L Verrassend sterk Italië vreest Zlatan 1 Bale: 'Dit toernooi is nog niet voorbij' U 29 Pogba onder vuur na armgebaar DICHTBIJ dat wat heel het land van hem ver wachtte. Tien minuten na zijn en tree was het bij zijn derde balcon tact al raak: t-i. Wat volgde was een eenzijdige tweede helft waar in Wales lang stand hield, maar door een frommelgoal in blessure tijd van de andere invaller Stur ridge - met hulp ook van Vardy - alsnog verloor. Hodgson: „Mijn beste dubbele wissel ooit? Als je lang in het voetbal zit is het heel, heel moeilijk om dat te onthou den. Het was mijn beste dubbele wissel op dit EK, maar invallers gaan een hoofdrol spelen in dit toernooi", aldus de 68-jarige bondscoach. Is Engeland weer helemaal te rug in de race? Hoewel de zege niet onfortuinlijk tot stand kwam, is de verleiding groot om dat te denken. Na een zwaar seizoen voor de topspelers in Europa kon de breedte van de verschillende se lecties daarom wel eens de door slag geven dit EK. Hodgson, die ook EK-debutant Marcus Rash ford (18) goed zag invallen, heeft daarbij het voordeel dat hij in aan vallend opzicht genoeg kwaliteit achter de hand heeft. Antonio Conté liet zijn spelers gis teren in Toulouse weer niet trai nen in het stadion waar vanmid dag de taaie Zweden wachten als tegenstander. De gedreven coach van de Italianen liet zijn spelers even over het veld wandelen en stapte toen snel de bus weer in richting het spelershotel, exact zo als eerder in Lyon voor het treffen met de Belgen. Conté voelt dat zijn ploeg op eens bloedserieus wordt genomen na de verrassende winst tegen Bel gië. „We moeten met beide benen op de grond blijven staan. Ook Zweden is geen ploeg waar wij zo maar even van winnen hoor", zegt de voormalig succescoach van Juventus. Met Zlatan Ibrahimovic als te genstander weten de Italianen dat het alle hens aan dek is. De spits maakte jarenlang furore in de Se rie A. En de spits van de Zweden dompelde La Squadra Azzurra in Ook Zweden is geen ploeg waar wij zomaar even van winnen, hoor 2004 al eens in rouw met een gou den doelpunt in het onderlinge treffen op het EK. Dat kunstje wil de vedette van Zweden vandaag dolgraag herhalen, ook al omdat hij tegen Ierland geen topprestatie leverde. De vraag is of Marcus Berg weer zijn maatje in de aanval zal zijn. Wellicht krijgt John Gui- detti de beloning na een goede in valbeurt tegen Ierland. Bondscoach Erik Hamrén hoopt in elk geval dat zijn spelers niet in dezelfde val trappen als de Belgen. „Want die hebben een fantas tische ploeg, maar ze kregen tegen die geweldige defensie van de Itali anen nauwelijks kansen. Ook wij zullen niet veel kansen krijgen, dat is wel duidelijk." vrijdag 17 juni 2016 Na de treffers van Sturridge (Engeland) en McGinn (Noord- lerland) zijn er al zeven EK-goals in de 90ste minuut of later gemaakt. Paul Pogba is in opspraak geraakt in Frankrijk. De jonge mid denvelder vierde woensdagavond met een obsceen gebaar de late zege op Albanië (2-0). In dat duel startte hij verrassend op de bank. Zelfs staatssecretaris Thierry Braillar moest vragen over de kwestie beantwoorden: „Ik heb niets gezien, dus voor ik een mening heb, moet ik de beelden bekijken", zei hij. Met 18 jaar en 229 da gen is Marcus Rashford nu de jongste Engels man op het EK ooit. Jetro Willems is de aller jongste met 18 jaar en 71 dagen. Engeland veel perspectief pcmm. s -v. v w Dat Wales op de valreep toch nog van een goed resultaat werd beroofd tegen Engeland, kwam hard aan bij de under dog. „Dit doet pijn", sprak aan voerder Ashley Williams. „We hebben dit toernooi al veel late goals gezien dus we wisten dat we geconcentreerd moesten blijven. We waren dichtbij een punt." Williams riep na afloop op het veld meteen zijn spelers bij el kaar voor een peptalk. Wales weet dat een gelijkspel tegen Rusland maandag waarschijn lijk genoeg is. Williams: „We hebben al met elkaar gespro ken en moeten hier overheen komen. We hebben drie pun ten en kunnen ons nog steeds kwalificeren." Ook Gareth Bale bleef optimis tisch. „Uiteraard is het enorm teleurstellend, maar ik ben heel trots op iedereen", aldus de sterspeler van Wales. „We hebben zoals altijd alles gegeven. We zijn nu teleurge steld, maar van binnen zijn we sterk en dit toernooi is nog niet voorbij. We gaan de vol gende wedstrijd in met nog meer kracht. We zullen blijven vechten." Mikos Gouka Toulouse —Antonio Conté Antonio Conté liet zijn gezicht maar even in Toulouse zien. De Ita lianen hopen klaar te zijn voor het duel met Zweden, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29