Meer trucks door tunnel na tol in België Petitie tegen azc vindt gretig aftrek 2 NI MAAN LEO Column Laura, o Laura. Vorige week vrijdag was ze slachtoffer van het gruwelijke rechtssys teem in Qatar. Op zaterdag was ze het onhandige meisje dat beter niet naar Qatar had kunnen gaan. Bij het aanbreken van de nieuwe week bleek ze plots een ongeloof lijk domme hoer. Het is fascine rend hoezeer het beeld van deze jonge vrouw aan verandering on derhevig was in de media. Ik volg de de geschiedenis van Laura ove rigens met extra veel aandacht om dat haar situatie frappant veel pa rallellen vertoont met mijn nog te verschijnen derde roman. Natuurlijk is het een vreemd verhaal dat Laura ons wil doen ge loven. Het lijkt er op z'n minst op dat ze niet al te verstandige keu zes gemaakt heeft. Toch is het op vallend hoe snel ons beeld van haar kantelde en hoe graag we nu de schuld bij haar willen leggen. Zelfs als ze als escort naar Qatar is gegaan, is het dan opeens niet erg dat ze werd gedrogeerd en ver kracht? Zelfs als ze niet verkracht is en 'alleen maar' ruzie heeft ge kregen met een man omdat hij weigerde haar te betalen voor haar diensten, is het dan niet erg dat ze in de cel belandde? Natuurlijk is het een vreemd verhaal Stel je even voor hoe het moet zijn om in een Qatarese gevange nis te zitten. Om rechtszaken bij te wonen die jouw lot bepalen maar waarvan je niets snapt om dat alles in het Arabisch gaat en je geen tolk toegewezen krijgt. Om drie maanden lang in complete on zekerheid te verkeren. Heeft ze minder recht op ons mededogen omdat ze met foto's op kinky.nl staat? Op basis van het feit dat Laura seksueel actiefis, hebben we haar in de loop van de vorige week ont menselijkt. Zij kon op ons medelij den rekenen zolang ze slachtoffer was. Voeg een scheutje seksuali teit toe aan haar persoonlijkheid en ze wordt genadeloos behan deld. Cynisch genoeg is dat pre cies wat we aanvankelijk het Qata rese rechtssysteem kwalijk na men. Stelling Met cum laude is een diploma meer waard TOOS HENK PAUL KUSTERS NEE HENK.'.' HAAR BOEKENTAS moet HOGER AAN BE STOK HANSEN. 2EST ZE... PAPENDRECHT Youp terug na operatie Tolhoek stevig in de bergtrui Verkiezing van mooiste gebouw Rondvaartschip als jazzdiva Belgische vrachtwagenchauf feurs rijden sinds de invoering van de tolheffing niet om via Zeeuws-Vlaanderen. Wel lijkt het erop dat Zeeuws-Vlaamse transporteurs meer gebruik ma ken van de Westerscheldetun- nel. België heft sinds t april tol voor motorvoertuigen die zwaar der zijn dan 3500 kilogram. De angst in Zeeland was dat een deel van het Belgische vrachtver keer zou kiezen voor routes door Zeeuws-Vlaanderen, om de hef fing zo veel mogelijk te ontlo pen. Uit tellingen van de provincie blijkt dat in de eerste twee maan den niet het geval te zijn ge weest. Het aantal voertuigen en hun gewichtsklasse wordt bijge houden via lusdetectie die bij de belangrijkste grensovergangen tussen Zeeuws-Vlaanderen en België is aangelegd. De resultaten zijn vergeleken met die van de afgelopen jaren, in dezelfde periode. Het beeld wijkt dit jaar nauwelijks af van dat van de laatste jaren. Het vrachtverkeer bij de grensover gangen is zelfs iets afgenomen ten opzichte van 2015, terwijl sinds 2010 het lichte vrachtver keer met 4 procent is toegeno men en het zware vrachtverkeer met 5,1 procent. De hoeveelheid verkeer door de Westerscheldetunnel op een gemiddelde werkdag neemt al ja ren gestaag toe, gemiddeld