Musical meets Opera §1 O 28 EK VOETBAL Russen Frankrijk uitgezet MIKOS GOUKA Wordt Jamie Vardy na zijn superjaar bij Leicester City nu ook de EK-held van Engeland? Tegen Wales voorkwam de spits als invaller in elk geval duur puntverlies. Van Zwam stopt bij Oranje Column I et veertigduizend tegelijk zijn de Ieren neergestre- I ken in Bordeaux. Meer dan de helft heeft geen toegangs kaartje voor de wedstrijd tegen de Belgen, maar al dagen klinkt over al in de stad het 'Fields of Athenry'. Vier jaar geleden in Polen was het niet anders. Het gevatte 'Mer kel thinks we are working' als hu morvol antwoord op de waarschu wing van de Duitse bondskanse lier dat ze in Ierland echt eens har der moesten gaan werken, was zelfs een hit. Maar voetballend stelden de Ieren helemaal niets voor. Voormalig international Roy Keane zei toen zich kapot te scha men voor al dat klappen om niets. The Mean Machine is nu de rechterhand van bondscoach Mar tin O'Neill. Keane preekt de passie en toegewijdheid waar hij als voet baller van Manchester United ook voor stond. Een karaktertrekje dat hem ooit het WK van 2002 kostte. Hij riep toen onder meer hard op dat het trainingsveld meer weg had van een parkeerplaats dan van een voetbalveld en werd naar huis gestuurd. Veertien jaar later logeert de natio nale ploeg naast Lodewijk XIV's vergulde Kasteel van Versailles. Het trainingsveld van Stade Mont- bauron is perfect. En Keane legt de lat hoger en hoger. Over Eden Hazard, tegenstan der van vanavond, zei hij als ana list van ITV onlangs: „Hazard? Een verwend kind. Als ik één van zijn ploegmaats was, zou ik hem het trainingsveld op en af schop pen." Als manager van Sunderland verbood hij zijn spelers om nog langer naar het softe 'Dancing Queen' van Abba te luisteren. En toen vorig jaar de vrouw van Rob bie Keane was bevallen, vroeg een journalist of de spits eigenlijk wel kon meedoen tegen Duitsland. Roy Keane zuchtte diep. „Robbie is toch niet zelf bevallen? Of moet hij borstvoeding geven?" Na het verloren uitzwaaiduel met Wit-Rusland was hij zelfs woest: „I wanted to kill some players." Karim El Ahmadi, die hem meemaakte bij Aston Villa, zegt precies te begrijpen waarom spelers onder de bikkelharde Ier een stap extra zetten. Tegen Zwe den pakten ze het eerste puntje. Ik krijg steeds meer het idee dat de Belgen nog lang niet in de acht ste finales zitten. Sunderland-spelers verbood hij naar Abba te luisteren In Groot-Brittannië gaan ze volgende week donder dag naar de stembus om per referendum te bepa len of ze nog bij de Euro pese Unie willen horen. Uit de polls blijkt dat het anti-EU sentiment in Engeland een stuk groter is dan in Wales. Toch zijn beide landen, die al sinds 1536 een unie met elkaar vormen, nog altijd nauw met el kaar verbonden. Hoewel vooraf zwaar aangezet als het gevecht op leven en dood tussen de 'Drie Engelse Leeu wen' en Y Ddraig Goch (de Rode Draak) uit Wales - gevoel voor drama kun je Britse media nou eenmaal niet ontzeggen - was de sfeer in Lens allesbehalve vijan dig. Zowel op de tribunes als op het veld werd het nooit te grim mig. Beide supporterskampen stonden hartstochtelijk achter hun ploeg. Bekenden Natuurlijk, zoals je mocht ver wachten in een typisch Britse clash, werd in een kwalitatief pover duel voor elke meter gestre den. Maar het onderlinge respect tussen de beide buren was groot. Niet zo heel vreemd, want veel spelers van beide kampen ken nen elkaar al jaren. De Engelse matchwinner Dan iel Sturridge was na afloop bij voorbeeld de eerste om zijn treu rende Liverpool-collega Joe Allen van Wales stroostende woorden toe te fluisteren. De winnende bondscoach Roy Hodgson beken de dat hij wel een beetje medelij den met de zojuist verslagen op ponent had. En zijn Welshe colle ga Chris Coleman complimen teerde op zijn beurt Hodgson weer met diens uitstekende wis sels. Die invallers waren hard nodig om te voorkomen dat Engeland, net als op het WK twee jaar gele den, al in de poulefase zou wor den uitgeschakeld. Na de 0-1 van Gareth Bale, die met hulp van doelman Joe Hart scoorde uit een directe vrije trap, hing het bezorg de hoofd van Hodgson nog in een strop. 'England is going home', klonk het na die goal vanaf de rood gekleurde tribunevakken, maar de fans van Wales juichten te vroeg. Nadat hij hem anderhalve wed strijd op de bank had laten zit ten, kon Hodgson na de teleur stellende eerste helft de roep om Jamie Vardy niet meer negeren. En de 29-jarige spits van Leices- ter City, samen met Sturridge meteen na rust ingebracht, deed Nu vanaf Waar musical en opera elkaar ontmoeten met de mooiste livemuziek! Q' 'v/é" Bestel direct op pzc.nl/mmo vrijdag 17 juni 2016 Frankrijk zet zeker twintig Russi sche hooligans het land uit. On der hen is ook het hoofd van de officiële Russische fanorganisa- tie, Aleksander Sjprygin. De twin tig waren betrokken bij suppor- tersrellen in Marseille en zaten in een bus die eerder deze week door de oproerpolitie werd aan gehouden. Drie Russen werden gisteren in Marseille veroordeeld tot celstraffen van een tot twee jaar voor het beramen van aanval len op personen en vandalisme. De KNVB moet op zoek naar een nieuwe keepers trainer voor het Nederlands elftal. Arno van Zwam (46) stopt er namelijk mee, zo is gisteren bekendge maakt door de voetbalbond. De oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard en NAC Breda was sinds juni vorig jaar aan Oranje verbonden. @MikosGouka Bikkelhard Invallers bieden Wietse Dijkstra Rotterdam/Lens ENGELAND WALES KV Invaller Jamie Vardy scoort vlak na rust de gelijkmaker tegen Wales, foto reuters 1 j Bekende musicalsongs en fragmenten uit beroemde opera's komen door de Live uitvoering in de concertzaal groots tot leven. Van Don Giovanni tot Les Misérables, van liefdesduet tot cross-over. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest werkt dit jaar samen met Marcel Reijans, Kelly God, René van Kooten en WiLLemijn Verkaik. Exclusief voor lezers een bonusprogramma met activiteiten op zondag 9 oktober: Musical/Opera schmink Instrumentenparade Sing-along met het koor De Orkest Ontdekker Knutseltafel Meet Greet met Willemijn Verkaik Voorstelling bonusprogramma: 9 oktober om 14.15 uur - De Doelen, Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28