drukke fietsroute voor scholieren. „Auto's rijden hier heel hard. En soms moet je de weg over." foto ruben oreel Uitkijken voor tegenliggers Ondine van der Vleuten Middelburg Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 21 58 38 binnenuit.nl 9.000m2 inspiratie >100 woonmerken persoonlijk woonadvies De nieuwe collectie van de Franse Fermob tuinmeubelen is voor elke designliefhebber een musthave voor in de tuin. Alle modellen zijn vervaardigd uit hoogwaardig staal en aluminium en verkrijgbaar in meer dan 23 kleuren, waardoor u uw volledige tuinset kunt personaliseren! Kom snel kijken bij Binnenuit Buitenmeubelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38