met 3 Vrachtwagens uit Belgïe rijden sinds 1 april niet om via Zeeuws-Vlaanderen, blijkt uit tellingen procent. In april-mei van dit jaar reden er 4,8 procent meer voer tuigen door de tunnel ten opzich te van dezelfde periode vorig jaar. Het zware vrachtverkeer nam toe met ruim 10 procent, wat neerkomt op bijna 200 vrachtwagens meer per dag. Volgens de provincie duidt dat erop dat Zeeuws-Vlaamse trans porteurs 'mogelijk hun route via België verlegd hebben naar de Westerscheldetunnel', zo staat in een notitie. „Het is echter nog te vroeg om op basis van deze twee maanden harde conclusies te trekken." Bewegingen vrachtverkeer X Aantal vrachtwagens op een 5000 4000 3000 2000 1000 1767 1800 2013 2014 2015 Inwoners van 's-Gravenpolder zijn op Facebook een actie begon nen tegen de komst van een azielzoekerscentrum (azc) naar hun dorp. Op de pagina 'Nee te gen azc 's-Gravenpolder' staat een link naar een petitie tegen de asielzoekers. Gisteravond was die petitie ruim 600 keer onder tekend. De gemeente Borsele wil een azc vestigen op een stuk grond langs de Bernhardweg-Oost (N666) en de Polderweg, net bui ten het dorp. Daar zouden vijf jaar lang 300 asielzoekers wor den ondergebracht, met na een jaar een mogelijke uitbreiding naar 500 vluchtelingen. Het cen trum wordt voor vijfjaar neerge zet, na vier jaar moet blijken of daar nog eens vijf jaar aan vast wordt geplakt. Overigens werd gisteren in de loop van de dag een actie gelan ceerd tegen de tegenactie. Even eens op Facebook dook de pagi na 'Géén 'NEE' tegen een AZC in 's-Gravenpolder' op. vrijdag 17 juni 2016 Laura Vandaag Reageer op pzc.nl Gisteren: Windmolens zijn mooi 251 reacties EENS ONEENS Youp van 't Hek keerde de ze week terug naar theater De Willem in Papendrecht, waar hij een halfjaar gele den onwel werd. Vijf dagen later overkwam hem hetzelf de in Middelburg. In het zie kenhuis onderging hij een zware hartoperatie. Diagno se: een dichtgeslibde krans slagader. Nu is de cabare tier terug. „Ik ben bijna 10 ki lo kwijt en die tergende ver moeidheid is verdwenen." P12 AMDEN Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke gaat er alles aan doen om de bergtrui tot zondag, tot het einde van de Ronde van Zwitserland, om zijn schouders te hou den. „Nu mogen we hem niet meer weggeven", zei de renner van Roompot- Oranje Peloton na de etap pe van gisteren. Daarin breidde hij zijn voorsprong op de concurrentie in het bergklassement uit. i Zeeland 14 VLISSINGEN Strandpaviljoen Ruig bij Cadzand loopt nog verder uit in de verkiezing van het mooiste bouwontwerp van 2016. De stemming via pzc.nl/mooistegebouw sluit morgen (18 juni) om 12 uur. Er is tot nu toe 1116 keer gestemd. De stand: 1. Strandpaviljoen Ruig: 573 2. Hotel Katoen: 271 3. Camping Oranjezon: 134 4. Huis Biggekerke: 115 5. Toren Neeltje Jans: 23 Zeeland 10 Het bekende rondvaartschip Lady Madeleine diende giste ren als drijvend podium voor festival ZeelandJazz en vaar de van Terneuzen naar Mid- delburg. De trip verwijst naar de samensmelting dit jaar tussen het Terneuzense Scheldejazz en het Jazzfesti val Middelburg tot Zeeland Jazz. J Rolf Bosboom Westdorpe gemiddelde werkdag in april/mei Grensovergangen Z.-Vlaanderen Zware vrachtauto's Lichte vrachtauto's Westerscheldetunnel Zware vrachtauto's Lichte vrachtauto's 3703 2044 3868 3820 1439 Bron: provincie Zeeland 2012 2016 Willem Adriaansens 's-Gravenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2